EC: Mínusz tizenhatról fordított és nyert az Alba

Székesfehérvár - A fehérváriak védekezése a második félidőben összeállt, így a győzelemmel továbbjutottak Lóránték.

A százszázalékos mérleggel a csoport élén álló Alba Fehérvár fogadta kedd este az egy győzelemmel és két vereséggel rendelkező Portót a FIBA Europe Cup F-csoportjában.

Az első percben mindkét oldalon kimaradtak a próbálkozások, végül hatvanhárom másodperc elteltével Borovnjak zsákolása törte meg a gólcsendet, válaszként Cartwright triplája érkezett. 9-9-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd ezt követően az Alba egy jó periódussal kicsit meglépett, elsősorban Filipovity öt pontjának köszönhetően 17-11 állt az eredményjelzőn a hetedik percben. Ezután viszont ötlettelenné vált a hazai együttes és még az első negyedben fordított a Porto, 10-1-es vendég rohammal zárult az etap (18-21).

A második felvonás is ugyanígy folytatódott, két és fél perc után Dzunics kikérte a második idejét is, ekkor már 21-30 volt az állás. A rövid megbeszélés viszont nem igazán lendített a hazaiak játékán, Lóránt labdaeladás és újabb négy vendég pont következett. Ebben az időszakban Freeman két triplával igyekezett felhozni a csapatot, ám támadásban továbbra is sok volt a pontatlanság, Boykins teljesen rossz ütemben tette fel a labdát társának alley-oopra, így nem sokkal később már azon kaphattuk magunkat, hogy mínusz tizenhat az Alba hátrányra (32-48). A félidőig Keller és Filipovity duplájával ez tizenkettőre csökkent. A hazaiak szokatlanul sok pontot kaptak, húsz perc alatt pedig mindössze csak öt faultot hoztak össze hátul.

A második félidőben is nehezen indult be a fehérváriak támadójátéka, a harmadik perc elején talált be először Heath, majd ő folytatta a pontgyártást további öt ponttal (43-53). Kapaszkodott az Alba, Boykins büntetőivel pedig benézett tízen belülre (48-56), sőt egy perccel a negyed vége előtt már három is volt közte, ki más, mint Heath triplája után (53-56). A harmadik etapban csupán tíz pontot kapott Dzunic gárdája, ennek köszönhetően pedig hét pontot ledolgozott a hátrányából, így az utolsó felvonásra csak öt volt közte (53-58.)

Itt alig egy perc elteltével már három csapatfaultja volt a vendégeknek – egy szava nem lehetett a magyar csapatnak a sporikra –, a második minutum végén pedig már a vezetésért támadhatott az Alba, ha az nem is, de az egyenlítés összejött Heath révén (58-58) – mivel azonban nehezményezte a sporinál, hogy elmaradt a plusz egy, technikait kapott. Ekkor még nem, néhány másodperccel később viszont Keller zsákolásával hosszú idő után az Albánál volt az előny, innen pedig már ki sem engedte azt a kezéből. A védekezés nagyon összeállt, a portugálok öt perc alatt egyetlen pontot hoztak össze, Freeman triplája után 65-59-nél jött is a vendég tréner időkérése. Ennek meglett az eredménye, Pedro Pinto triplája és Borovnjak kettese után 65-64-re feljött a Porto, ám egy 6-0-s Alba-roham után ismét magához hívta játékosait a vendégek szakvezetője (71-64). Az izgalmak pedig nem maradtak el a hátra lévő bő két és fél percben, negyven másodperccel a vége előtt 71-70-re zárkózott a Porto, majd miután Freeman csak az egyik büntetőt dobta be, a győzelemért is támadhattak a vendégek. Sheehey triplája viszont kimaradt, így az Alba megnyerte a meccset és bebiztosította a továbbjutást.

• 21miloforpresident2018november07.16:03ÚjVálasz
    Idézet: stevens
    ...

Nem tudom tudod e, de ez a meccs visszanézhető youtube-on is, meg a Digi TV-n is leadták este. Így hiába vagyok Olaj szurkoló én is meg tudtam tekinteni a meccset :)

Egyébként az erős, hogy a 3 rigón múlt, de tény, hogy a kétes szituációkat rendre az Albának adták. A fault arány viszont szerintem nagyjából rendben volt és ez inkább a csapat gyengeségét mutatja, hogy most már meccsek óta keveset faultolnak, de rengeteg könnyű kosarat kapnak.. Ennél a Portonál az Alba kerete erősebb, bár Bane majdnem el tudta meccselni.
    Jussatok minél tovább a nemzetköziben, aztán legyetek fáradtak ellenünk a döntőben :) Hajrá magyarok!

• 20purple2018november07.10:21ÚjVálasz
    ...

Ha hiszed, ha nem, van pc-m, és tv-m(3) is. Mivel a tv konzekvensen nem adja az Olaj meccseket, csak neten lehet követni, azt hiszem adott a válasz. Azt pedig még elviseltem, hogy anyámat szidták, de, hogy Alba szurkolónak nevezzenek.......?!

• 19stevens2018november07.07:58ÚjVálasz
    Idézet: purple
    Grat a győzelemhez, igaz ehhez kellett a három szürke is!
    ...

Te láttad is a meccset, vagy csak kellett még valami megjegyzést tenni? Csak mert az olajkád is pont akkor játszott, amikor az alba meccs 2. félidője. Ha te ennek ellenére a mi meccsünket nézted, akkor rajongónk vagy. :)

• 18purple2018november07.07:35ÚjVálasz

• 17lufi2018november06.22:28ÚjVálasz
    Idézet: freebulletz
    A Porto egy lapra rakott mindent. Ütöttek-vágtak minket, kb. még egyszer ennyi sportszerűtlent ki lehetett volna osztani nekik.
    ...

7-8 perc után elvesztettük a fonalat,a félidőig vissza sem jött,A2. félidőben nagyon beleálltunk a védekezésbe,csak 22 pontot engedélyeztünk a Portónak.Így jöttünk fel kicsinyenként,és fordítottuk meg. A bírókról én csak jót mondanék.6-8 sportszerűtlent azért nem adnak,ha volt is még pár.Sztem számunkra nem vezettek rosszul,mert amit ellenünk elkövettek jórészt befújták,a mi jó védekezésünket pedig nem kérdőjelezték meg,bármit mutatott is a táblán a fault arány.Az olaszok ellen csúcs játék volt,azzal lenne keresnivalónk az Olaj ellen is,de gyanús,hogy gyengébbel nem.

• 16jobarat9442018november06.22:19ÚjVálasz

Gratula az Albának a győzelemhez!

Nem gyenge hazai pályát kapott az Alba!
    Ezt még Puskás Artúr is többször elismerte a meccs folyamán!
    Hat személyi hibával lehozott 29 percet az Alba (ez lehet hogy világrekord)!

• 15freebulletz2018november06.22:01ÚjVálasz
    Idézet: betonimi
    Dzsunicsnak is kell keresni valamit !!! Mondjuk egy másik csapatot ahol a baromságait előadhatja. Nulla pedagógiai érzék !!!
    ...

Ennyi baromságot, már bocs.

• 14freebulletz2018november06.22:01ÚjVálasz
    Idézet: lufi
    Nehéz meccs volt,szokatlanul keményen védekező ellenféllel. Nem tudott egyik csapat sem ritmusban játszani,a védekezés dominált. Ezt várta mindenki,de nem volt könnyű továbbjutás.
    ...

A Porto egy lapra rakott mindent. Ütöttek-vágtak minket, kb. még egyszer ennyi sportszerűtlent ki lehetett volna osztani nekik. Viszont mi ami balfaszkodást bemutattunk védekezésben az első félidőben az mehetne a humorosba év a szilveszteribe. Könnyű kosarak, eladott labdák.
    A jv-k néha alulmúlták a hazi állományt.
    Plusz nekik minden beesett az eljén, nekünk semmi, de aztán fordult a kocka, elfáradtak.
    Amúgy amit a második félidőben védekeztünk az zseniális volt. A vége meg ismét izzasztós, de ezek a meccsek idén legalább jönnek :D
    Küzdésből jeles.

• 13lufi2018november06.21:49ÚjVálasz

• 12betonimi2018november06.21:33ÚjVálasz
    Márkónak sürgősen kell keresni egy sportpszichológust, akinek sok tennivalója lenne vele.
    ...

Dzsunicsnak is kell keresni valamit !!! Mondjuk egy másik csapatot ahol a baromságait előadhatja. Nulla pedagógiai érzék !!! Farkas Sanyi + 20-30 ponttal, Peresztegi Ákos +10-20 ponttal hozta volna le ezt a mérkőzést. Igaz náluk Ivánka nem játszott volna 25 percet úgy, hogy minden támadásnál beszaladt a bal oldali sarokba és ott ácsorgott mint egy határ szerencsétlenség és a védekezése a nullához közelebb volt mint az 1-hez. Filipovicsot meg nem 15 percet játszotta volna és már rég beállította volna a sorba. Az utolsó 5 percben 3 magasember lett volna a pályán akkor nem szerencsétlenkedtek volna ennyit a lepattanókkal. Dzsunics + 7-nél nyúlt bele a csapatba és - 16 lett belőle. A Szolnok ellen ilyen edzői tévedéssel kb. 20 ponttal fog kikapni hazai pályán az Alba.

• 11freebulletz2018november06.21:31ÚjVálasz
    ...

Simi nem tudta visszalökdösni. Azért ez gáz. Ez egy csapat, nem pedig primadonnaképző. Hisztizzen Bánénak, sok sikert. Amíg Tóth Peti, Lóri, Iván alázattal játszik ő ne dumáljon.

Idézet: Gigi
    Üzenjük a Filipovity Márkónak,hogy egy győztes meccs után illik lepacsizni azokkal a szurkolókkal,akik akár a győzelemhez is hozzásegítették a csapatot , mert...
    ...

• 8Gigi2018november06.21:03ÚjVálasz

Üzenjük a Filipovity Márkónak,hogy egy győztes meccs után illik lepacsizni azokkal a szurkolókkal,akik akár a győzelemhez is hozzásegítették a csapatot , mert,ha legközelebb kifütyüljük (a háromból három semmiért)sutyerákságáért,majd akkor fog igazán megsértődni!!!

HAJRÁ ALBA

• 7Gigi2018november06.21:03ÚjVálasz

HAJRÁ ALBA

• 6Csapajev2018november06.20:47ÚjVálasz

Grat az Alba továbbjutásához!
    Az első félidő után egy lyukas garast nem adtam volna a továbbjutásra és elsősorban nem is a meglévő pontkülönbség miatt, hanem az Alba által bemutatott kilátástalan játék miatt.
    Szerencsére a második már jobban sikerült.

• 5Barracuda192018november06.20:44ÚjVálasz

Jön a karácsony, ennyi labdát talán az összes győztes meccsünkön összesen nem ajándékoztunk el, mint ezen a meccsen. Szerencsénk volt ezen a meccsen, bár az igaz, hogy a srácok megküzdöttek ezért a szerencséért. Gyenge játékkal is tudtunk nyerni és megvan a továbbjutás-ennyinek lehet örülni.