Tovább szárnyal az OSE

B-csoport - Ezúttal sem talált legyőzőre a Veszprém, a MAFC és a Vasas.

Tizenkét mérkőzést rendeztek a hétvége folyamán a másodosztályú bajnokságban.

A Piros csoportban továbbra is veretlen maradt az OSE-Veszprém-MAFC-Vasas négyes. Először botlott a MEAFC, a Budafok pedig szoros csatában verte meg a Nyíregyházát.

A Zöld csoportban megőrizte veretlenségét a Baja, az Alba és a Hódmezővásárhely. Megszerezte első győzelmét a Salgótarján, Debrecenben nyert a Pápa, az Eger pedig otthon győzte le az Újpestet.

Piros csoport

OSE Lions - Knipl Kft. Bonyhádi KSE 102-54 (28-17, 20-10, 28-16, 26-11)

OSE: Nshimba 9, Abell 8, Mohácsi 7/3, Hegedűs 6/6, Illés 5/3, Kiss K. 7/3, Anda 18, Balla 2, Kiss Á. 11/3, Zsíros 13/6, Dragasevic 9/3, Burai 7/3.

Bonyhád: Bakit 12/6, Dorogi 9/3, Jilling 2, Somogyfoki Sz. 11/3, Somogyfoki P. 6/3, Tömösváry 8, Buday 2, Gébert 2, Kis -, Jakab -, Hadnagy 2, Csobán -.

Az alsóházban tanyázó ellenféllel szemben csak a biztos győzelem megszerzését tartotta előzetesen mindenki a meccs céljának oroszlányi részről. Ennek szellemében kezdődött a küzdelem, de az első néhány percben még akadozott a gépezet, hisz hiába jöttek a kidolgozott helyzetek, a nehéztüzérség pontatlanul célzott. A vendégek bátran vállalva a helyzeteket sikeres akciókat vezettek, amihez néhány védekezésbeli pontatlanság is vezetett. Sebastjan Krasovec meglepően gyorsan kikérte idejét, amivel sikerült rendezni a sorokat. Innentől fokozatosan növekedett az OSE előnye, sorban lépett mindenki pályára.

Ez a félidőre azt jelentette, hogy a nevezett játékosok egy kivétellel már pályára tudtak lépni és egyre hatékonyabbá váló védekezéssel sikerült 20 pont körüli különbséget kialakítaniuk a hazaiaknak, melyből kezdő és csere játékos egyaránt kivették részüket. Ami nagyon fontos volt még, hogy a palánk alatti dominanciát sikerült megteremteni, hisz két és félszer több lepattanót gyűjtöttek be Andáék, amiből jól játszották a gyorsindításos játékukat.

A második félidőben is folytatódott az előny fokozatos növelése. Ebben a játékrészben még az elsőnél is több lehetőséget kaptak azok a játékosok, akik a korábbi meccseken keveset játszottak, vagy nem voltak a keretben. Minden játékos élt a bizalommal és biztató teljesítményekkel jelezték azt, hogy lehet számítani rájuk. Folyamatosan rotálta a szlovén mester a csapatot, ami azt is eredményezte, hogy a Bonyhád az utolsó negyedre elkészült az erejével. Az utolsó negyedet jóformán végig, főleg a fiatal, keveset szereplőkkel játszotta az Oroszlány, de ők is tovább növelték a különbséget, majd Anda büntetőjével, a közönség ovációja közepette újra átlépte az OSE a 100 pontos küszöböt - tudósított az oselions.hu.

Pécsi VSK-Kronosz Kiadó–Hoya-Pannon Egyetem Veszprém 78-96 (26-33, 17-23, 11-22, 24-18)

Pécs: Bíró 7, Benke 9/3, Popgyákunik 10/3, Berkics 9/3, Olasz 16, Porrogi 7/3, Riskó 6, Rosic 3, Popadic, Laufer 11/9, Mándity.

Veszprém: Szabó 16/3, Madár 9/9, Pavlovic 15, Völgyi 16, Kovács 12, Körtélyesi 14, Balázs 4, Helmeczi 8/3, Kerkai 2.

A vendégek hamar elkapták a fonalat az évadban még nyeretlen ellenfél otthonában, előbb Kovács Ádám zsákolt – ráadásul kétszer –, majd Völgyi Marcell, ám a hazaiak nem engedték ellépni a mieinket, kihasználták a hátsó alakzatunk megingásait (5-8). Mivel mindkét oldalon sok volt a pontatlanság és a védelmek nem álltak a helyzet magaslatán: hullottak a kosarak, a szurkolók remek megoldásokat láthattak (11-10). Felváltva vezettek a csapatok, az elszánt Olasz Ádámék bátran odatették magukat, egy ideig nem engedték, hogy Szabó Péterék lábra kapjanak (15-16). Az egymást jól helyzetbe hozott egyetemisták akkor tudtak kisebb előnyt kiharcolni, mikor labdákat szereztek, ám megnyugodni nem lehetett, hiszen hátul nem sikerült ritmusra lelni (21-26). A gárdák a kosárgazdag – ötvenkilenc pontos – nyitó negyed után sem vettek vissza a lendületből, kihasználták a másik oldal hibáit. Aztán a bakonyiak Madár András két triplájával valamelyest meglógtak (28-39), de a mérkőzés eztán sem ment át sétagaloppá, ha arról volt szó, a pécsiek is észbe kaptak és a palánk alatt megtalálták az üres embereket (33-39). A Hoya-mezesek időnként hiába vittek „színpadra” élményszámba menő megoldásokat, a saját térfelükön gyakran hagyott ki a figyelmük, a védelmük nem igazán dominált (35-46). Miközben Mérész-mester folyamatosan forgatta az övéit, állandósulni látszott a nyolc-tizenkét pont körüli különbség, de mivel a védekezés továbbra is szellős volt, hiába támadtak tetszetősen (…akadtak periódusok, mikor hetven százaléknál járt a dobásaik pontossága), a vártnál nehezebben alakult a csata (43-50). A nagyszünet előtt Körtélyesi Gergely ragadta magához a kezdeményezést, az erőcsatár közönségszórakoztató támadás-befejezésekkel szolgált, de a trénere folyvást azon mérgelődött, hogy a tanítványai miért nem figyelnek jobban oda a védekezésükre.

A fordulást követően egy darabig folytatódott a gólpárbaj, Berkics Bencéék próbáltak futni az eredmény után, ám a mieink rendre megrázták magukat – így fojtva el mindenféle felzárkózási esélyt (46-58). A veszprémiek a folytatásban is úgy kerültek helyzetbe, mintha edzésen lennének (…a komoly vetélytársak ellen aligha számíthatnak hasonlóra), de ami ennél fontosabb volt: „belehúztak” hátul, agresszívabb lett a védelmük, legalábbis erre utalt, hogy az alakulatokat elválasztó eltérés kezdett „kellemesebb” lenni (46-65). Úgy tűnt, mintha a pécsiek fáradnának, tanácstalanok lennének, az elsősorban a palánk alól eredményes veszprémiek pedig úgy húztak el, hogy valamelyest az ő teljesítményük is visszaesett (48-71). Ezzel egyidejűleg a tempó és a színvonal is csökkent: lassítottak a csapatok, valahol a Baranya-megyeiek is elkönyvelték, hogy ezen a találkozón nem nyerhetnek (54-78). A tekintélyes előny birtokában csökkent a vendégek koncentrációja, több büntető- és triplalehetőség maradt ki – az eladott labdák mellett –, ennek dacára huszonnégy pontos Hoya-vezetésről indult a záró etap. Ennek tükrében borítékolható volt a „képlet”, hogy az ütközetet uralt Mérész-legénység az utolsó tíz percben nem fogja magát összetörni, vagyis a harcos ellen faraghat a hátrányán. Helmeczi Andrásék takaréklángra állították magukat, gyakran rossz döntéseket hoztak és a pályán nem értették meg egymást – immár az egyéni próbálkozásaik sem mindig jöttek be: elszórakozták az akcióikat (62-83). Az „áramkimaradásaik” ellenére a hajrában megint potyogni kezdtek a kosarak, megélénkült a játék (…a pécsiek is rákapcsoltak), azonban az éledezéseik közepette nem tudtak olyan ütemet venni, hogy a lefújásig eljussanak száz pontig (72-94). Végül elmaradtak az izgalmak és Kerkai Ákosék megérdemelt győzelmet arattak - írja a veszpremkosar.hu.

MAFC - BKG-Príma SE 98-69 (22-18, 29-17, 25-14, 22-20)

MAFC: Garamvölgyi 19, Bordács 16, Katona 15/6, Misek 14, Washington 12/6, Csapai 12, Nagy 1, Lakits 6, Lakosa 3/3, Polgárdy -, Vígh -, Németh -.

BKG: Nagy Bo. 16/6, Nagy Be. 6/6, Halász 6, Kovács 17/6, Reizer 3, Tanács 2, Kaluha 9/6, Czakó -, Fekete 4, Szeleczki -, Thornton 6/3.

Nem volt egy súlycsoportban a két csapat a szombat esti rangadónak kikiáltott mérkőzésen.

A két középső negyedet magabiztosan, olykor közönségszórakoztató játékkal abszolválták Hencsey Tamás tanítványai.

Döntőnek bizonyult a lepattanócsata megnyerése (54-30), illetve hat hazai játékos dobott 10 pont felett, köszönhetően ismét a remek csapatmunkának - írja a MAFC Facebook oldala.

Omnia Pub & Food Békés - MEAFC-Miskolc 86-81 (21-23, 16-20, 18-16, 19-15, 12-7)

Omnia Pub & Food Békés: Kristic 2, Vass 12/6, Koma 22, Kertész 6, Boinitzer 25/9, Balog -, Nagy B. 11/6, Csabák 2, Gruda 6.

MEAFC-Miskolc: Kopasz 8/3, Tóth V. 12/3, Takács 21/9, Béres 8, Szanyi 12/6, Tóth B. 9/3, Brugós -, Homoki -, Orliczki B. -, Orliczki Márton -, Lippai 11.

A miskolciak eddigi „harcos” mentalitásukkal vetették magukat bele a küzdelembe, mellyel meglepték a békésieket. Az 5. perctől (12-13) kezdve a MEAFC-Miskolc játékosai irányították a játékot, olyannyira, hogy a 15. percben hétpontos előnyüket (25-32) mutatta az eredményjelző. A nagyszünetben sem változott ez a tendencia, sőt Takács Dániel vezérletével, Szanyi Róbert hatékonyságával a második játékrészben is szinte végig a vendégeknek állt a zászló. A 3. negyedben Tóth Viktor megsérült, kapott egy rúgást a térdére, melynek következtében sajnos már nem is segíthette tovább társait. Az utolsó bő 10 percben az ötödik személyi hibáját begyűjtő Béres Dávid is kiszállt a játékból. A 40. percben a Békés szerencsésnek mondható körülmények között egyenlíteni tudott (74-74), így jöhetett az 5 perces hosszabbítás. A ráadás során a vendéglátók kihasználták az egyenlítéssel járó lélektani előnyüket a fiatalabb és rutintalanabb vetélytársukkal szemben, és otthon tartották az értékes bajnoki pontokat - írja a meafc.hu.

MTK Törökbálint - Vasas Akadémia 78-80 (17-16, 26-20, 16-23, 19-21)

MTK: Jakab 14/3, Bognár 18/18, Berneczei 4, Vámos 8/6, Baross 11, Bihari 11, Dobos 3/3, Horváth 9/9.

Vasas: Andrássy 11, Katona 25/21, Boros 5, Moravcsik 13/3, Kelenföldi 2, Sólyom 11/3, Kozma 9, Benedek 2, Steier 2.

Budafok - Nyíregyháza Blue Sharks 88-83 (23-14, 19-22, 30-21, 16-26)

Budafok: Lados 26/6, Tursics 21/15, Varga 17, Puszta 7, Horváth 6, Tóth Sz. 8, Mészáros 2, Kiss 1, Nagy -.

Nyíregyháza: Bazsó 29/18, Tóth 11/3, Bus 10, Czura 4, Fazekas 7/3, Czinger 11, Sitku 5/3, Oláh 6/6.

Zöld csoport

Salgótarjáni KSE – Tiszaújvárosi Phoenix KK 101–88 (17–20, 34–29, 25–15, 25–24)

Salgótarján: Dániel P. 6/6, Herendic 28, Cubela 18/6, Joó 15/3, Nárai 9, Zábó 15/12, Piukovics P. 7/3, Kovács M. 3.

Tiszaújváros: Kiss B. 14/3, Molnár B. 5/3, Kovács Z. 6, Pöstényi 11, Gáspár B. 17/6. Csere: Pongrác 15/6, Szabó N. 18/6, Szilasi 2, Szabó D., Katlan -.

Lagymatag tempóban, rengeteg hibával kezdődött a tarjániak számára gyászos emlékű tavalyi bronzcsata „visszavágója”, melyen a bokasérüléséből felépülő Nárai Bencét és az újonnan igazolt horvát hátvédet, Dominik Herendicet is bevető (a nyáron épp a riválistól igazolt Piukovics Bálintot viszont hátfájdalmai miatt nélkülöző) SKSE kapott valamivel hamarabb lábra. A mieink Cubela menetrendszerű találataira építve egy 13–2-es etapot produkáltak, melynek köszönhetően a nyitó játékrész derekára kilenc ponttal meglógtak. Csakhogy Szendrey Zsombor jó ütemű időkérése alaposan megtörte a hazai lendületet, olyannyira, hogy a kisszünethez érve immár az egyre inkább magára találó, s Kiss Balázs és Szabó Norbert révén gyors egymásutánban négy triplát is bevágó újvárosi alakulat vezetett. A rövid pihenőt követően ugyan hamar fordítottak a Herendic és Zábó vezérletével támadásban ismét feljavuló piros-feketék, akik azonban gyengécske védőmunkájuk miatt végül annak is örülhettek, hogy a félidőre minimális előnyüket valahogy megőrizték. Az első húsz percben beszedett egy híján félszáz pont mindenesetre világosan mutatta, hogy a tarjáni gárdának a győzelemhez a játék mely elemében kell feltétlenül javulnia (51–49).

Ennek megfelelően a térfélcserét követően egy jóval harapósabb hazai csapat futott ki a pályára, s a hátsó sorait rendező Ughy-legénység, a felettébb bíztató játékkal bemutatkozó Herendic (28 pont, 9 lepattanó, 7 kiharcolt fault, 3 gólpassz, 1 blokk) kosaraival, hamar kikerekítette a különbséget tíz pontra. A harmadik felvonás hajrájában pedig a – szintén jó napot kifogó Cubela (18 pont, 10 lepattanó, 8 gólpassz), Joó (15 pont, 5 lepattanó, 4 blokk), Zábó (15 pont, 4 tripla, 6 lepattanó) trió révén egy 9–0-ás rohamot is kivágó – piros-feketék immár tizenhattal jártak előbbre, ami, mint kiderült, a legfontosabb kérdéseket végképp el is döntötte. Mert bár az összességében meglehetősen hullámzó produkcióval kirukkoló tarjániak a hátralévő időben is többször belealudtak, a valljuk meg helyenként valóban kissé álmosító meccsbe, mindig idejében ébredtek ahhoz, hogy a hozzájuk legközelebb 92–84-nél kerülő vendéggárda magabiztosnak mondható sikerüket már ne veszélyeztethesse - írja a besztercekk.hu.

Alba Fehérvár – KTE-Duna Aszfalt 85-60 (22-13, 23-12, 16-16, 24-19)

Alba: Polster 25/15, Papp 10/6, Gyapjas 8, Kass 8/3, Lévi 1, Varga 15/3, Peringer 10, Seyi 8, Góbi -.

KTE: Vukcevic 22/3, Gonda 4/3, Orgona 6, Kucsera 6/3, Fülöp 11, Plézer 6/3, Lukács -, Popa 6/6, Veszelszki -.

Az NB I. B Zöld csoportjának harmadik fordulójában Váradi Kornél csapata az eddig két mérkőzésből kettőt megnyerő Alba Fehérvárhoz látogatott. Nem számított jó előjelnek a vendégek számára, hogy Molnár Dániel, a csapat kapitánya betegség miatt nem tudott elutazni társaival.

Az első negyedet 22-13-ra nyerték a hazaiak, a félidőben pedig már 45-25-öt mutatott az eredményjelző. A harmadik játékrészben kiegyenlített volt a játék, a különbség nem nőtt, de nem is csökkent (61-41). Az utolsó negyedre a lényegi kérdések már eldőltek, 85-60-as végeredmény született - írja a ktekosar.hu.

DEAC U23 - Concordia Motax KC Pápa 73-83 (13-25, 28-21, 11-17, 21-20)

DEAC: Tóth 23/6, Tisza 5, Kozák M. 16/3, Asszú 2, Szekeres 8/6, Csomor 12/3, Kozák B. 7/3, Balázsi -, Nemes D. -, Neuwirth -.

Pápa: Cook 21/6, Sonyák 17/12, Murai 14, Grebenár 18, Horváth 3, Keller 7, Márton 3/3, Csányi -, Presing -, Vajda -, Kocsis -.

Harmadik mérkőzését is elvesztette a még mindig tartalékos felállásban szereplő U23-as csapatunk az NBI/B Zöld-csoportjában. Kovács Adrián együttese beragadt a rajtnál, a pápaiak okosan kihasználták a magassági fölényüket a palánk alatt, és a letámadást is okosan átjátszották. Tóth Bencéék a második negyedben ritmust tudtak váltani, ami érezhetően sok volt a vendégeknek, így a nagyszünetig 5 pontra zárkóztak.

A fordulás után mindkét fél területvédekezésre váltott, amely a pápaiaknak sikerült jobban, és újra kétszámjegyűre növelték fórjukat. A záró felvonásban többször is sikerült felzárkóznia a hajdúsági fiataloknak, ám a rutinos vendégek végül tízpontos győzelmet arattak az Oláh Gábor utcán. U23-asaink a következő fordulóban az eddig mindhárom mérkőzését megnyerő Alba Fehérvár második csapatához látogatnak - írja a deacbasket.hu.

Vásárhelyi Kosársuli - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 101-87 (32-21, 22-26, 27-12, 20-28)

Kosársuli: Molnár 41/12, Pavlovic 6, Varga 17/9, Bálint 11/3, Vas 3/3, Perák 3, Kovács 4, Gajic 10, Kelemen -, Börcsök -, Rostás 6.

Győr: Rátvay 31/9, Geiger 3/3, Csaba 9, Horváth 2, Domsitz 13, Papp -, Földesi 6, Gáll 23/12, Nagy -.

Felemás előjelekkel várhatta a Vásárhelyi Kosársuli az Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC elleni találkozót. Az NB I/B Zöld csoportját kettőből két győzelemmel kezdte Tóth Tamás csapata, ám fontos láncszemként kidőlve Béres Nándor megbetegedett – ennek ellenére bízhatott a kilátogató nézősereg abban, hogy esélyeshez méltóan, kiválóan mutatkozik be hazai közönség előtt a gárda.

Nem is kellett csalódnia senkinek az első percekben, ugyanis masszív összhangban kezdett a Kosársuli, pillanatok alatt megnyugtató előnyt harcolt ki, így 17-8-nál Kozma Tamás úgy döntött, időt kér. Jól tette, hisz Rátvay vezetésével összeszedte magát kissé a Győr, a negyed vége azonban ismét a vásárhelyieké volt: ötvenkét pontot szórtak a felek tíz perc alatt, 32-21-es összetételben a vendéglátók javára. Tegyük hozzá, Molnár Bence a harminckettőből tizenhatot (!) egymaga vállalt.

A második negyedben Gajic pillanatai következtek, középtávolijával már tizenöt pontos volt a hazai fór, ám nem hagyta magát a vendégcsapat. A rendkívül dinamikus oda-vissza játék végül odáig vezetett, hogy 54-47-tel vonultak pihenőre a felek.

Szokták mondani, hogy a történelem ismétli önmagát – álmainkban sem gondoltuk volna ugyanakkor, hogy a Kosársulinál mennyire igaz ez az állítás. Történt ugyanis, hogy a harmadik negyed képe gyakorlatilag teljesen ugyanolyan volt, mint az első két bajnokin. Kezdődött azzal, hogy a Győr Rátvay kosarainak hála felzárkózott, majd folytatódott úgy, hogy a 27. percben 65-59 állt az eredményjelzőn. Ekkor jött az extra-show: Bálint, Vas és Varga hárompontosa, valamint Pavlovic finom technikája és Molnár extrája egy 16-0-s (!) rohamot eredményezett!

Ekkor már-már úgy gondolták a hazaiak, 81-59-ről nincs visszaút a Győrnek, ám jött néhány nem várt vásárhelyi hiba és eladott labda, valamint Gáll és Rátvay remeklése (0-9-es percek, 85-75). Hogy azért mégis megmutassa a házigazda, hogy ki is az úr, a csereként beálló Rostás Imre és a karmester Molnár eldöntötte a mérkőzés kimenetelét - a győriek mesterét reklamálás miatt második technikai hibával büntette a játékvezető, ez pedig végképp megpecsételte sorsukat. A közönség legnagyobb örömére Bálint Erik az utolsó másodpercekben beszórta a Kosársuli 101. pontját – száz fölé jutva, nagyszerű diadallal zárult az első hazai találkozó az új szezonban - írja a vasarhelyikosarsuli.hu.

EKE Eger KOK - Újpest-MT 93-75 (22-17, 30-19, 20-15, 21-24)

Eger: Mészáros 15/9, Máté 18/9, Szicsák 15, Varga 11/3, Megyes -, Szabó 6, Kiss 12/6, Papp 12/12, Ungi 4, Beák -, Steier -, Veres -.

Újpest: Surmann P. 10/3, Surmann G. 11, Máté 11/3, Nyilos 8, Bocsárdi 10, Nagy 3/3, Dokmanovic 6, Franczva 4, Vida 3/3, Takács 2, Varga 4, Horváth 3/3.

Bajai Bácska FKE - SMAFC 100-52 (29-10, 27-12, 27-11, 17-19)

Baja: Pongó 20/12, Nagy 20/3, Vukicevic 6, Jakab 12, Pálkerti 15/6, Kovács 17/9, Ágfalvi 6/3, Kővágó 4, Kollár -, Forgács -, Bor -, Bene -.

SMAFC: Demcsik 4, Tukovits 4, Szegedi 7/3, Soós 2, Telek 2, Kovács 24, Tóth 5/3, Karsai 4.