Elveszítette első edzőmeccsét a Falco

Kaposvár - A második félidőben már a Kaposvár diktált.

A hazai alakulatból ezúttal csak Baki Gergely hiányzott, aki még az Alba Fehérvár elleni első előkészületi meccsen szenvedett szemsérülést. A játékos folyamatosan gyógykezelés alatt áll. A klubnál jelenleg az MRI-vizsgálat eredményére várnak, azt követően derül ki, szükség van-e további beavatkozásra.

A vendég, bajnoki ezüstérmes szombathelyi gárda első előkészületi meccsét vívta Kaposváron. A vasiak ezúttal is minőségi játékoskeretet állítottak össze. Hazatért nevelőegyesületéhez Olaszországból Perl Zoltán, aki a közelmúltban az Európa-bajnokságon szereplő magyar válogatott egyik legjobbja volt. Ő és Tóth Norbert azonban még nem léphetett pályára a somogyi megyeszékhelyen - írja a delfinek.hu.

Borisov és Pustahvar pontjai nyitották a meccset és a jól védekező vendégek ellen csak a negyedik percben született meg az első kaposvári kosár, Spica révén. Mindkét alakulat próbált gyors akciókat vezetni, de a hazaiaknál több hiba csúszott a játékba. A negyed végére aztán sikerült feljebb zárkózniuk a somogyiaknak. A folytatásban mindkét együttes többet cserélt. Ekkor Evans irányított a kaposváriaknál, Hock pedig remek triplával mutatkozott be. Átmenetileg sikerült a vezetést is megszerezniük a kék-fehéreknek, de Váradi gondoskodott a Falco újabb pontjairól. A vasi hátvédet nem tudták tartani a hazaiak, nagy érdemei voltak abban, hogy a félidő végén ismét csapata tartott előrébb.
A nagyszünet után látványos támadásokat vezetve fordított a Kaposvári KK, amelyben Ivosev, Spica és Evans is tíz pontig, vagy fölé került. Jó csapatjátékkal alakította 61–51-re az eredményt a somogyi alakulat, amely a negyedik negyedet Dunn 2+1-es akciója miatt tíz pontos előnnyel indíthatta. Govens révén átmenetileg felzárkózott a Falco, de a végig fegyelmezetten kosárlabdázó somogyiak Spica és Papp Péter kipontozódása ellenére is nyerni tudtak.

• 2018992017szeptember13.16:25ÚjVálasz
    Idézet: banane
    Azért egy edzőmeccsből kár előre ítélni. Főleg, hogy ez volt az első.
    Zsiger am pont a Kaposvár elleni utolsó rájátszás meccset hozta.
    ...

Remélem élesben több lesz benne! Úgy legyen, zúzzon,robbanjon a csarnok!

• 19banane2017szeptember13.16:18ÚjVálasz
    Idézet: 1899
    Palánk alatt centerben megint súlytalanok leszünk? Nekem feltünő hogy Zsigától 3 pont jött! Első edző meccs,oké de most vagy sérült lehetett,vagy nem adnak be neki labdát,vagy mi van...
    ...

Zsiger am pont a Kaposvár elleni utolsó rájátszás meccset hozta. Én azt mondom most dobjon 3-at aztán majd a rájátszásban ha újra összekerülünk, akkor hozza le a meccset megint. Mindenképpen szükségünk van rá, mert 2 klasszikus magas emberünk van csak. Inkább Norfleet/Borisov helyett igazolhattunk volna 4-5 pozícióba.

• 1818992017szeptember13.15:23ÚjVálasz

Palánk alatt centerben megint súlytalanok leszünk? Nekem feltünő hogy Zsigától 3 pont jött! Első edző meccs,oké de most vagy sérült lehetett,vagy nem adnak be neki labdát,vagy mi van,vagy ennyit bir? Azt mondogattuk mi Falcosok hogy majd most más lesz mert itt kezdi a felkészülést és nem idény közben beugró! 5 ben tökösebb játékos kellene.

• 17kunka2017szeptember13.12:20ÚjVálasz
    Idézet: Sixman
    Jelen voltam a meccsen. Figyelj nem lesz baj ezzel a csapattal Tóth és Perl nektek csak extra erősítés főleg Norbi szerintem a leggyengébb láncszem 4-5 poszton van vagyis nekem az tűnt fel a meccsen.
    ...

Köszi :) Hát igen, magas poszton sebezhetőek leszünk, nektek is sok sikert, ha nem lesz sérülés, és jön 5.légiós is, erős lesz a kezdőtök, sok babér nem fog teremni senkinek festék alatt. :)

• 16basketballer2017szeptember13.11:01ÚjVálasz

Azért a Kaposvárban se fog minden meccsen 10 pontot dobni minden kezdö. Pad pedig nekem kicsit rövidnek tünik, még úgy is ha Baki visszatér. Plusz azért a Hendlein & Spica duó se hiszem hogy kihagyott meccs nélkül le tudja hozni a szezont. Szerintem kB. Sopron, Pécs, Kecskemét szinten lesznek.

• 15dobogep2017szeptember13.10:47ÚjVálasz

10/9 külföldi a kezdőben...unlike!!!

• 14Sixman2017szeptember12.23:28ÚjVálasz
    Idézet: kunka
    Amúgy gondoltam, hogy ez a Kapos erős lesz. Sokkal kiélezetebb lesz minden, mint tavaly. Kezdő ötösük bitangerős.
    ...

Jelen voltam a meccsen. Figyelj nem lesz baj ezzel a csapattal Tóth és Perl nektek csak extra erősítés főleg Norbi szerintem a leggyengébb láncszem 4-5 poszton van vagyis nekem az tűnt fel a meccsen. Norfeel jó szerintem lesz jobb, Govens hozta amit kell, Váradi extra szeretem a játékát, Borisov hozta a rutint Pustahvar szinten. Összegezve szerintem készen álltok és jócskán 4 esélyes a csapatotok. Szóval sok szerencsét!
    Hajra KKK!

• 13kunka2017szeptember12.22:06ÚjVálasz

Kapováriak, ha valaki kinn volt, írhatna egy kis beszámolót a meccsről :) Kíváncsi lennék már a srácokra, lehetne hétvége. :(

• 10bezse2017szeptember12.21:43ÚjVálasz

Qva erős a Kapos kezdője. Náluk is megéghet bármelyik vendég.

• 9masterson2017szeptember12.21:33ÚjVálasz

• 8lassa2017szeptember12.21:14ÚjVálasz
    Idézet: mte01
    Váradi akkor dob 31 pontot amikor akar csak ellenünk ne :D
    Najó a viccet félretéve ez a falco bombaerős már most és még ehhez jön Perl és Norbi.Idén sem fognak sokan győztesként távozni az Arénából.