Bravúrgyőzelmekkel szedte össze magát a Memphis

Nagyon rosszkor került gödörbe az Atlanta. NBA heti összefoglaló.

A hét meccse:

Los Angeles Clippers - Milwaukee Bucks 96-97

A meglehetősen hullámzó teljesítményt nyújtó Clippers az elmúlt időszakban sebességet váltó, nemrég klubtörténelmi rekordot is döntő Bucks együttesét fogadta a liga szerdai játéknapján - a két, jobb playoff-kiemelésért harcoló gárda csatája pedig nem okozott csalódást. A mérkőzés során egyszer sem nőtt nyolc pont fölé a két csapat közti különbség: hiába léptek el az első negyedet egy 11-0-s rohammal záró Szarvasok, a DeAndre Jordan-vezette hazaiak a nagyszünetre ledolgozták a hátrányukat, innentől kezdve pedig egészen a lefújásig fej-fej mellett haladtak a felek. Az utolsó perchez közeledve Dellavedova triplájával a második félidő legnagyobb különbségét jelentő hat ponttal ugyan ismét elléptek a vendégek, de Jordan zsákolása, majd 2+1-es játéka visszahozta a Clippers reményeit - olyannyira, hogy Antetokounmpo kihagyott dobása után a győzelemért támadhatott a Los Angeles-i csapat, de a két védő által is fogott Griffin erőltetett dobása lecsorgott a gyűrűről a dudaszó pillanatában. A Milwaukee ezzel 2007 óta először verte meg a Clippers együttesét idegenben - Antetokounmpo és Middleton egyaránt 16 ponttal vette ki a részét a sikerből, a túloldalon pedig a 22 pontig és 17 lepattanóig jutó Jordan lehet a legbüszkébb a teljesítményére.

A meccs összefoglalója

A hét teljesítménye:

Damian Lillard

49 pont, 5 gólpassz a Miami ellen

A Portland sztárirányítója egész egyszerűen megállíthatatlan volt a Miami elleni mérkőzésen: kilenc triplát értékesítve, de ami még lenyűgözőbb, összesen hét dobást hibázva jutott el 49 pontig - ráadásul ebből 16 egységet a sokáig szorosan alakuló meccs utolsó negyedében szerzett. A TrailBlazers Lillard vezetésével végül 115-104-re behúzta a találkozót, sorozatban harmadik idegenbeli mérkőzését nyerve meg ezzel.

John Wall

Drámai, meccsdöntő dobás híján ezen a héten ismét egy bravúrkosarat emelünk ki ebben a rovatban: a Wizards irányítója, John Wall egyensúlyát elvesztve, esés közben talált a gyűrűbe. Bár a mozdulat parádésra sikerült, a fővárosiakon ez sem segített: a Washington elbukott a Minnesota otthonában, így nem sikerült lehoznia hibátlanra az ötállomásos nyugati turnéját a csapatnak.

Wallnak estében is megy

A hét csapata:

Memphis Grizzlies

Heti mérleg: 4-0

A legutóbbi helyzetjelentésünkkor ötmeccses vereség-sorozatban lévő Memphis valamit nagyon eltalált a múlt héten: Gasolék négyből négy (nem is akármilyen) meccset megnyerve erősítették meg playoff-pozíciójukat. A hetet a története legjobb formájában lévő Bucks megállításával (113-93) kezdte a Fizdale-legénység, majd az életéért (pontosabban az elúszni látszó rájátszás-helyezésért) küzdő Chicagót (98-91) és az Atlantát (103-91) is megverték Conleyék idegenben, a pontot pedig a San Antonio Spurs legyőzésével (104-96) tették fel az i-re a Macik.

A hét vesztese:

Atlanta Hawks

Amilyen jól sikerült a hét a Memphisnek, annyira elszúrta azt a Grizzlieshez hasonló helyzetben lévő, csak a nyugati helyett a keleti playoff-helyezkedés kellős közepében lévő Atlanta. Howardék a Spurs, a Memphis és a Portland ellen is vesztesen hagyták el a parkettet, ez utóbbival pedig az elmúlt kilenc találkozójukból már hatodikat vesztették el a Sólymok - a csapat ennek köszönhetően villámgyorsan csúszik lefele a tabellán...