B-csoport: Rangadót nyert a Győr

Körkép - A MAFC második csapata egy győzelemmel és egy vereséggel távozott Sopronból.

A hétvégén két-két találkozót rendeztek a Piros és a Zöld csoportban. Előbbiben a Győr rangadót nyert a MEAFC ellen, míg a Békés a Vásárhelyt győzte le. Utóbbiban a MAFC II. mindkét soproni csapattal megmérkőzött, a Sopron KC-Sportiskola ellen Bordács Soma vezetésével nyert a fővárosi alakulat, míg a SMAFC ellen simán kikaptak.

Piros csoport

Továbbra is veretlen otthon a Győr

Nem kezdtük jól a mérkőzést, az első félidőben nagyon rosszul védekeztünk, a vendégek már 17 ponttal vezettek, a második negyed hajrájában egy 7–0-ás rohanásnak köszönhetően a nagyszünetre "lőtávolon" belülre kerültünk. A fordulás után már sokkal hatékonyabb volt a védőmunka, amiből gyors támadásokat sikerült vezetni, s a hátrányunk fokozatosan olvadt el. A negyedik felvonásra mindössze egy pont volt a hátrányunk. Ebben a vezetést is sikerült átvennünk, de aztán a MEAFC is tudott újítani, így az ellentétes félidők végén döntetlen volt az állás. Következett az ötperces hosszabbítás, melyben mi kerültünk lépéselőnybe, öt-hat ponttal vezettünk, de a MEAFC a legvégén egy triplával egy pontra megközelített bennünket öt másodperccel a vége előtt. A szabálytalanság után ugyan csak az egyik büntetőt dobtuk be, de a hátralévő három másodpercben már nem tudtak kosárra dobni a miskolciak, sőt, a labdát is elveszítették, így drámai csatában végül megőriztük hibátlan hazai mérlegünket -írja a győriek hivatalos honlapja.

Bukics Zsolt, a Győr vezetőedzője: Az első félidőben analfabétán kosárlabdáztunk, hagytuk az ellenfelet a saját palánkunk alatt lepattanókat gyűjteni. A második félidőben és a hosszabbításban már sokkal jobban játszottunk, s ez alapján azt gondolom, megérdemelten nyertünk.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - MEAFC 87-85 (18-23, 14-20, 27-17, 16-15, 12-10)

Győr: Gáll 20/6, Gombás 10/6, Puszta 7/3, Geiger 8/3, Csaba 9, Ruják 18, Domsitz 10, Horváth 5/3, Nagy -.

Miskolc: Máté 21/6, Drahos 19/9, Kopasz 8/3, Béres 12, Homoki 4, Takács 5/3, Orliczki 3, Lippai 3, Timkó 4, Szojka 4, Szepesi 2.

Majdnem százig jutott a Békés

Békési fölényt hoztak az első percek, Krstic vitte a prímet, öt perc után 15-11 állt az eredményjelzőn. Úgy tűnt, hogy a palánk alatt jól felkészült a Kosársuli Koma játékából, de a szerb bedobóval nem bírtak, aki az első periódusban összesen 10 pontig jutott. A kis szünetre majdnem kiegyenlítődtek az erőviszonyok, amiben az egyedül 13-at jegyző Szabó Péternek alaposan benne volt a keze.

Nem kezdődött valami fényesen a második tíz perc a vendégek szempontjából: Kertész és Koma lépett Krstic nyomába, ezzel a békésiek 8 ponttal elhúztak. Utasi Gábor fiai új erőre kaptak a padról beálló Varga vert be gyorsan három trojkát, de Béres sem panaszkodhatott. Meglódult a kék-sárgák szekere, és hamarosan azon kapták magukat, hogy náluk a vezetés. Igaz ez a helyzet csak átmenetileg állt fenn: Papp középtávoliját követően, 46-45-nél szólította szünetre a duda a játékosokat.

Harcos játékot hozott a második félidő eleje, ennek megfelelően nem tudott ellépni egymástól a két gárda, egyszer az egyik, egyszer a másik oldalon hullott a gyűrűbe a labda. (52-53) Kevesebb pontot ígért ez a játékrész, mint az ezt megelőző kettő. A Hódmezővásárhelynél Gajic, a fiatal Horváth, Vas és Szabó is szerzett fontos gólokat ebben az időszakban. Riválisaiknál Nagy és Adebayo tette meg ugyanezt, lépéselőnyhöz juttatva a Calle Pubfood Békést. Adott volt tehát a kihívás Vasék előtt, mivel 5 pontot kell ledolgozniuk az utolsó negyedben. (71-66)

A zárófelvonás indulásakor még volt tehát remény a vendégsikerre, ami néhány perc után szertefoszlott. Gajics sérülése után a Vásárhelynél nem igen akadt társa a Szabó-Varga párosnak, míg ellenlábasaiknál a Krstic-Papp-Nagy trió vitte hátán a viharsarkiakat. Az elmaradt pontok mellett a védekezéssel gyűlt meg leginkább a vásárhelyiek baja: ebben a negyedben 4 triplát kaptak. Ezen mindenképpen javítaniuk kell, ha nem akarnak lemaradni az idény elején kitűzött céltól, az első 8 hely valamelyikéről. Egy hét múlva a Honvéd csarnokában javíthatnak Gajic-ék, akik végül 12 egységgel maradtak alul az összecsapás végén -írja a Vásárhelyi Kosársuli hivatalos honlapja.

Utasi Gábor, a Vásárhely vezetőedzője: Ismét 90 pont fölött kaptunk. Nem nagyon állt össze a védekezésünk, és anélkül nehéz meccset nyernünk… Voltak jó egyéni teljesítmények támadásban, de az kevés a győzelemhez. Gratulálok a Békésnek!

Calle Pubfood Békés - Vásárhelyi Kosársuli 98-86 (25-22, 22-24, 24-20, 27-20)

Békés: Kertész 13/6, Krsztics 19/15, Zrínyi 3/3, Papp 22/12, Koma 21, Hajdu -, Nagy B. 12/6, Adebayo 4, Gruda 4, Bánszki -, Farkas -.

Vásárhely: Szabó 18, Bálint 7, Béres 13/6, Vas 2, Gajic 11, Kun -, Varga 22/12, Rostás 2, Molnár 6, Horváth 5/3.

Hozta a kötelezőt a SMAFC

Rátvay Tamás, a SMAFC hivatalos honlapjának: Végig uraltuk a mérkőzést. Nem játszottunk jól, de most ez is belefért. A hirtelen jött hideg és havazás lefagyasztotta a biztos küldő dobásainkat, de sok apró kettesekkel behúztuk! Gratulálok a fiúknak, hogy NB I/B mérkőzésen 2017/2018 szezon első részében hazai pályán veretlenek maradtunk.

SMAFC - MAFC II. 88-67 (32-17, 16-21, 22-18, 18-11)

SMAFC: Czukor 8, Berneczei 14, Rátvay T. 15, Soós -, Rátvay B. 13, Kovács 15, Nagy 3, Fűzi 18, Karsai 2, Horváth -.

MAFC II: Vígh 15, Fehér 8/6, Siklós 17, Cserkúti 16/6, Bordács 11, Baráz -.

Bordács 55 VAL-lal zárt

5-0-lal kezdtek a vendégek, majd Polgárdy Ádi villanásaira építve “csatlakozást találtak” fiataljaink a fővárosiakhoz. ám a szakasz közepén egy újabb 5-0-lal 8 pontosra nőtt a hátrány, nagyon kellett Olivér hármasa. A szakasz hajrájában tovább faragtak a hátrányon fiataljaink, Papp Barna és Buzsáki Bence is betalált, míg a fővárosiak büntetőkkel “araszolgattak”. A negyed 4 MAFC ponttal, és 6 pontos vendég vezetéssel zárult. A második szakasz elején váltva estek a kosarak, az egy nappal tegnapi meccsen 4 triplát “vágó” Garab G. újabb hármassal jelezte: mára is maradt némi “muníciója”. A szakasz közepén parádéztak a srácok, közülük is elsősorban Ádi, akinek a vezérletével egy szédületes, 20-4-es “száguldással” 9 pontos előnnyé alakították 7 pontos hátrányukat. A félidő végén 5 pontra feljöttek a fővárosiak. Ahogy a meccset, a második félidőt is a fővárosiak kezdték jobban, egy 7-0-lal, és vissza is szerezték a vezetést. Több, mint 3 perc elteltével Olivér szerezte szünet után az első soproni pontot büntetőből, majd az ezúttal nagyot alakító Ádi triplájával újra nálunk volt az előny. Olivér lépett elő, de a MAFC fiataljai tapadtak a mi U23-as gárdánkra. A negyed hajrájában Olivért két igen szigorú technikaival kiállították a játékvezetők, ez megtörte a lendületet, a vendégek egy 9-0-lal büntetve fiaink hibáit, fordítottak és 4 ponttal “mentek” a befejező 10 perc előtt. A záró szakaszban kapkodtak fiataljaink, több labdát is eladtak, ráadásul Ádi kipontozódott, így újabb MAFC-siker született. Polgárdy Ádi ezen a meccsen kiemelkedett az együttesből, tripla-dupla közelében teljesített (20 pont, 8 lepattanó, 9 gólpassz) -írja a hazaiak hivatalos honlapja.

Sabáli Balázs, a Sopron vezetőedzője: Ez volt a búcsúmeccsem a fiatalokkal. Összességében túl “jó gyerekek” a srácok, ahhoz, hogy jelentősen előrelépjenek, a jövőben több temperamentum, csibészség, vagányság kellene a parkettán. Kár, hogy a játékvezetők elrontották a két csapat játékát.

Sopron KC-Sportiskola – MAFC II 77-84 (20-26, 27-16, 17-26, 13-16)

Sopron: Polgárdy 20/6, Kántor 13/6, Werner 5, Buzsáki 8/6, Bagó 4, Papp B. 19/3, Garab G 8/6, Németh M. -, Spéder.

MAFC II: Bordács 34, Siklós 27/3, Fehér 4, Cserkúti 5/3, Szanyi 6/3, Nagy -, Vígh 8.