A Bucks simán verte a Torontót, megnyerte első meccsét a Memphis.

Úgy látszik, ez a rekordok szezonja az NBA-ben: a csúcsoktól terhes alapszakasz után a rájátszásban is egymás után születnek a soha nem látott teljesítmények - ez pedig a csütörtöki játéknapon sem volt másként.

Indiana Pacers - Cleveland Cavaliers 114-119

(a párharc állása: 0-3)

Parádésan kezdte a meccset az Indiana, hisz az első két negyed mindegyikében 37 pontot dobtak George-ék, így a félidőben már 25 ponttal vezettek a Cleveland ellen - ez pedig nem volt jó előjel a címvédő számára. Az eddigi legnagyobb félidei hátrány ugyanis, amit egy csapat meg tudott fordítani egy playoff-meccsen, az egy 21 pontos deficit volt, még 1948-ban...LeBronék azonban már többször megmutatták, hogy nemigen érdeklik őket a statisztikák, ez pedig most sem volt másként: a 41-13-12-es tripla-duplát produkáló King vezetésével (egyetlen más vendégjátékos sem jutott 13 pont fölé) a Cavs fordított és behúzta a találkozót - dacára annak, hogy a túloldalon 36 pontig jutó George is remekül játszott. Zárásként még egy érdekesség: James megelőzte Kobe Bryantet a rájátszásban szerzett pontok örökranglistáján, így már harmadik helyen áll.

Pacers vs. Cavs

Milwaukee Bucks - Toronto Raptors 104-77

(a párharc állása: 2-1)

A fiatal Bucks megmutatta, hogy nem csak egy szerencsés véletlen volt a Toronto legyőzése a párharc első meccsén: Antetokounmpóék hazai pályán végig vezetve, a 20 pontos előnyt már az első negyed végére elérve és azt a folytatásban meg is tartva gyakorlatilag agyonverték a kanadaiakat. A Szarvasok legeredményesebb játékosa ezúttal a 20 pontig jutó Middleton volt, de az "Ábécé" is csak egy egységgel maradt le mögötte, míg a harmincpontos első félidővel a klubtörténelem legrosszabb félidejét produkáló Raptorsban egyetlen játékos sem jutott 13 pont fölé - az alapszakaszban több mint 27 pontot átlagoló All-Star, DeMar DeRozan például minden mezőnykísérletét kihagyva összesen 8 pontot tett a közösbe.

Memphis Grizzlies - San Antonio Spurs 105-94

(a párharc állása: 1-2)

Szoros első félidő után a Memphis robbantott a harmadik negyedben, 22 ponttal is elléptek a texasiaktól a Macik, így összességében simán húzták be első győzelmüket a párharcban. A Spursben Leonard ezúttal nem nyújtott emberfelettit, de így is csapata legjobbja volt (18 pont), illetve a nullázó Tony Parker pontjai is nagyon hiányoztak - míg a hazaiaknál Conley (24 pont) mellett a két torony, Gasol és Randolph (21-21 pont) is remekül teljesített.