Idegenbeli rangadót nyert a Kolozsvár, feljövőben a Mattersburg

Körkép - Tovább menetel a bajnoki cím felé Török Rolland csapata.

A BB1.hu a bajnoki időszakban minden héten jelentkezik légióskörkép rovatával, amelyben ezúttal a külföldön szereplő légiósaink teljesítményét összegezzük.

A román bajnokság középszakaszából két fordulót is lejátszották az előző héten. A negyedik körben az éllovas Kolozsvár hazai pályán 92-75-re győzte le a Nagyszebent. Ezen a meccsen Török Rolland 14 perc alatt 7 pontot és 5 lepattanót szerzett, Ousmane Barro - aki korábban Szolnokon pattogtatott - 11 pontig és 6 lepattanóig jutott 27 percet játszva. Az ötödik fordulóban is két vállra fektette ellenfelét a Kolozsvár, ezúttal idegenben a második helyezett Steaua volt az áldozat. Török 2-2 pontot és lepattanót jegyezhetett 9 perc játék után, Barro mutatója 17 pont, 9 lepattanó és 5 assziszt volt a 80-75-re megnyert találkozón.

A Maros a negyedik körben pihent, a legutóbbiban pedig hazai pályán maradt alul a Dinamo Bukaresttel szemben. A 71-85-re végződő összecsapáson Lázár László neve mellé 10 pont, 1 gólpassz és 6 lepattanó került. Az egykori Falcós, Goran Martinics 12 pontot, 11 asszisztot és 5 lepattanót hozott össze, az Albát és a Szolnokot is megjárt Ernests Kalve 2 lepattanóval, a korábban a Fehérvárt erősítő Dalibor Djapa pedig 22 ponttal, 8 lepattanóval és 1 gólpasszal zárt.

Simán behúzta otthoni meccsét a Mattersburg Rocks, 76-55-re nyert a két magyart is foglalkoztató csapat a Vienna ellen az osztrák másodosztályban. Czukor Bence ezúttal nem játszott a meccsen, Bakk Krisztián azonban 19 perc alatt 10 pontig, 7 lepattanóig és 3 asszisztig jutott. Győzelmével a Mattersburg a második helyre ugrott a tabellán.