AAK: A második félidőben felőrölte a Decín a Körmendet

Decín - A Sopron korábbi légiósa, Autrey megszórta a vasiakat.

Szerda este az egy győzelemmel és egy vereséggel álló cseh Decín fogadta az Egis Körmendet az Alpok Adria Kupa második fordulójában.

Az első félidőben két ellentétes negyedet láthatott a közönség. Az első perc végén McNeail kezdte meg a pontgyártást, a túloldalon pedig Grunt válaszolt zsákolással. Nem sokkal később Delas és Hammonds is megszerezte az első pontjait, de a hazaiak sem maradtak le, a hatodik perc közepéig fej-fej mellett haladtak a csapatok. 11-10-nél aztán meglépett a Körmend, McNeail és Delas 4-4 pontjának köszönhetően 8-0-s rohammal indult meg a vendégcsapat, így alakult ki a 11-18, ez a hétpontos előny pedig a negyed végére is megmaradt (14-21).

Bradford triplájával már tíz volt közte rögtön a második etap első percében, ám a hazaiak támadójátéka is felpörgött, ezt először egy 6-0-s sorozattal jelezték (20-24). Ekkor azonban ennél közelebb még nem engedte ellenfelét a Körmend, sőt Delas és Németh kosaraival négy perccel a félidő előtt újra tíz volt közte (22-32). Az utolsó három perc viszont egyértelműen a Decíné volt, 10-2-es periódussal zárkózott, így egy perccel a nagyszünet előtt már csak eggyel vezetett a Körmend. A negyedet Hammonds kettő plusz eggyel, míg a Sopronból ismert Autrey triplával plusz egy büntetővel zárta, így 42-42 állt az eredményjelzőn.

Jezek duplája és Kroutil hármasa nyitotta a második félidőt, a Körmend két perc elteltével Delas révén talált be először (47-44). Ezt követően Bradford egy perc alatt öt pontot is szórt, majd Constantinidesre fújtak rá egy technikait 48-49-nél. A negyed utolsó két percéig nem tudott elszakadni egyik csapat sem a másiktól, akkor viszont a hazaiak feljebb kapcsoltak egy sebességi fokozattal és 11-0-val zárták az etapot, így 66-55-nél jött el a záró felvonás.

Ferencz duplájával indult az utolsó tíz perc, ám a folytatásban nem tudott közeledni a Körmend, a különbség folyamatosan két számjegyű volt, Festr és Krakovic büntetői után pedig három perc elteltével már 76-62, de néhány másodperccel később már Pomikalek triplája szomorította a vendégeket. Izgalmas hajrára nem igazán volt esély, az utolsó három percre 83-66-tal fordulhattak Ferenczék. Itt is elég sokat hibázott támadásban a Körmend, már csak Delas és Bradford kísérlete volt pontos, végül a 25 pontig jutó Autrey állította be a végeredményt büntetőkkel.

• 14apuci452018november08.20:40ÚjVálasz
    Idézet: emokevagyok18
    Kinőtte az Alpok Andika Kupát az MTE! :) :)
    Írány a celldömölki Szilveszter Kupa!
    ...

Nektek sem sok babér termett az EC-ben........ Hol a továbbjutás?????

• 13solyomszem2018november08.06:55ÚjVálasz
    Idézet: fokukac
    Nane! Az provokáció lett volna!!! :)

Nem baj, ha ki is állították, de ha megírják,forradalom!
    ...

Constantiniedist kiállították , és Hrisztovszkival fejezte be az MTE ...ezt mindenki láthatta a streamen .
    Már megint mi a baj a bb1-gyel ?!

• 12fokukac2018november07.22:50ÚjVálasz
    Idézet: seanmaguire
    Arról miért nem ír a Tisztelt BB1, hogy mit művelt ma is a ciprusi?
    (Bezzeg, ha megírták volna... :D :D )
    ...

• 11real72018november07.22:39ÚjVálasz
    Idézet: baltazar
    Már lejárt a nevezési határidő és a falco betöltötte már az utolsó kiadót helyet.
    ...

+1..

Ez igen...

• 10red-black012018november07.22:33ÚjVálasz
    ...

Ez neked mint kívülálló aggódónak miért olyan fontos?
    A viselkedésének örülj és nyugtázd magadnak, milyen jó hogy a te csapatodnak nem ilyen edzője van.
    Egyébként meg miért nem lehetett volna megírni, megvan vagy meglehetne annak a korrekt módja, pl. így:
    "Constantinidesre fújtak rá jogosan egy technikait - már előtte is sokat reklamált - de pl. Csorvási is kapott egyet, bár ennek jogossága erősen megkérdőjelezhető volt.
    Az edző és csapata is nehezen viselte a hazai bírók érdekes ítéleteit. Az igazsághoz viszont hozzátartozik, hogy a játékvezetői trió ténykedésének köszönhetően az EGIS Körmend nem tudta megszerzett előnyét növelni, de még megtartani sem.
    A második félidőben sem sokat változott a helyzet, csak a fújás stílusa, mert ekkor meg nagyon sok cseh fault maradt "észrevétlen".
    Constantinides edző továbbra sem tudta magát a körülményektől függetleníteni, szerencsésebb lett volna tudomásul vennie ennek a kupának ezt a bírói sajátosságát és a játékosait is talán inkább higgadtságra kellett volna intenie.
    Ezek a tények és a körmendi gyenge tripladobó százalék vezetett ahhoz, hogy a Decin a harmadik negyed végére megszerzett előnyét kényelmesen tudta tartani.
    A Körmend játéka nem változott és nem javult fel, a játékosok sem tudtak változtatni, a csapatjáték helyett sok volt a sikertelen egyéni próbálkozás."
    Így dióhéjban :)

Az viszont kétségtelen, hogy ha van eszünk, akkor ebből a meccsből is sokat tanulhatunk.
    Az eddig is tudott gyenge pontjaink komolyan kiütköztek és állítom jobb így, mintha pár ponttal nyerünk, aztán a körülményekre fogva utána nem is nagyon foglalkozunk az egyébként nem túl acélos teljesítménnyel.

• 9baltazar2018november07.22:32ÚjVálasz
    ...

• 8real72018november07.22:17ÚjVálasz
    ...

Gyenge volt ez a beirás...

Alpok Andika Kupa téged nagyon érdekel...

• 2MTEMTEMTE2018november07.20:06ÚjVálasz

Sajnos a mai játék a tudatosság, az elképzelés halovány csíráját sem mutatta. Az erőnlétről meg ne beszéljünk. Több játékosnak súlyfeleslege van, vagy csak szimplán lassú, ezért a rengeteg a fault, bár ma eléggé hazai pályát kapott a Decin.

• 1dobogep2018november07.20:03ÚjVálasz

Mókás a különbség a két pad között...54-21...