Euroliga: K.O.-val győzött, és továbbjutott a Sopron

Sopron - Roberto Iniguez együttese négy éve nem látott bravúrt hajtott végre.

A Sopron hazai pályán huszonhat ponttal nyert a francia ESBVA-LM együttese ellen szerdán a női kosárlabda Euroliga 11. fordulójában, ezzel továbbjutott csoportjából a negyeddöntőbe.

A Lille 4/6-os győzelmi mutatóval, míg a magyar bajnok 6/4-gyel várta a szerdai mérkőzést, s utóbbi négy éve nem látott bravúrra készült: győzelem esetén ugyanis továbbjuthatott az alapszakaszból. Ehhez az ESBVA-LM gárdáját (4/6) kellett megvernie, ami novemberben már Lille-ben is sikerült (83-73).

Roberto Iniguez együttese kiegyenlített első negyedet követően a második játékrészben tudott meglépni riválisától, amelyet a harmadik felvonásban tíz pont alatt tartott. A soproniak győzelmét a nagyszünet után nem fenyegette veszély.

A Sopron egy hét múlva a belga Castors Braine együtteséhez látogat.

• 2csase2018január10.21:21ÚjVálasz