Barcelona: Egyszer fent, egyszer lent

Barcelona - Hanga Ádám csapata legfoglalkoztatottabb játékosa az Euroligában.

Visszafogottabb szezonrajt után kezd magára találni Hanga Ádám kenyéradója, az FC Barcelona Lassa. Igaz ez rájuk mind a bajnokságban, mind pedig az Euroligában, hiszen legutóbbi három meccsüket rendre gond nélkül nyerték.

Igen meggyőzően indult a Barca idei Euroliga-szezonja, hazai pályán tükörsimán megverték a Panathinaikost (98-71), ezután viszont zsinórban három vereség következett számukra.

Belgrádban 90-82-re kaptak ki a Zvezdától, majd a Palau Blaugranaban honfitársunk 19 pontja sem volt elég a győzelemhez a Zalgiris ellen (75-81). Két nappal később Milánóba látogattak Sito Alonso tanítványai, a második negyedben már tizenöttel is vezettek, ám ezt az összecsapást is elbukták, 78-74-re nyert az olasz együttes. Ebben az időszakban öt egymás után elszenvedett vereségnél jártak Hangáék, az ACB-ben az Estudiantestől (70-80) és a Murciától kaptak ki (94-97).

Rangadó következett az Olypmiakos ellen otthon, a görög csapat egy negyedig tartotta magát, onnantól nem volt nehéz dolga a Barcának (73-51), de egy héttel később ismét hazai pályán pályán kaptak ki Navarroék, ezúttal az Efestől (85-89).

Jöhetett az El Classico a spanyol bajnokságban, Madridba látogatott a Barca, talán ez volt a szezon eddigi legnagyobb megmérettetése a katalánoknak, a párosítás pikantériáját egyébként sem kell ecsetelni. 84-80-ra verték idegenben a Realt, itt meg kell jegyeznünk, hogy Hanga Ádám parádésan védekezett a második félidőben Luka Doncicon, mindössze négy pontot dobott az ifjú titán.

Sokáig úgy tűnt, lélektanilag rengeteget jelentett a gránátvörös-kékeknek az ősi rivális elleni diadal, hiszen az Euroligában a Bamberg vendégeként 38-12-re vezettek az első negyed végén, később volt 40-14 és 47-21 is, ám a találkozó második felében pocsékul játszott a Barca, végül 84-81-es vereség lett a vége.

A csúfos kudarc után a tavalyi spanyol bajnokot fogadta a Barcelona az Euroligában, meggyőző játékkal arattak 89-71-es győzelmet Hangáék a Valenciával szemben, két nappal később pedig a bajnokságban is legyőzték őket (79-74). Legutóbb DeAndre Kane csapatát, a Maccabi Tel-Avivot látták vendégül, 89-67-re verték az izraelieket a Koponen vezette katalánok.

16.Crvena zvezda 9 27 0,611

Ha összegeznünk kéne a Barcelona eddigi szezonját, a legmegfelelőbb jelző talán a "hullámzó" lenne rájuk. A spanyol pontvadászatban másodikok a Real mögött 7-2-es mérleggel, az Euroligában viszont csak a tizedikek (4-5).

Egy biztos: jóval több van ebben a gárdában, az utóbbi évek visszafogottabb teljesítménye után pedig joggal várhatják el tőlük a szurkolók, hogy idén magasabb célokért küzdjenek.

Hanga egyébként csapata legfoglalkoztatottabb játékosa az Euroligában, 25.6 percet van pályán. 8.2 pontot átlagol, ebben a kategóriában az ötödik, lepattanókból 4.1-et gyűjt be meccsenként (4. legjobb), míg a gólpasszok terén 2.6-et tesz be a közösbe, itt Pau Ribas-szal holtversenyben a harmadik. Szerzett labdákban sem áll rosszul honfitársunk (0.8), ebben a mutatóban szintén Pau Ribas-szal egyezik a statisztikája (4. legjobb), míg a VAL-pontok tekintetében Kevin Seraphin (14.6) és Rakim Sanders (11.4) előzi meg (9.7).