EC: Kikapott, mégis továbbjutott az Alba

Minszk - Bár nagyot hajrázott a Fehérvár, ez végül túl késői volt. A másik meccsen viszont számára kedvező eredmény született.

Bár az Alba Fehérvár kikapott Fehéroroszországban a Cmoki Minszk vendégeként, miután az izraeli Bnei Herzliya hatalmas csatában legyőzte a Proximus Spirou Charleroi-t, így mégis továbbjutott – a tavalyi év után ismét – Braniszlav Dzunics együttese a következő körbe.

Nem indult jól a meccs a tartalékosan felálló magyar bajnok számára, az első negyedet végig a hazaiak uralták, és meg is nyerték 23-16-ra. A folytatásra sem sikerült javulni, sőt. Teljesen leblokkolt az Alba támadójátéka, már majdnem húsz volt közte. A nagyszünetre sikerült visszakapaszkodni, de a huszadik perc végére így is 42-31 állt a táblán.

A szünetben sikerült rendeznie a sorokat a magyar csapatnak, sokkal nagyobb lendülettel jöttek ki az öltözőből Lóránték, teljesen nyílt, egál volt a meccs. Az i-re azonban nem sikerült feltenni a pontot, és ez annyira visszavetette ismét a vendégeket, hogy elúszott a meccs a harmadik negyed végére (68-52).

Bár a végén még indított egy nagy hajrát az Alba, ez azonban már túl késő volt, a Minszk nem engedte kiénekelni a sajtot a szájából, és megérdemelten nyert.

• 12DallasBird2017december06.21:51ÚjVálasz

Alba -Körmend J csoport :).mi még nem vagyunk beírva a fiba honlapon,de mivel mi is 2. hely ott már eleve nem lehetünk.

• 11tmmate2017december06.21:08ÚjVálasz

Örülök a továbbjutásnak. Mindenkitől elnézést kérek, de nem tudok szó nélkül elmenni a minszki körülmények és a jól öltözött, kulturáltan szórakozó emberek látványa mellett. Meglepett.

• 10purple2017december06.21:07ÚjVálasz
    Idézet: mrcseh
    Az Alba védekezése az idei szezonban 0, ráadásul elől sem azt nyújtják mint tavaly. Középszerű légiósok, akik közül csak Simpson lóg ki. Ő meri és gyakran jókor is vállalja magára a vezér szerepet.
    ...

Tovább jutott a csapat, ez a lényeg. Az első három meccs után nem sokan fogadtak volna erre! Hajrá magyarok!

• 9mrcseh2017december06.19:53ÚjVálasz

Amennyiben nem lesz légiós csere, 1% esély lesz a bajnoki döntőre. Kíváncsi leszek egy pl Fenner - Mohammed cserével mit mutat a hétvégén a csapat.

• 8vagasiteri2017december06.19:52ÚjVálasz

Jár a gratuláció mindhárom továbbjutó csapatunknak!
    Hajrá Magyarok!!!

• 7feribacsi2017december06.19:39ÚjVálasz

Továbbjutottak!!!

• 6shag2017december06.19:29ÚjVálasz

Mehet a köszönőlevél az izraelieknek. Meg el lehetne gondolkodni a mai teljesítményen is. Duplanullás védekezés, Lóri olyan vakon volt, hogy ilyet rég láttam tőle. Ez megint egy harmatgyenge f*s volt. Pedig a 3 hetes szünet előtt már kezdtünk jól játszani...

• 5trumann2017december06.19:28ÚjVálasz
    Idézet: trumann
    16mp-el a vége előtt vezet a hazai csapat, ami jó az Albának. És ők jönnek.
    ...

És nyertek is!!!

• 4trumann2017december06.19:22ÚjVálasz

• 3bilbao2017december06.19:15ÚjVálasz

Ráadásul egyelőre jó is az Albának a másik meccs

• 2feribacsi2017december06.19:15ÚjVálasz

Sajnos az egész meccsen futott az eredmény után az Alba. Most egy csapat komolyan vette őket látszódott is, esélyt se adtak nekik. Sajnálom őket! Hajrá magyarok!

• 1bilbao2017december06.19:14ÚjVálasz