Hosszabbításban verte a Kecskemét a PVSK-t

Kecskemét - A nagy előnyt leadó Pécsnek még nem sikerült bebiztosítania helyét a rájátszásban.

A mérkőzést a hazaiak kezdték jobban, de 5-0 után Sejfic és Budimir vezetésével zsinórban kilenc pontot dobott a Pécs, átvéve ezzel a vezetést. Sőt, Halász triplájával nem sokkal később már héttel ment a vendégegyüttes, ám Karahodzic nem hagyta ellépni a PVSK-t, és sorozatban szerzett hat pontjával újra egálközelbe hozta csapatát. Harazin és Nelson ziccerére Pongó Máté és Dukanovic triplával válaszolt, Hegedűs büntetőivel pedig a vezetést is visszavehette volna a hazai csapat, de a bedobó mindkét lehetőséget elhibázta, így a PVSK nyerte az első negyedet (21-22).

A második negyed eleje is a KTE-nek sikerült jobban, Karahodzic közelijére és Ivosev büntetőire viszont Sejfic 2+1-es játékával jött a pécsi válasz. A következő percekben felváltva dobálták a kosarakat a csapatok, egészen addig, amíg egy 7-0-s vendég-rohammal meg nem tört ez a sorminta, időkérésre sarkallva ezzel Forray Gábor vezetőedzőt. A szünet sem segített sokat azonban a Kecskemétnek, Budimir és Smith kosarai után a találkozó során először kétszámjegyűre nőtt a különbség a két csapat között. A negyed végén egyedül Pongó Máténak volt köszönhető, hogy ez a differencia nem nőtt még tovább, a hátvéd pontjai ahhoz azonban kevésnek bizonyultak, hogy újra közelebb férkőzzön a KTE – sőt, az utolsó percben még jobban elhúzott a Pécs (37-51).

A nagyszünet után az első félidőben gyengén játszó Derasimovic vette hátára a hazaiakat, akik pár ponttal közelebb araszoltak, de a kecskeméti kosarak többségét a Pécs továbbra sem hagyta megválaszolatlanul. A fordulat a negyed utolsó harmadában érkezett el, amikor Ivosev és Karahodzic közelije közé Pongó Martin triplája is beékelődött – ezzel három pontra zárkózott fel a KTE. Sőt, még közelebb férkőzhettek volna a hazaiak, de Derasimovic kezéből kicsúszott a labda ziccer közben, a túloldalon pedig Halász szerzett kosarat a dudaszó pillanatában (59-64).

A negyedik felvonást ennek ellenére ismét a hazaiak kezdték jobban, Ivosev és Karahodzic kosaraival pár perc alatt fordított a KTE, Budimir triplája így a legjobbkor jött a Pécsnek – ezzel és Smith ziccerével ismét elléptek egy kicsit a vendégek. Pongó Máté nem hagyta annyiban a dolgot, ő is egy hármassal jelentkezett, de Supola kosaraival és Halász kettesével bő egy perccel a vége előtt így is öt ponttal ment a PVSK. Pongó újabb hármasát követően a pécsiek eladták a labdát, Ivosev keze pedig nem remegett meg a büntetőknél, 79-nél így döntetlent mutatott az eredményjelző 10 másodperccel a vége előtt. Budimir betörése kimaradt, Pongó Máté pedig hiába dobott kosarat a saját térfeléről, az már dudaszó után érkezett – következhetett tehát a ráadás.

A hosszabbítást két-két kihagyott dobással kezdték a csapatok, majd Smith faulttal együtt zsákolt egy jókorát. Derasimovic ziccerét és Sejfic büntetőjét követően egymás után két hármast is kihagyott a Pécs, Dukanovic viszont nem hibázta el saját kísérletét a túloldalon, ezzel már a hazaiaknál volt az előny. Smith csak az egyik büntetőjét dobta be, Ivosev viszont mindkettőt, és miután Budimir triplája nem ült, faultolni kényszerült a Pécs – a meccset a találkozó (egyik) hőse, Pongó Máté nyerte meg a Kecskemétnek a büntetővonalról.

Forray Gábor, a KTE-Duna Aszfalt vezetőedzője: Boldog vagyok, hogy ismét nyertünk. Ilyen izgalmas mérkőzések kellenek a tv nézők és a szurkolók miatt, hogy még többen visszajöjjenek a lelátóra, és szurkoljanak együtt a jobb eredményért. Le a kalappal a srácok előtt, hogy ilyen tetemes hátrányból is tudtunk fordítani. A szünetben a védekezésen próbáltunk meg javítani, szorítani, az volt a cél, hogy a harmadik negyed végére 10 pont alá menjünk. Az elmúlt fordulókban figyelemre méltó a teljesítményünk - 10 meccsből 8 győzelem -, de most nagyon fontos, hogy a földön kell maradni, nem szabad elbízni magunkat, mert a célunkat, a play-offba jutást szeretnénk elérni. Az ünneplésnek ma vége, gratulálok a Pécsnek is, nemes ellenfelet győztünk le.

Csirke Ferenc, a PVSK-PANNONPOWER vezetőedzője: Gratulálok a Kecskemétnek. Nehéz értékelni most így hirtelen, megfogott minket a harmadik negyedben a nagyon hamar bekapott öt fault, nem tudtunk emiatt agresszívan védekezni. Volt dobásunk a győzelemért. Egylabdás meccset buktunk el idegenben egy nagyon jó csapat ellen. Rosszabb játékkal nyertünk már meccseket. Tovább kell mennünk, lehiggadva talán könnyebb lesz értékelni.

• 16szajkosaras2017április19.15:46ÚjVálasz
    Idézet: plok
    Pongó dobását nem kellett volna annyit videózni, ha működött volna a palánk szélén világító piros csík. Vagy az nem kötelező?
    ...

Elvileg az. De ha már nincs, akkor a videóbíró miatt kellene egy kamerával venni az órát is. Megoldható lenne, hogy valamelyik sarokba odategyék. Ezért kellett 3 percig videózni az első félidőben is, hogy mennyi van vissza a támadóidőből.

...

Nem az. régebb óta ír nagyon higgadt és objektív hangú hsz-eket. Engem emlékeztet egy régi pécsi kommentátorra, de lehet, hogy csak hasonló a hozzáállása.

• 12PécsiVesztes2017április18.23:43ÚjVálasz
    ...

Agyontrollkodom magam a nicknevemmel. :-)

Amúgy ha a mai mecs eredményére gondolsz, máris látod a nevemben a tartalmat! :-)

• 11Ktekosar2017április18.23:16ÚjVálasz

• 10csak_egy_szurker2017április18.23:10ÚjVálasz
    Idézet: PécsiVesztes
    Szívből gratulálok Kecskemétre. Pekkemre csak a második félidőt láttam - vagy lehet hogy mázli -,amiben semmiféle támadó variációt nem véltem felfedezni a részünkről.
    ...

Köszönjük a gratulációt!

Látod gizi / gőzeke / így is lehet, ahogy ezt PécsiVesztes tette...

• 9PécsiVesztes2017április18.22:44ÚjVálasz

Szívből gratulálok Kecskemétre. Pekkemre csak a második félidőt láttam - vagy lehet hogy mázli -,amiben semmiféle támadó variációt nem véltem felfedezni a részünkről. Halász pumpálja a labdát, aztán pumpálja majd pumpálja. Végül leosztja Budinak, aki nyakatekert helyzetekből dobálja a hármasokat. Vagyis próbálja. Nincs tervszerű centerjáték, gyors labdajératás. Így is majdnem meglett, de mégsem.

Ellenben a Kecsó szellemesen támadott, ügyesen játszották meg a jól bemozduló centereket. Láb közötti ziccerpassz, stb.... Pongó király volt, megérdemeltétek volna, hogy a nagy dobásával nyerjetek. Azért így is meglett.

Végül is nem csalódtam, mivel idegenben játszottunk, sima vereségre számítottam. E helyett hosszabbítás és szoros végeredmény. Így hát elégedett lehetek.

Gratulálok a mi fiainknak is.

• 8csak_egy_szurker2017április18.22:38ÚjVálasz
    Idézet: gizi
    Ilyen gusztustalan fújást régen láttam.Vicc kategóriában elmegy, de nem a kosárpályán. Stojan játékvezetői megnyerték a meccset Kecskemétnek.Gratulálok! :D
    ...

Gőzeke! Te melyik meccset nézted? Sejfic könyököseit nem láttad? Djerasimovicsot végig répázták Supoláék, mégis csak egyszer dobhatott plusz egyet, míg a pécsiek sorra kapták a ráadás dobásokat!
    Abban meg igaza van szajkosarasnak, hogy a nem a "három zseni" hagyta ki a ziccert hanem a "túlvédett" Budimirotok...

• 7mte012017április18.22:32ÚjVálasz

Azért Pongó félpályás kosara se volt csúnya :)

• 6Ktekosar2017április18.22:08ÚjVálasz
    ...

Remélem ezt Te sem gondoltad komolyan. :D

• 5kcbasketball2017április18.21:24ÚjVálasz
    ...

Mert Kemal sportszerűtlenje marha jogos volt. Természetesen az is előírt szabályzatba tartozik, hogy ha egy játékos feldobja magát rögtön faultot kell fújni. Djukának legalább 4-szer vágtatok keresztbe. És az már a vicc kategória, hogy Sejfic a hosszabbításban kapta meg első figyelmeztetését...

• 4kecske2017április18.21:21ÚjVálasz