A hajrában fordított a Szedeák az Atom ellen

Paks - A negyedik negyedben betlizett az ASE, két ponttal nyert idegenben a Szeged.

Jól kezdte a Szedeák elleni találkozót a hazai pályán játszó Atomerőmű SE, amely hat perc játék után 14-6-ra vezetett. A vendég szegediek az első negyed végére négy pontra tudtak zárkózni, 19-15-öt mutatott az eredményjelző. A második etapban már kilenc egységgel is elhúzott a Paks (37-29), de a nagyszünetre végül hatpontos, 37-31-es hazai vezetéssel vonultak a mérkőző felek.

A második félidő elején felváltva estek a kosarak, a különbség percekig nem változott. A negyed derekán aztán megint ellépett kilenc pontra az Atom (49-40), a zárófelvonást végül nyolcpontos előnnyel várhatta a Cizmic legénysége (60-52). Szegedi pontokkal kezdődött a negyedik negyed, de Hinds középtávolijával visszaállt a csapatok közti nyolc egység. Hat perccel a végső dudaszó előtt a tízpontos különbséget is átlépte az ASE (69-59). A Szedeák azonban nem adta fel, és Fortune hármasával feljött egyetlen pontra (71-70), sőt Sulovics kettesével át is vette a vezetést. A végjátékból már a vendégek jöttek ki jobban és 78-76-ra megnyerték a meccset.

• 19megamegmondo2018február11.04:09ÚjVálasz

Szánalmas teljesítmény nyújtottunk, természetesen ez semmit sem von le a Szeged érdemeiből. Gratulálok nekik, mi pedig ismét bebizonyítottuk, hogy nem vagyunk méltók idén sem semmire.

Mostmár majdnem felesleges hozni légióst, a kupa elmegy, bajnokságban nincs esélyünk az első 4 helyezett + ZTE ellen. Inkább dobjuk be a mélyvízbe az egyik fiatalt.

Hajrá ASE!

Grat Szegedre.

• 18nethuszar2018február10.22:20ÚjVálasz

Oda-vissza megvert minket a Szeged, ezért gratulálok nekik, nagyon szimpatikus csapat, szurkolok nektek a rájátszáshoz.
    Ami minket illet, folytatódik az utóbbi évek kabaréja. Biztos, hogy Allen volt itt a kerékkötő vagy csak könnyebben rá lehetett verni a balhét? :)
    Ezek után én nem fűzök túl sok reményt a kupához.
    Utána még 7 meccs lesz az alapszakaszból. Számomra nagy kérdés, hogy vajon 2 győztes találkozó lesz ebből vagy 5. A napokban okosabbak leszünk az új légiós érkezésével.
    Ezzel a 2 idegenbeli győzelmünk pont nem ér semmit. Ma kikapott a ZTE, lépéselőnybe kerülhettünk volna.

• 17miska2018február10.21:54ÚjVálasz
    Idézet: franco
    Nem tudom ezt a totál töketlenkedést meddig lehet hagyni Pavliknak és Teonak, de minősíti a jelenlegi paksi állapotokat, hogy semmi retorzió nem érkezik feléjük.
    ...

Az ASE elküldte a legjobb játékosát, úgyhogy nem volt helyettese !
    Újra nyílttá tette ezzel az 5. felsőházi helyért a harcot...
    Köszöni szépen- KTE és a ZTE !

• 16Gullit2018február10.21:11ÚjVálasz

A "totógyilkos" Szeged valamennyiőtök gratulációját köszöni, gyorsan én is hozzáteszem a sajátomét. Fogalmam sincs - és bocs', de nem is érdekel - hogy mi zajlik a háttérben Pakson, én csak azt tudom, hogy a liga legkisebb költségvetésével bíró kiscsapata a három legjobbja és meghatározó embere (Juhos, Boltics, Csirics) nélkül hétről-hétre nagyot küzdve, hatalmas szívvel játszik és teljesít emberfelettit. Ne láttam a mai meccset, így nem tudom értékelni a játék színvonalát, de ez teljesen lényegtelen is, a hangsúly a remek győzelmen van. Csak a SZEDEÁK!

• 15franco2018február10.21:04ÚjVálasz

Nem egy pár, de minimum egy tucat olyan döntést hoztak, ami nem pénz kérdés, hanem egyszerű en felelőtlenséget és teljes szakmaiatlanságot, alkalmatlanságot jelez. Ha ezt elnézi Kovács Anti és az Atomerőmű, az több, mint elkeserítő....

Grat Szegedre, nagyon megérdemelték.

• 14Bogyó212018február10.20:57ÚjVálasz

Grat a Szegednek,hihetetlen hogy mit művelnek! Le a kalappal. Csak a Berény!

• 13egis2018február10.20:50ÚjVálasz

Egy Allennel gyengébb volt a Paks.
    Cizmic jó edző, csak túlságosan érzékeny a lelkem.
    Képes volt feláldozni a csapatát a saját egója miatt.
    Óriási grat Szegedre!!!

• 12csocsa2018február10.20:45ÚjVálasz

Egy símán nyerhető meccset buktunk a higgadt Szeged ellen.Gratula! HAJRÁ ASE!!

• 11origo2018február10.20:37ÚjVálasz

Pavlik lemondás jöhetne lassan .

• 10pityesz2018február10.20:36ÚjVálasz

Bocs, a Szegednek gratula! Megcsinálták, amit szerintem ők sem hittek...éltek a felkínált lehetőséggel.

• 9pityesz2018február10.20:35ÚjVálasz

Az egész meccsen kínlódtunk, pedig a Szegedből most csak 2 játékost kellett volna fogni igazán. A végjátékunk meg totális csőd volt, így a "legamatőrebb" csapatok sem kapnak ki....nekünk sikerült.

• 8pityesz2018február10.20:28ÚjVálasz

Szégyen! Szégyen! Szégyen!!!!!

• 7drszepkaroly2018február10.20:28ÚjVálasz

Ez a Mandics nagyon jó edző

• 6alibaba2018február10.20:27ÚjVálasz

Kedves Medve Máté, remélem példát veszel a múlt heti Wittmann önkritikáról és te is elmondod, hogy míg a csapatban mindenki megpróbált küzdeni - a jó játék vagy összejött vagy nem - addig te lélektelenül tengtél a pályán és magadra vállalod a vereséget. Nem hibázol vele.

• 5rasid2018február10.20:08ÚjVálasz

Gratulálok a Szegednek. A legnagyobb szívük nekik van az egész mezőnyben!

• 4markon1562018február10.20:07ÚjVálasz

Ez eddig a meglepetések fordulója. A hab a tortán az lenne, ha holnap kikapnánk a Jászberénytől.