1-0 a Körmendnek

Körmend - Nagyon simán kapott ki a Kecskemét.

A Körmend kezdte jobban a meccset, eleinte képtelenek voltak betalálni a vendégek. 10-0 állt már az eredményjelzőn, amikor Molnár Márton az ötödik percben megszerezte az első lila-fehér pontokat, ám később jött a válasz Ferencztől - előbb egy tempót, majd egy hármast értékesített a Körmend kapitánya (15-2). Molnár Márton kiválóan szállt be a meccsbe, pontjaival bejött tíz alá a KTE (15-7), viszont a hátralévő időben már nem tudtak betalálni a hírősvárosiak, míg a vasiak kétszer is eredményesek voltak (19-7).

Karahodzsics duplájával csökkent a hátrány (19-9), de Fanning távolról talált be a túloldalon (22-9). 24-11-es állásnál megrázta magát a Kecskemét, előbb Dramicsanin dobott be egy büntetőt, Molnár Márton újabb kosarát pedig Djeraszimovics 2+1-es akciója követte (24-17). Benne volt, hogy akár közelebb is férkőzhet az MTE-hez a KTE, azonban a kísérletek kimaradtak. Többször is gyorsindításból szereztek kosarat a hazaiak, akik a tizennyolcadik percben már 37-17-re vezettek. Minimálisan csökkent a különbség a nagyszünetre, 39-22-es állással mehettek pihenőre a csapatok.

Dramicsanin szerzett büntetőkből öt pontot, tizenkettőre csökkent a különbség (39-27). Fanning volt eredményes, majd Dramicsanin távolról talált be (41-30). A játékrész vége a Körmendnek sikerült jobban, amely leginkább a remekül játszó Ferencz Csabának köszönhetően 57-40-re vezetett harminc perc után.

Az utolsó negyedben már nem volt esély a kecskeméti fordításra, viszont egy percig sem adták fel a küzdelmet a vendégek. A mérkőzés végén lehetőséget kaptak a fiatalok is, Kucsera Dániel először volt eredményes az A-csoportban távolról, míg Orgona Gergő megszerezte első pontjait a felnőttek között, ezzel kialakult a 77-59-es végeredmény.

• 14viking692018május18.07:06ÚjVálasz

Hajrá Körmend!!!

• 13kendeffy2018május16.07:25ÚjVálasz
    Idézet: balldontlie
    3-0.

Azért kemény, hogy ennyi idő alatt nem tudtatok írni egy cikket.
    ...

Ilyen más embernél is előfordul:-)))))

• 12real72018május15.22:18ÚjVálasz

Szép volt fiúk!!!

Voltak hibák,de jó játék is....
    Ez a Kecskemét egy antikosárlabdát játszó csapat....

Idézet: kendeffy
    Sima liba volt. Jò lenne hamar lezàrni, de pènteken nehezebb lesz?

Mi van Hollins-szal? Koràbban legjobb jàtèjosunk volt, most meg folyamatosan kapufàt dob.
    ...

Nő lépett,pia jött. Áll. :)

• 9balldontlie2018május15.21:04ÚjVálasz

3-0.

• 8redmiller2018május15.20:52ÚjVálasz

Azért 21/60-as mezőny mutatóval nem csoda ekkora zakó...

• 7kendeffy2018május15.20:51ÚjVálasz

• 6falco20112018május15.20:41ÚjVálasz

Grat a Körmendnek. Lassan összeáll a csapat, bár a Kecsó nem adja könnyen!

• 5pityesz2018május15.20:18ÚjVálasz
    Idézet: akagi
    A fejben és erőnlétben is fölényben lévő csapat simán nyert. Nincs mit ragozni, a két naponkénti meccseket a nemzetköziben edződött csapatok jobban fogják bírni.
    ...

Szerintem mind a 4 párharc 3:0 lesz, bár a Falco nálam is necces......

• 4akagi2018május15.19:51ÚjVálasz

A fejben és erőnlétben is fölényben lévő csapat simán nyert. Nincs mit ragozni, a két naponkénti meccseket a nemzetköziben edződött csapatok jobban fogják bírni. Szombaton is erős meccs volt, amit a Kecskemét tudott kevésbé kipihenni, én így láttam. A Körmend végig nagy fölényben volt, fejben és erőben. Ez ki is jött. Nem akarok jósolni, de a tippem, 3:0 lesz a Körmendnek. Egyébként a további tippem, hogy a 3 nemetköziben edződött csapat simán bejut a legjobb 4-be. A Falco nálam kérdéses, mert szerintem az egy lufi csapat.

• 3pityesz2018május15.19:49ÚjVálasz