Gálázott a Veszprém a Békés ellen

Körkép - Az OSE idegenben nyert, megvan a Nagykőrös első győzelme.

A Piros-csoportban hibátlan maradt az OSE-Veszprém-MAFC trió, a Honvéd idegenben nyert, a Nagykőrös a Budafokot győzte le, a BKG pedig a Törökbálintot verte simán.

A Zöld-csoportban ezúttal sem talált legyőzőre a Baja, a Kosársuli először kapott ki, a Kaszások otthon nyert, a KTE mélyről jött vissza, míg a Győr pontgazdag meccsen örülhetett.

Piros-csoport

Hoya-Pannon Egyetem Veszprém–Omnia Pub & Food Békés 127-65 (26-11, 35-13, 34-12, 32-29)

Veszprém: Szabó 12/6, Madár 11/9, Pavlovic 14/3, Kovács 23/3, Völgyi 14. Csere: Körtélyesi 22/18, Kerkai 6, Helmeczi 13/9, Balázs 3, Szűcs 5/3, Lógár 4.

Békés: Krstic 8/6, Kertész 8, Vass, Boinitzer 21/3, Koma 4. Csere: Nagy 12/9, Gruda 2, Balog 8/3, Csabák 2, Sipaki -.

A hazaiak úgy indították a mérkőzést, ahogy azt tőlük a szurkolóik a feldobás előtt remélték: pompás megoldásokkal jelentkeztek, már az első másfél percben felülmúlták a vetélytársat a főbb sportági elemekben (9-0). A vendégeknek négy perc kellett a nyitó pontjaik megszerzéséhez, majd nem álltak le: feljöttek, jelezvén, hogy a szezonbeli paramétereikhez híven veszélyes csapat az övék (9-7). Közben a mieink ajtó-ablak helyzeteket hagytak ki, hiába gyűjtötték a lepattanókat, ha nem mindig éltek a második esélyekkel – persze a különbség így sem csökkent (14-7). Idővel kezdett kidomborodni a felek közötti tudásbeli kontraszt, ezen tételt leginkább az „extra-fokozatba” kapcsolt Kovács Ádám igazolta, aki mindkét térfélen villogott (21-11). Az együtteseket elválasztó eltérés annak dacára nőtt, hogy a veszprémiek nem szakadtak bele az igyekezetbe, mentek ugyan előre, de az útjukat az ellenfél botlásai is „egyengették” (24-11). A folytatásban Körtélyesi Gergely is pályára lépett, a sportoló előbb egy látványosat blokkolt, majd azzal a lendülettel hintett két triplát, amivel azt is bizonyította, hogy őt aztán nem zavarja, hogy mostanság a kispadon kezdi az összecsapásokat (29-15). Közben Mérész-mester szinte a kezdő ötösét „lekapta” a küzdőtérről, de az újak is azt tették, amit tenniük kell, sőt, talán többet is annál (35-15). Az egyetemisták a derbi ezen szakaszában valóságos triplaesőt küldtek a másik oldalra, minden távoli szegletből betaláltak, ám közben a védekezésbe is sok energiát fektettek (41-20). Alig akartak rontani, „sült” a kezük, hovatovább szétlőtték a békésiek állásait (48-20). Olyan hárompontos-ritmusra leltek, hogy a nézők nem hittek a szemüknek, a nagyszünetig tizenegy kinti dobásuk ért célba (55-20). Madár Andrásék más dimenzióban pattogtattak, hátul agresszíven látták el a teendőiket, elől pedig triplát dobtak, vagy zsákoltak (60-25). Az első félidőben éppen ennyi: hatvan, illetve huszonöt százalék volt az alakulatok dobószázaléka, az értékindex-mutató pedig nyolcvanhat–tizenhármon állt.

A fordulást követően egy perc telt el, s már negyven pont volt a differencia, a helyi kedvencek nem lassítottak, néha egymást túllicitálva mutattak be szép dolgokat – egyik-másik tengerentúli összefoglalókban is megállta volna a helyét (65-24). Miközben Helmeczi Andrásék rendre meglelték a megfelelő megoldásokat, az ellennek láthatóan elment a kedve az egésztől, így maradt a gárdák közötti osztálykülönbség (69-24). A szellősen védekezett alföldieknél egyedül Boinitzer Dávid játszott a képességei szerint, a társai bármivel kísérleteztek, semmi sem jött be nekik (75-26). A bakonyiak rendbe tették a hátsó alakzatukat, jó döntéseket hoztak, és mivel gyakran parádés kunsztokkal szolgáltak, a publikum élvezte az egyoldalú csatát (…néha már sajnálták az ellenfelet, melynek védelme átjáróházra hasonlított; 81-30). Gyorsabban, pontosabban és nagyobb szívvel viaskodtak a mieink, kisvártatva az ötven pontot is meghaladta az előnyük (91-36). Ötvenkilenc pontos hazai vezetésről indult a záró felvonás, majd Körtélyesi sokadik hármasa után száz felett jártak a Hoya-mezesek, akiknél ekkor már inkább a fiatalok szerepeltek (101-36). Némi nyomás azért mutatkozott rajtuk, ettől függetlenül próbáltak ők is felpörögni, s az igyekezetük az eredményjelzőn is megmutatkozott (109-39). A hátralévő időben visszavettek a tempóból a – lefújásig tizenhét triplát dobott, hibátlanul büntetőzött és a lepattanó-csatát negyvennyolc–huszonkettőre megnyert – hazaiak, teret engedtek az addig fogságban tartott Balog-legénységnek, akik megmutatták, hogy ha a veszprémiek lazítanak a gyeplőn, akkor ők is tudnak kosarazni (112-49). A hajrára jócskán csökkent a bajnokesélyes koncentrációja (…felváltva estek a pontok), kiváltképp hátul hagyott ki a figyelmük, de az vesse rájuk az első követ, aki hetven pontos fölénynél is próbálja felszedni a pályaborítást (120-59) - írja a veszpremkosar.hu.

PVSK-Kronosz Kiadó - OSE Lions 71-102 (17-22, 14-28, 23-25, 17-27)

Pécs: Popgyákunik 7/3, Olasz Á. 15, Bíró L. 12/3, Porrogi 5/3, Demeter 10, Berkics, Riskó 7, Erdei, Uros R. 11/6, Popadic -, Benke -, Mezei -.

OSE: Abell 4, Illés 11/6, Nshimba 8, Hegedűs 13/9, Dragasevic 14/6, Sömenek 17/9, Anda 7, Kiss 12/6, Zsíros 12/3, Balla 2, Burai 2.

MEAFC-Miskolc - MAFC 75-90 (27-20, 15-24, 18-19, 15-27)

MEAFC-Miskolc: Tóth B. 10, Takács 14/6, Orliczki B. 2, Béres 11, Szanyi 11/9. Csere: Kopasz 5/3, Homoki 2, Orliczki M. -, Lippai 20.

MAFC: Nagy K. 13/9, Misek 9, Garamvölgyi 15/3, Katona 4, Washington 18/9. Csere: Polgárdy 3, Lakits 3, Csapai 2, Bordács 23, Vigh -.

A találkozó negatív előzményéhez tartozik, hogy a miskolciak vezéregyénisége, Tóth Viktor a legutóbb, Békésen elszenvedett térdsérülése miatt csak a kispadról figyelhette társait.

Drahos Gábor játékosai az első negyedben lendületes, kiváló kosárlabdát produkálva alaposan meglepték nagynevű vetélytársukat. Lippai vezérletével kombinatív és eredményes játékkal rukkoltak elő a sok büntetőt hibázó budapestiekkel szemben (27-20). A 2. negyedet is jól kezdte a MEAFC-Miskolc, volt olyan, hogy 10 pontos előnyüket (35-25) mutatta az eredményjelző. A következő percekben keményített védekezésén a MAFC és rendkívül fizikális játékkal a szünetre már két ponttal ők vezettek (42-44).

Szünet után elhúzni látszott a budapesti gárda (50-59),de a miskolciak óriásit küzdve felzárkóztak, és újra nyílttá tették a mérkőzést (60-63). A 4. negyed első felében felváltva estek a kosarak,majd amerikai légiósának,rutinos, A-csoportos játékosainak és a remek napot kifogó Bordácsnak köszönhetően a MAFC folyamatosan, a végére kissé elfáradó MEAFC-Miskolc felé keveredett.

A lelkes publikum végig nagyon színvonalas, férfias küzdelmet , gyors kosárlabdát láthatott, melyben a házigazdák szinte végig egyenrangú partnerei voltak az A-csoportos tagságot maga elé tűző budapestieknek - írja a meafc.hu.

Nagykőrösi Sólymok KE - Budafok 82-80 (17-22, 25-28, 15-13, 25-17)

Nagykőrös: Molnár 19/15, Lakosa 9/3, Mácsai 15/3, Fehér 12/3, Andó -, Viqueira 15/6, Candido 11, Tóth -, Jókai 1, Kónya -, Mester -.

Budafok: Puszta 21/9, Lados 16/3, Varga 9, Mészáros 3/3, Horváth 7, Siklós 11, Tóth 11, Nagy -, Kiss 2, Tóth -.

Knipl Kft. Bonyhádi KSE - Budapesti Honvéd SE 70-80 (21-21, 17-13, 18-26, 14-20)

Bonyhád: Baki 12, Tömösváry 14, Dorogi 10, Ugrinic 5, Somogyfoki 2, Csobán 8/6, Jilling 5/3, Budai-Sántha 11/3, Kis 3.

Honvéd: Horváth 14/6, Szalay 16/3, Stefán 8, Mucza 11/3, Pintér -, Debreceni 7, Valerio 10, Kováts 2, Martinez 3/3, Bea 1, Fülöp 6, Tichov 2.

BKG-Príma SE - MTK Törökbálint 96-61 (24-17, 36-11, 20-14, 16-19)

BKG: Nagy Be. 15/9, Nagy Bo. 25/9, Halász 10, Kovács 10/6, Reizer 2, Tanács 14, Szeleczki 11, Kaluha 6/6, Dévényi 3/3, Fekete -, Ben Kane -, Czakó -.

MTK: Jakab 24/6, Bognár 5/3, Berneczei 8, Dobos 4, Baross -, Bihari 8, Horváth 7/3, Vámos 5/3, Bagi -.

Az 1. fordulóból pótolták:

Budapesti Honvéd SE–Vasas Akadémia 73-66 (25-28, 5-11, 23-13, 20-14)

Honvéd: Horváth 16/6, Szalay 16/3, Mucza 12, Stefán 9, Pintér 8/3, Fülöp 10/6, Kováts -, Debreceni -, Bea -, Martinez 2, Valerio -.

Vasas: Moravcsik 5/3, Boros 18/6, Katona 17/9, Andrássy 11/3, Kelenföldi 6, Kozma -, Barócsi 2, Kovács 5, Csík 2, Meződi -, Koflanovics -.

Zöld-csoport

Óbudai Kaszások – Salgótarjáni KSE 81–64 (19–17, 19–18, 21–15, 22–14)

Kaszások: Molnár L. 16/9, Bencsik 5, Ondima 10, Meleg 2, Takács A. 14/3, Keresztesi 12/6, Reiter 3/3, Jenei 6, Farkas S. 9/6, van der Meer 4, Baptiszta -, Dénes -.

Salgótarján: Dániel P. 5/3, Piukovics P. 2, Cubela 15/3, Joó 14, Nárai 24. Csere: Zábó 1, Kovács M. 3/3.

Az idei első két, egyaránt hazai pályán megvívott bajnoki találkozójukat egy-egy győzelemmel és vereséggel abszolváló tarjániak a sérüléssel bajlódó Piukovics Patrik és Kovács Dénes mellett a reménykeltő játékkal bemutatkozó horvát Herendic játékára sem számíthattak a szombat koraesti óbudai meccsen, melyet az ugyancsak idei második sikerükre aspiráló házigazdák 9–2-es rohama vezetett be. A piros-feketék „hátsó alakzata”a mérkőzés eme korai szakaszában még vajmi kevés javulást mutatott az előző összecsapásokhoz képest, míg támadásban jó ideig csak és kizárólag Nárai volt részükről eredményes. A nyitó negyed második felére ugyanakkor nem csak védekezését konszolidálta, de akcióit is jóval változatosabbá és hatékonyabbá tette Ughy Albert együttese, amely Joó gyors öt pontját és Cubela kettő plusz egyes játékát követően először állt jobban, mint a kezdeti lendületéből ekkorra jócskán veszítő ellenfele (15–17). Csakhogy a mieink minimális előnye, néhány bosszantó fegyelmezetlenség miatt, még a kisszünet előtt elenyészett, a rövid pihenőt követően pedig immár újból állandósulni látszott a Kaszások néhány pontos vezetése. A második felvonásban is főként Nárai és Cubela révén araszoló SKSE öt egységnél jobban ugyan egyszer sem szakadt le, továbbra is rengeteg hibával tűzdelt játékában mégsem igazán volt benne a fordítás lehetősége (38–35).

A második félidőt ráadásul, az elsőhöz hasonlóan, ismét egy erőteljes hazai attak vezette be, s 54–41-nél a legkevésbé sem tűnt rózsásnak a meglehetősen szűk, mindössze hétemberes rotációval dolgozó tarjáni gárda helyzete. Ezekben a percekben nagyon úgy tűnt, hogy a piros-feketék rövid időn belül teljesen széteshetnek, a lehajtott fejek, lemondó tekintetek egyáltalán nem ígértek semmi jót a hátralévő majd’ másfél negyedre. Ám ekkor Náraiék még egyszer nekidurálták magukat, s miután az utolsó kisszünetre tíz pont alá szorították a különbséget, a záró tíz perc elején, egy 7–0-ás nyitánnyal, két pontra közelítették meg riválisukat (59–57). Eme huszáros roham azonban, mint kiderült, minden maradék energiatartalékukat felemésztette, így a több bevethető játékossal rendelkező, s amúgy is atletikusabbnak tűnő Armaghani-legénység 15–3-as ellencsapása sorsukat csakhamar végleg megpecsételte. A végjátékban Cubeláék már hiába erőlködtek, igyekezetünk arra sem bizonyult elegendőnek, hogy valamelyest szolidabbá tegyék az arányát ennek az újabb igencsak fájó vereségnek - írja a besztercekk.hu.

Agrofeed-SZE-Győri KC–Tiszaújváros 98–91 (30–21, 12–19, 29–25, 27–26)

Győr: Geiger 4, Gáll 28/21, Csaba 10, Rátvay B. 20, Domsitz 14, Földesi 3/3, Rátvay T. 8/6, Horváth G. 3, Nagy T. 6/6, Papp 2.

Tiszaújváros: Gáspár 23, Pongrácz 16/3, Kiss 9, Szabó 26/3, Szilasi -, Jónás 6, Katlan -, Kovács 11/3, Szabó -.

Kozma Tamás eltiltás miatt nem ülhetett a padon, a lelátón magányosan elvonulva figyelte fiait, s látta, hogy jól kezdenek, mert hamar elléptek ellenfelüktől (17-8). Ezt a különbséget pedig az első negyed végéig tartották is. Utána viszont már nem volt annyira elégedett, mert bár a második szakasz közepén tíz ponttal vezettünk (37-27), a félidő már szoros volt (42-40). A negyedóra szünet jól jött, a folytatásban megint sikerült nagyobb előnyt szerezni, a vendégek öt-hat pontnál közelebb nem igazán tudtak kerülni. A kapott pont ugyan nem kevés, de szerencsére sikerült ennél is többet dobni, így két vereség után ismét nyerni tudott a Győr - írja a gyorkosar.hu.

SMAFC - Vásárhelyi Kosársuli 80-76 (15-18, 20-16, 23-13, 22-29)

SMAFC: Soós 11/3, Czukor 15, Füzi 25/9, Tukovits 9/3, Kovács 16, Garab -, Szegedi 4.

Kosársuli: Molnár 8/6, Pavlovic 15, Varga 9/3, Bálint 9/3, Vas 13/9, Gajic 4, Kelemen 2, Perák -, Béres 16/12, Börcsök -, Rostás -.

A Vásárhelyi Kosársuli esélyesként lépett pályára péntek este a Soproni MAFC otthonában. Tóth Tamás legénysége háromból három mérkőzést nyert meg a 2018/19-es idényben, míg a több sebből vérző hazaiak legutóbb súlyos vereséget szenvedtek Tiszaújvárosban. Mindezen tények ellenére a találkozó összképére visszatekintve kijelenthető: a hazaiak igencsak összekapták magukat a negyedik fordulóra, míg a vásárhelyi csapatnak ezúttal semmi, de semmi nem jött össze.

Történt ugyanis, hogy amilyen jól kezdődött a találkozó, annyira rosszul folytatódott és olyannyira hullámvasút-szerűen végződött. Hat perc után remek csapatjátéknak köszönhetően már 12-6-ra ment a Kosársuli, sőt, az első tíz percet sikerült előnnyel zárni (18-15). A második negyed közepén azonban jöttek védekezésben a hibák, Soós és Kovács vezényletével átvette a vezetést a Sopron – s noha Varga és Pavlovic kosarai kordában tartották a differenciát, a szünetre a hazaiak vonulhattak előnnyel (35-34).

Ahogy a mondás szól: minden csoda három napig tart, ez a Kosársuli esetében három zsinórbeli meccs erejéig volt igaz. Az új szezonban a csapat védjegyévé váló kiváló harmadik negyed most ellenkezőjére fordult: 44-42 után nagyon meglépett a vendéglátó, egy nagy rohamnak hála a 30. percben már 58-44 állt az eredményjelzőn.

Hogy a vásárhelyi szív sosem adja fel, az az utolsó játékrészben azért megmutatkozott. Vas és Bálint triplájával, Pavlovic pontjaival, majd Molnár hármasával három és fél percre a végétől 68-66-ra a vendégek vezettek!

Hiába azonban a hatalmas küzdés, valamint Béres és Vas újabb hárompontosa, Fortuna és az erő ezúttal a soproniak malmára hajtotta a vizet: Czukor és Füzi vezetésével a legvégén átvették a vezetést, és 80-76-ra nyertek - összességében elmondható, hogy nem érdemtelenül, a vásárhelyi hibákat, pontatlanságokat jól kihasználva. Pici szerencsével vendégsiker is születhetett volna - írja a vasarhelyikosarsuli.hu.

KTE-Duna Aszfalt - Újpest-MT 82-64 (15-28, 25-17, 20-9, 22-10)

KTE: Vukcevic 16/6, Molnár D. 25/9, Lukács 2, Kucsera 8/3, Fülöp 6. Csere: Orgona 9/6, Plézer 3/3, Gonda 3/3, Vizi -, Velkey -, Popa -, Veszelszki -.

Újpest: Franczva 7, Vida 10/6, Máté 4, Nyikos 8, Nagy 5, Bocsárdi 6, Horváth 7/6, Takács 15, Varga 2.

Az NB I. B Zöld csoportjában Váradi Kornél csapata az Újpest-MT-t fogadta. Nem kezdték jól a meccset Molnár Dánielék, ám a tizenöt pontos hátrányból sikerült visszajönniük, s végül magabiztos, 82-64-es győzelmet arattak - írja a ktekosar.hu.

Concordia Motax KC Pápa - Bajai Bácska FKE 55-62 (20-17, 18-18, 3-15, 14-12)

Pápa: Sonyák 11/3, Cook 12, Murai 9/3, Grebenár 10, Horváth 7/6, Keller 4, Márton 2, Presing -.

Baja: Pongó 14/6, Jakab 15/9, Nagy 7, Vukcevic 12, Pálkerti 4/3, Kollár 2, Ágfalvi 5, Kovács 3/3, Kővágó-Laska -.

• 3pontaz042018október15.19:51ÚjVálasz

Bonyhád-Honvéd illetve Pápa-Baja meccs eredményeit nekünk kell kiszámolni? :)

• 2Kiss2018október15.18:30ÚjVálasz

109-39. Békésen is minden rendben :) Tavaly is ők kapták a legtöbb pontot a piros csoportban, és idén is. Igazi modern kosárlabda: presszió alatt tartják az ellenfelet, és ebből a fojtogató védekezésből vezetnek különösen eredményes támadásokat.

• 1Hattori-OSE2018október15.15:39ÚjVálasz

Nem mintha lenne jelentősége, de az OSE kapott pontjait a technika megtolta +100 ponttal. :)
    Lényeg a lényeg, mind a négy meccsen 100 pont felett dobtunk, közte a Nyíregynek is. Jön egy békési túra, aztán az első igazi rangadó itthon a MAFC ellen.