Bedarálta a ZTE a DEAC-ot

Zalaegerszeg - Radic és Vaughn vezérletével majdnem százig jutottak a hazaiak.

Az elmúlt hetekben Bencze Tamás csapata James Kinney beépítésén, valamint a kettő-kettők védésén dolgozott, s a folyamat közben egy pontgazdag meccsen idegenben verte a Kaposvárt felkészülési találkozón.

A DEAC az elmúlt évek legjobb újonc-produkcióját nyújtja, a vendégek hatodik pozícióból várhatták az összecsapást.

A vendégeknél pályára lépett a több, mint 3 évet Zalában pattogtató Velkey János, akit azóta is rengeteg szál fűz Zalaegerszeghez, s akit ennek megfelelően nagy taps fogadott. A szintén ex-egerszegi Fekete Viktor viszont újabb sérülése kapcsán még lábadozik, így nem utazott el a már kedden megérkező vendégekkel Zalába. A zsákolóversenyen remek akciókat bemutató, a bajnokság pontvadászatában is élen álló Gerald Armwood-ra kellett leginkább figyelniük a zalai magasembereknek. Az amerikai játékos vezeti a VAL-listát is, valamint ő a bajnokság legjobb blokkolója is kilenc találkozót követően.

James Kinney ezen a találkozón lépett először parkettre Zalaegerszegen 2016. május 13. óta. A december 6-i időpontra való tekintettel a hazai B-közép egy része Mikulás-jelmezben érkezett a találkozóra, s szaloncukrot dobáltak a nézőknek, míg ugyanezt tették a csapat tagjai is a bemutatás után.

Jobban kezdte a találkozót a ZTE, 7-2-re lépett meg Benke és Radic pontjaival, amit azonban Armwood és Lilov gyorsan egalizált. Vaughn jól használta ki, hogy nem neki kellett kezdeni irányítóként, s rövid idő alatt négyszer is betalált a triplavonalon túlról. A túloldalon Armwood mutatta meg, miért pontkirály a bajnokságban: alig-alig hibázott. Bencze Tamás "sorcserét" hajtott végre, beküldte Doktort, Mohácsit és Jefferst is. A negyed végén Velkey varázsolt: hát mögötti passzából Lilov csökkentette a különbséget, 27-23 állt az eredményjelzőn.

A második etapot ismét Benke duplájával kezdte a ZTE, Armwood viszont továbbra is hátán vitte csapatát, nem tudták tartani a hazaiak. A debreceni 33 pontból egymaga 20-at szerzett. Farkas triplájával rövid időre át is vette a vezetést a vendégcsapat a 15. percben, ám ez a figyelmeztetés felrázta a kék-fehéreket. Radic kapta el a fonalat, majd Horváth saroktriplája nyugtatta a hazai nézők idegeit. Kinney labdalopása után dobott ziccert, majd megkapta harmadik faultját is. Az utolsó támadást elrontotta a ZTE, így 52-43-as állásnál vonulhattak az öltözőbe a csapatok.

A nagyszünet után nagyobb sebességi fokozatra kapcsoltak a zalaiak, Horváth kilencről vágott be egy trojkát, majd ismét Radic pillanatai következtek, aki két zsákolással ugrasztotta talpra a szurkolókat. Horváth ismét betalált távolról, s dobás közbeni faultért megítélt büntetőt is értékesítette. Jeffers is megszerezte első kosarát, a különbség már majdnem húsz pontos is volt, amikor kicsit feléledt a hajdúsági csapat. Érkezett azonban Doktor Péter, aki két hármassal mutatta, hogy érdemes volt Körmendről Egerszegre áttennie székhelyét. 83-64-re vezettek a zalaiak 30 percnyi játék után, Szabó a második félidőben jól fogta Armwoodot, aki az első félidei brillírozás után már nem igazán jutott dobóhelyzetig.

A záró játékrész elején mindkét csapat hadilábon állt a pontszerzéssel: a ZTE 4, míg a vendégek 8 pontig jutottak 5 perc alatt. A negyed második felében a ZTE megpróbálta a 100 pontot elérni. Horváth bemutatott egy szép blokkot Jones-on, a nézők pedig kíváncsian várták, ki fizeti a láda sört, ám az utolsó percben több támadás is kiamardt, az egyébként jól játszó Benke pedig mindössze egy büntetőt hibázott, ám azt a legrosszabbkor, így 99 ponttal zárt a ZTE. A Debrecen a végén zárkózott, a negyed slusszpoénját Lilov triplája jelentette, amivel 11 pontos különbség alakult ki a találkozó végére.

A Debrecen ezúttal is jól támadott idegenben, ám védekezése elég sok kívánnivalót hagyott maga után, bár ezzel a szegmenssel Bencze Tamás sem volt elégedett a találkozó utáni sajtótájékoztatón. A ZTE-ben a 30 pontig és 10 lepattanóig jutó Radic, valamint Benke Szilárd, míg a vendégeknél Lilov és Armwood tették a legtöbbet a sikerért.

A ZTE ezzel megszerezte 5. győzelmét a bajnokságban, ám vendégként Sopronban és Pécsett is kemény pillanatok várnak Mohácsiékra, ha nem sikerül rendbe tenni védekezésüket.

Idézet: kekfeher05
    Doktor Péter még qrva messze van az NB1-től...
    ...

Jeffers k*rva messze van az nb1-től:)

• 23hozso2017december07.16:05ÚjVálasz

armwood úgy szórta a kosarakat mintha muszáj lett volna.azért jó hogy a végére elfáradt......nocsak radicsnak csak 1 jó irányitó hiányzott?!kiney gyorsasága nem kopott a dobásbiztonsága viszont....hajrá ZTE!!

• 22torcida902017december07.15:56ÚjVálasz
    ...

Hihetetlen, hogy majdnem minden hozzászólásodban Raullal foglalkozol, aki nem is játszott tegnap, és szerinted még az NB 1/B-től is messze van. Hááát....nagyon értesz hozzá, biztos láttál már NB1/B-s meccset.
    Segítek, a statisztika +/- mutatóiban meg tudod nézni ki milyen hasznos a pályán töltött ideje alatt, ebben azért Doktor és Mohácsi nem az élmezőnyben volt tegnap, de te biztos máshogy láttad.

• 21randymarsh2017december07.15:17ÚjVálasz

Verjétek már meg jól ezt a Radic gyereket!. Hogy merészelt 30 pontot dobni?
    :D :D :D

• 20flasch12017december07.11:20ÚjVálasz
    Idézet: csakazteale3
    ...

Igaz kaptunk is róla, nem is keveset.Nagyon öregurasan nyomja, megvárja, hátha más is hozzáfér....cseréje borzalom.Ezért, ezekért pénzt adni...

• 19royalka2017december07.11:00ÚjVálasz
    ...

Ezt nem is vitatom , viszont amikor pl. Raul van a pályán, ( aki az NB 1 /B-től is messze van) akkor mindig úgy érzem, hogy csak 4-en játszunk. Doktor sokkal hasznosabb tudna lenni , ha több lehetőséget kapna.

• 18pontaz042017december07.08:28ÚjVálasz

"Érkezett azonban Doktor Péter, aki két hármassal mutatta, hogy érdemes volt Körmendről Egerszegre áttennie székhelyét." :))))
    Miért mert végre játszott valamennyit?
    Kedves BB1...bezzeg ha Szombathelyről ment volna Egerszegre akkor már 2 meccs után cikkeztetek volna hogy hiba volt eligazolnia..

• 17zete52017december07.08:22ÚjVálasz
    ...

Sztem Doktornak a meccsrutin hiányzik ahhoz, hogy jobb és hasznosabb játékos legyen. Egy az egy ellen egész jól védekezik, de a csapatvédekezésben nem találja még a helyét (talán, mert nem volt lehetősége összecsiszolódni a többiekkel). Támadás dettó, ha kijön rá a figura, minden görcsösség nélkül elvállalja a dobást, viszont a támadásfelépítésben még nem az igazi, én legalább is így látom. A rossz szezonkezdés miatt nagy a teljesítménykényszer, de talán lesznek még tegnapihoz hasonló meccsek, amikor több lehetőséget kapnak a fiatalok, ami a szezonhajrára még gyümölcsöző lehet. Hajrá ZETE!

• 16kekfeher052017december07.07:33ÚjVálasz
    Jók voltunk, sima győzelem volt. Doktor Pétert folyamatosan játszatni kell, vele legalább 5- en vagyunk a pályán. :)
    ...

• 15milenko2017december06.22:54ÚjVálasz

Örüljünk a kötelező győzelemnek! Mondhatjuk, hogy 1 percig sem forgott veszélyben a győzelem, de én továbbra sem látom az átütő erőt a csapatban.
    Főleg a védekezés hagy kívánnivalót maga után.
    Ez Sopronban vagy Pécsett nem lesz elég. A Szolnok elleni meccsről meg nem is beszélve.
    Ha ebből a háromból kettőt nyerünk, akkor elégedett leszek.

• 14royalka2017december06.22:07ÚjVálasz

• 13csakazteale32017december06.21:58ÚjVálasz

Az elejétől uraltuk a meccset, nem volt kérdés a győzelem. Mégis, van aki ezután is negatív dolgokat keres. Nos, már csak azon csodálkozom, hogy Radicot miért nem szidta még senk. 30 pont az szar, nem?
    HAJRÁ ZTE!

• 12zte_kk2017december06.21:42ÚjVálasz

Nehezebb meccsre számítottam, de így se adta könnyen magát a Debrecen, főleg Armwood ellen nem találtuk az ellenszert, végére egy kicsit beleszürkült ő is a meccsbe mint Vaughn. Szerencsére jó ütembe jöttünk ki a 3. negyedre, gyakorlatilag ott eldöntöttük a meccset. Negyedik negyed védekezése hagy némi kívánnivalót maga után, de a biztos vezetés tekintetében most belefért. Kinney jól mozgott ismét, pontok még hiányoznak tőle, de a többiek pótolták. Jó volt Doktort végre a pályán látni, remélem ez folytatódik a továbbiakban is. Jeffers meg egyszerűen hihetetlen, forintos zsugákat nem képes megfogni, talány ez az ember.
    Sopron idegenben nem lesz könnyű, több kell védekezésben és támadásban is, ha tovább akarunk haladni a céljaink felé.