Izgalmassá tette a végét a Sopron, de a Szeged örülhetett

Szeged – Szinte végig uralta a meccset a hazai csapat, későn kapcsolt a Sopron.

Furcsasággal kezdődött a két csapat mérkőzése: a szegedieknél mind a négy légiós, azaz Ciric, Boltic, Sulovic és Lilov is kiszőkített, oldalt fejnyírt hajjal lépett pályára. Talán ezért, talán nem, de a szegediek kezdtek jobban, Ciric triplája után már 11-5-re vezettek, Lilov kosara után pedig jött a soproni időkérés.

A meccs a hazaiaknak volt fontosabb, hiszen a nyolcadik helyért zajló versenyfutásban a Kecskemét kedden legyőzte a Pécset, így megelőzte a Szedeákot. Apropó Kecskemét: a lilák vezetőedzője, Forray Gábor, valamint a magyar válogatott szövetségi kapitánya, Stojan Ivkovic is a helyszínen nézte meg a riválisok bajnokiját. Azt láthatták, hogy Dufault és Ciric triplája után Boltic büntetőivel zárult az első negyed (23-17).

A második szegedi kosárral indult, utána viszont egy 10-0-s sorozatot produkáltak a vendégek, fordítottak is 26-27-nél. Sorozatban Spica, Myles, Johnson, Mills és Ruják volt eredményes. Mégis a szegediek mehettek előnnyel a nagyszünetre: Ciric bedobott még két triplát, így húsz perc után 41-35-re vezetett a Naturtex.

A harmadik tíz percben szinte megnyerte a meccset a hazai gárda. Nem azért, mert hatalmas előnyt szedtek össze, hanem mert jól játszottak, a Sopron viszont impotens volt. Lilov és Ciric tovább termelte a pontokat, a kispadról Révész Ádám is kosárral szállt be, a különbség pedig egyre nőtt. 55-42-nél még csak 13 pont volt a különbség, 65-49-nél viszont már 16, ami tetemes előnynek számított ezen a meccsen. Takács és Ruják tripláival 67-55-re jöttek fel a vendégek a negyed végére.

Aztán az utolsó tíz percben, annak is a második felében visszajött a meccsbe a Sopron. Folyamatosan zárkóztak, Johnson duplája után, 69-63-nál már csak hat pont volt a hazai fór. Vágvölgyi kosárral szállt be, majd Lilov egykezes zsákolásával, 73-65-nél úgy tűnt, nincs visszaút a vendégeknek. Pedig volt, mert a hajrában Spica zsákolt egyet, majd egy triplával 76-74-re zárkóztak. Amikor Lilov büntetőzhetett, már csak tíz másodperc volt hátra, és mivel bedobta mindkettőt, míg a soproni tripla lejött, 78-74-re végül a hazaiak nyertek.

A szegediek a győzelemmel a rájátszást jelentő nyolcadik helyen állnak, a Sopron pedig már biztosan lemarad a play-offról.

Nikola Lazic, a Szedeák vezetőedzője: – Mindkét csapatnak fontos meccs volt. Harcos találkozón az első félidőben gondjaink akadtak a támadólepattanókkal, de a szünet után feljavult a védekezésünk. Fontos győzelmet arattunk, a következő két mérkőzésen mindent megteszünk azért, hogy nyerjünk.

Dragan Aleksic, a Sopron KC vezetőedzője: – Gratulálok a Szegednek! Az egész évet hasonló ritmusban játsszák, ugyanazt a támadójátékot hozták, mi pedig rosszul kezdtünk, védekezésben sokat hibáztunk, mínusz tízről kellett visszajönnünk. Talán túl nagy volt a nyomás rajtunk, ez is vezetett ahhoz, hogy majdnem húsz eladott labdánk volt, és sok büntetőt is elrontottunk, egy idegenbeli győzelemhez ennél több kell. Sok szerencsét a Szegednek!

• 5Skcforever2017április19.21:56ÚjVálasz

Amúgy sok sikert a Szegednek, ezt jobban megérdemelték, mint mi.

• 4Skcforever2017április19.21:55ÚjVálasz

Én azt tudom, hogy ez az év kicsit sem úgy sikerült ahogy kellett volna, de engem igazából nem ez idegesít fel, hanem, hogy (majdnem) MINDIG kevesebb mint 5 ponttal kapunk ki. Nem az, hogy 20 ponttal, mert akkor OK sokkal rosszabbak voltunk. De az 1-2-3 pontokkal való kikapás szerintem rosszabb (érzésre), mert akkor tudod, hogy nem sokon múlott, megtudtuk volna csinálni. Eltekintve ettől a témától, szerintem Alekszics jövőre ne maradjon, légiósok se nagyon (esetleg Johnson és Mills). Remélem a fiatalok játszhatnak az elkövetkezendő meccseken, mert sok tétje már nincsen. Sok sikert a csapatnak a jövőre nézve, remélem a jövő azért szebb lesz. SKC!

• 3SKC9992017április19.21:42ÚjVálasz

Akire biztos hogy nem számítunk jövőre, azoktol el kell most búcsúzni. Játszanak a magyarok meg a fiatalok a hátralévő 3 meccsen. Alekszicset se tartsuk meg, nem jött be sajnos.
    Elkeseritoen gyengék voltunk idén..ennél csak jobb jöhet..de ami fontos, hogy csak akkor kuldjuk el a magyarokat ha a helyükre tudunk is hozni valakit..

• 2pistike2017április19.20:03ÚjVálasz

Na végre vége a szenvedésnek. Holnap el lehet küldeni minden légióst. Remélem a szerződésük alapján sok pénzt megspóroltunk azzal, hogy nem jutottunk a nyolcba. Így legalább Alekszics sem marad. Utólag belegondolva szerintem hiba volt elengedni Sabálit, bár én is egyetértettem akkor ezzel a lépéssel. Kezdjünk mindent újra, persze ha van pénz. Erről jó lenne ha informálnák a szurkolókat, mert ha nincs akkor nem lesznek az elvárások túl nagyok. Tanulság még, hogy a nemzetközi kupát végleg felejtsük el. Az elmúlt két évben sokkal rosszabb légiósaink voltak, mint azelőtt Legalábbis hozzáállás tekintetében mindenképpen. Félek, hogy újra beköszönt a szürke középszerűség korszaka. Megpróbálhatnánk a sikeres U18 csapat tagjait szépen beépíteni a csapatba melléjük hozva három-négy jó légióst. Lehet, hogy elmenne vele pár év, de ennél a mostani társaságnál csak szerethetőbb lenne a csapat.

• 1sprn2017április19.20:02ÚjVálasz

Ez a szezon iszonyat gyenge lett! :( Örülök, hogy végül nem jutottunk rájátszásba, abszolút érdemtelen lett volna! Tudom, hogy szűk a magyar piac, de ha lehet olyan játékosokat hozzunk, akik megszakadnak a pályán, vagy legalábbis érdekelje őket ez az egész, ha már ebből élnek! Más munkahelyeken nem tolerálják ezt a fost...! Alekszics remélem nem marad! Talán a vezetőség is tudatában van azzal, ha hajt a csapat (s ez az eredményeken meglátszik), akkor rengetegen vannak kint és búzdítanak, erre sajnos kevesen kíváncsiak, ahhoz, hogy jól menjenek a dolgok mind a két fél kell, idén egyik sem volt! Jövőre újra meglehet mutatni a csapatnak s a nézőknek is! Hajrá Skc