Izgalmas meccsen verte az Alba a Paksot

Székesfehérvár - Majdnem meglepetést okoztak a vendégek.

Sopronból egy nagy győzelemmel és lendülettel érkezett Fehérvárra a Paks, amely egyáltalán nem ijedt meg a bajnoktól.

Sőt, a meccs nagy részében az történt a pályán, amit Teo Cizmic fiai akartak, Eilingsfeld és Hinds is parádézott, igaz, amikor igazán kellett, a hajrában, koncentrált tudott lenni az az Alba, amely fordított, és pár ponttal nyerni tudott.

A pontgazdag első negyedet eggyel nyerték a tolnaiak, majd a második felvonásban visszaestek a csapatok és a színvonal is, és egállal mentek szünetre (47-47).

A harmadik negyedben is zömmel a fehérváriak rohantak az eredmény után, Hortonék végig lőtávolon belül maradtak, sőt a záró játékrészre már Simpson remeklésének köszönhetően három pontos előnnyel vághatott neki a hazai csapat.

Az utolsó negyed közepéig még volt esélye nyerni az ASE-nak, onnantól azonban már nem. Ha nehezen is, de behúzta az Alba.

• 11csocsa2018március11.21:37ÚjVálasz
    Idézet: franco
    Nem értünk egyet. Ha ott lettél vna Fehérvaron pl. nem írnál ilyen butaságokat.
    ...

Sztem nem butaság amit "drva" ír,viszont egy csapat úgy induljon el,hogy hozza ki magából a maximumot,legyen ez bármilyen pozíció.Ez a sport része a dolognak,a többit majd eldöntik az okosok.HAJRÁ ASE!!!

• 10franco2018március11.19:33ÚjVálasz
    Idézet: drva
    Nem biztos hogy kell nekünk az 5. hely.(lehet más is így gondolkodik)
    A középszakaszban 8 meccsen nem sok sikerélmény jutna,valljuk be őszintén...
    ...

• 9drva2018március11.18:28ÚjVálasz

A középszakaszban 8 meccsen nem sok sikerélmény jutna,valljuk be őszintén...a látottak alapján sajnos az Olaj-Falco-Alba trio sokkal előrébb tart...
    Szerintem jobban járunk,ha a középházban pörgetünk...a PO-ban meg nagyjából mindegy,hogy ki ellen futunk neki.

• 8pityesz2018március11.08:09ÚjVálasz
    Idézet: Barracuda19
    Valóban izgalmas volt ez a meccs, de ezt csak saját magunknak köszönhetjük!
    ...

Tudnád, hogy mi hányszor nem játszottunk jól!! Sajnos ez ugyanúgy része a sportnak, mint amikor sziporkázóan játszik a csapat.

• 7pityesz2018március11.08:07ÚjVálasz

Gratula az Albának!!! Engem az is meglepett, hogy olyan jók voltunk, akár nyerhettünk volna... Ilyenkor fáj a szívem a sok bettli miatt, főleg a hazaiak miatt. Hoztunk volna egy-két "kötelezőt", máris nem lenne kérdés a felsőház... Kíváncsian várom az utolsó 4 fordulót, mert ebben benne van az 5. meg a 9. helyezés is (alapszakasz).
    Hajráááá ASEEEEEE!!!!!!!

• 6freebulletz2018március10.22:02ÚjVálasz
    ...

Nekem úgy tűnik, hogy most elértek egy "falat", ami a sorozatterhelés hatására majd minden csapatnál előfordul. Most derül ki, hogy át tudjuk-e törni vagy maradunk előtte. Jászberény és MAFC megadhatja ezt a lendületet, ha meg nyerünk a litvánok ellen pláne.

• 5Barracuda192018március10.21:53ÚjVálasz
    Idézet: lufi
    Nagyon jó,sportszerű,nagyon fizikális meccset játszottunk. Nekem meglepően jó volt az ASE. Végig nyílt, kiélezett volt,lehetett volna fordítva is,de talán megérdemelten nyertünk.
    ...

Valóban izgalmas volt ez a meccs, de ezt csak saját magunknak köszönhetjük! Nem akarom az ASE érdemeit csorbítani, de mi nem játszottunk jól és ha tovább akarunk jutni a litvánok ellen és a bajnokságban legalább döntőzni, akkor sokat kell javulnunk! Erre pedig képesek vagyunk, bár az az érzésem, hogy a KTE elleni hazai vereség során valami elszakadt és nem vagyunk képesek visszatalálni a korábbi formára. Bár az is igaz, hogy a csapat meg tudja mutatni az igazi arcát, de sajnos, csak a mérkőzések egyes szakaszaiban. Félő, hogy ez nem lesz elég az igazán nagy sikerek eléréséhez!

HAJRÁ ALBA!!!

• 4csocsa2018március10.21:44ÚjVálasz
    Idézet: csocsa
    Gratulálok az Albának,bár a beharangozóval ellentétben nekik kellett velünk tartani a lépést.A játékvezetésre nagy panasz nem lehet,viszont az utolsó percekben kinyílt a Meki
    ...

Folytatom:szóval az utolsó percekben kinyílt a "Meki" felöli ajtó és az enyhe hátszél betolta az Alba-hajót a célba. ;-)HAJRÁ ASE!!!

• 3csocsa2018március10.21:40ÚjVálasz

• 2csakazalba2018március10.21:11ÚjVálasz
    ...

Abszolút egyetértek, nagyon élvezetes mérkőzés volt egy erős ellenféllel szemben.
    Azt gondolom, Simpson extrája nagyon kellett a győzelmünkhöz.
    Mindenképpen pozitívum, hogy Lóri magához képest halványabb játéka ellenére is hozni tudtuk a meccset.