Magabiztos volt a DVTK a fővárosban

Budapest - Tartalékos volt a Vasas.

Jobban kezdett a DVTK (0-9), több mint négy perc telt el, mire betalált a Vasas, igaz akkor Böröndy mindjárt egy hármast süllyesztett el. Heljić vezérletével kezdett magára találni a házigazda (8-19). Felváltva estek a kosarak, az első negyed után 19-30 volt az állás.

A folytatásban tovább nőtt a különbség (21-37). Bár egyszer tíz pontra még visszajöttek a fővárosiak, a félidőre végül megnyugtató diósgyőri előnnyel tértek pihenőre a csapatok (33-49).

A harmadik negyedben a miskolciak végleg eldöntöttek minden kérdést. A Vasas nem tudta felvenni a versenyt a vendégekkel, 38-67-ről indult a záró etap.

Állandósult a differencia, a lényeg már nem változott, Cziczás László együttese megérdemelten nyert.