Trajkovski extrájával nyertek a macedónok

Körkép - Bergstedt is jól játszott, de kikaptak Pustahvaréktól.

Tegnap este 17:45-ös kezdéssel a Bojan Trajkovskival felálló Macedónia Koszovó legjobbjait látta vendégül az Eb-selejtezőn. A hazaiak 78-68-ra nyerték meg a találkozót, ebben pedig óriási szerepet vállalt a paksi légiós. Trajkovski 31 percet töltött a pályán, ami alatt 23/6-os pontmutatót, 13 lepattanót, 3 gólpasszt, 1 szerzett labdát és 2 blokkot jegyzett, negatív oldalra pedig 3 személyi hiba és 2 eladott labda került a neve mellé (28 VAL).

A Jonas Bergstedtet is soraiban tudó Dánia hazai pályán 84-79-es vereséget szenvedett Fehéroroszország ellen. A Serco-TF-Budapest magasembere szűk 30 perc alatt 13 pontot, 5 lepattanót, 1 gólpasszt, 1-1 szerzett és eladott labdát, 1 blokkot, valamint 3 beütött faultot ért el. A beloruszoknál a Falco játékosa, Alekszandar Pustahvar 9 és fél perc alatt 2 ponttal, 1-1 lepattanóval és gólpasszal, 1 eladott labdával és 2 személyivel zárt.

A dánok 2-1-es, míg a Macedónok 3-0-s mérleggel vezetik csoportjukat.