Nyert a Nagykőrös, így a Tiszaújváros is kiesett

B-csoport – Nagyon magabiztos győzelemmel egyenlített a Vásárhely; a Békés–Pápa harmadik meccs dönt az utolsó bennmaradó helyről.

Folytatódott a rájátszás a B-csoportban.

Mint ahogy arról beszámoltunk, a DEAC idegenben is legyőzte az OSE-t, így elsőként jutott a döntőbe. Ellenfelére még péntekig várnia kell, ugyanis a Veszprém idegenben egyenlítette ki a MEAFC elleni elődöntőt, így a harmadik meccs dönt a két sikerig tartó párharcban.

Az ötödik helyért zajló csaták egyik ága ezen a héten szintén eldől: hétvégén a Vásárhely majd’ 40 pontos sikerrel egyenlített a Győr ellen, így a harmadik meccsre marad a döntés. Aki nyer, az az MTK–Nyíregyháza (1-0) győztesével találkozik.

A kilencedik helyért játszhat a Bonyhád (a TF ellen), amely a remek formában játszó Gulyás Milán vezérletével két nap alatt megfordította és megnyerte a Honvéd elleni párharcát. A fővárosiak a PVSK-Kronosz ellen folytatják a 11. helyért.

Nem dőlt el a Pápa–Békés csata, mely a csoportszűkítés miatt kiesési rangadóvá lépett elő – a békésiek idegenben egyenlítettek és harcolták ki a hazai harmadik meccset. A Nagykőrös is idegenben, a Tiszaújváros vendégeként nyert, így a 13. helyért játszhat – és bennmaradt –, míg az újvárosiaknak marad a 15. vagy 16. pozíció, egyben eldőlt, hogy a bajnokságban elért eredményük alapján nem lesznek ott a következő szezon szűkített, felsőházi 14-es listáján.

Az alsóházban az Óbuda Baján tudott nyerni egy híján 100 dobott ponttal, a MAFC fiataljai pedig a Budafok otthonát vették be.

NB I/B, rájátszás

Az 5–8. helyért, második mérkőzés

Egyenlített a Vásárhely, irány Győr!

Ragyogóan kezdtek a vásárhelyiek, akik rögtön két hármassal nyitottak. A meccsen 28 pontig jutó Szabó és Kelemen volt leginkább elemében. Azért a győriek sem tétlenkedtek, és 17-18-nál átvették a vezetést. Csaplár-Nagy edző jól rotálta legénységét, akik egyre jobban erőre kaptak, de ez csak arra volt elég, hogy a negyed végére soványka, egypontos előnyre tegyenek szert – tudósított a VásárhelyiKosársuli.hu.

Vas fordulatból dobott középtávolija nyitotta a második periódust. Már a találkozó elejétől látszott, hogy a Vásárhely nagyon készült a visszavágóra. A Győr nem nagyon találta az ellenszert a Kosársuli játékára, egészen a hatodik percig, amikor Kovács és Gombás trojkájával egalizáltak. Ezután azonban felpörögtek a kék-sárgák: Pavlovic és a védekezésben nagyot brusztoló Varga vezetésével 52-42-re léptek meg a nagyszünetre.

Nárairól szólt a harmadik negyed első három perce, a dunántúliak centere uralta a palánk alatti területet, és gyorsan termelt hat pontot is. Csapattársa, az első félidőben kisebb kézsérülést összeszedő Puszta sem tétlenkedett, így egyre közelebb kerültek a Hódmezővásárhelyhez. Ám Utasi Gábor fiai megint meg tudtak újulni: kézről-kézre járatták a labdát, ami Vasnál kötött ki, aki hármassal koronázta meg a támadást, aminél rajzolni sem lehetett volna szebbet (67-53). Itt még nem volt megállás, a széteső győriek nem voltak képesek tempót váltani, és hamarosan 23 ponttal mentek el a kreatívan és pörgősen játszó Szabó Péterék.

Vas Péter „nem bírt” magával, dobást is alig hagyott ki. Olyannyira jól ment neki, hogy már huszonnegyedik pontját is feljegyezhette a zárójátékrész derekán, ráadásul ez volt a Csongrád megyeiek 100. pontja. Innen már csak az volt a kérdés, hogy mekkora lesz a különbség a végén. A hazaiaknak ez már csak azért is presztízskérdés volt, mert Győrben 27 ponttal maradtak alul. Végül nagyobb arányú győzelemmel sikerült visszavágni: 120-84-re diadalmaskodott a dél-alföldi alakulat.

Utasi Gábor, a Vásárhely vezetőedzője: A győri vereség után volt két hetünk, amit kőkemény edzésekkel töltöttünk, és ennek meglett az eredménye. A srácok minden előre megbeszélt taktikai feladatot végrehajtottak, és látványos, jó játékkal örvendeztettük meg a közönségünket. Gratulálok a csapatomnak! Sajnálom, hogy most ilyen kevesen látogattak ki a meccsre.

Vásárhelyi Kosársuli – Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 120-84 (28-29, 24-13, 32-19, 36-23)

Vásárhely: SZABÓ P. 28/9, VAS 24/12, KELEMEN B. 19/3, Pavlovic 13, Molnár B. 12, Rostás I. 8, Béres 7/3, Varga Z. 5/3, Rostás G. 4, Szabó B. -, Tóth-Baranyi -.

Győr: GOMBÁS 21/12, Nárai 13, Kovács S. 11/3, Ruják B. 10, Puszta 9/3, Kámán B. 7/3, Nagy T. 6/3, Horváth Á. 4, Hegedűs 3/3, Oláh -, Zábó -.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1-1.

A 9–12. helyért, második és harmadik mérkőzés

Bonyhádi KSE – Budapesti Honvéd SE 70-62 (15-15, 20-12, 18-17, 17-18)

Bonyhád: GULYÁS 26/12, SÖMENEK 16/12, Dumic 10/6, Tömösváry 7, Kovács B. 5/3, Baki 4/3, Gébert A. 2, Ugrinic -.

Honvéd: Stefán D. 18, KOVÁTS 16, TÓTH B. 12/3, Sebők 6, Pintér 6, Fülöp B. 3/3, Weisz 1, Kiss Á. -, Vincze -.

Budapesti Honvéd SE – Bonyhádi KSE 58-64 (18-15, 11-18, 12-15, 17-16)

Honvéd: Tóth B. 17/15, PINTÉR 16/9, Szalay 7/3, Weisz 6/6, Stefán D. 4, Kováts 4, Fülöp B. 2, Kiss Á. 2, Sebők -, Pálházi -, Vincze -.

Bonyhád: GULYÁS 19/3, DUMIC 10/9, Tömösváry 10/3, Gébert A. 7/3, Ugrinic 6, Sömenek 5/3, Kovács B. 4, Baki 3.

A párharc végeredménye: 2-1 a Bonyhádnak.

A 13–16. helyért, második és harmadik mérkőzés

Motax-Pápai KC – Calle Pubfood Békés 57-65 (9-26, 15-12, 16-12, 17-15)

Pápa: SZANATI M. 16, KERESZTES 12, Horváth G. 9/3, Horváth A. 9/6, KELLER V. 6, Hadnagy 4, Fülöp A. 1, Szanati G. -, Schveighoffer -.

Békés: KOMA 18/3, Krstic 16/12, Nagy B. 10/6, Molnár Á. 9/9, Gruda 7, Kertész 3, Nagy Cs. 2, Kovács B. -, Csorba -, Zsíros -.

Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub – Nagykőrösi Sólymok KE 65-79 (16-12, 17-30, 16-17, 16-20)

Tiszaújváros: Papp 19/15, HILL 19, Kilyén 7, Szabó N. 7, Pongrácz 4, Magyar 3/3, Mayer 2, Pöstényi 2, Benőcs 2.

Nagykőrös: MOLNÁR M. 25/12, Jurászik L. 13/6, Tóth V. 12/3, Candido 11, Kovács S. 9/9, Király 6/3, Kónya 3/3, Fehér -, Kovács M. -, Jurászik G. -.

A párharc végeredménye: 2-1 a Nagykőrösnek.

A 17–24. helyért, 5. forduló

Bajai Bácska FKE – Óbudai Kaszások 93-99 (20-22, 25-22, 20-26, 28-29)

Baja: MÁNDITY M. 31, NAGY D. 21/9, DÉLITY 17/15, VUKICEVIC 13, Ágfalvi 5/3, Szabó Á. 3/3, Forgács 2, Eperjesi 1.

Óbuda: KORONA 23/21, Vámos 16/3, LAKOSA Á. 15, Sebők 11/6, Van Der Meer 10, Nagy Sz. 9/6, Kollár 9/3, Reiter B. 4, Zrinyi 2, Molnár L. -, Mihályi -.

Budafok – MAFC II. 81-86 (20-18, 25-30, 14-23, 22-15)

Budafok: DREVENKA 24/15, Fehér 13/3, Tóth Sz. 10, Mészáros Cs. 9, Mészáros B. 7/3, Fekete 7, Verbényi 4, Senkár 4, Szőke O. 3/3, Steier -.

MAFC: MOLNÁR MA. 27/6, BORDÁCS 23, PÁPAI 16, Siklós 10, Kucsora 9/6, Nagy L. 1, Vígh -, Nikitin -.