A 24. forduló csapata

Körkép – Majdnem ötven VAL-lal lett a kör legjobbja a MAFC légiósa.

A BB1.hu ismét jelentkezik szokásos „forduló csapata” sorozatával, melyben az adott játéknap legjobb VAL-értékei alapján állítjuk össze posztonként a kör álomcsapatait.

A 24. fordulót rendezték a hétvégén. A MAFC a Falco legyőzésével a játéknap legnagyobb meglepetését hozta, erről a meccsről érkezik a forduló MVP-je is, Deville Smith.

A 24. forduló csapata:

D. Smith (1) – Vojvoda (3) – Csirics (3) – Ivosev (4) – Sulovics (3).

A Falcót legyőző MAFC vezére volt Deville Smith, aki egyben a forduló legjobb játékosa is lett. Összesen 49 VAL-t hozott 38 perc alatt, ami 30 pontból (7/10 dupla, 2/5 tripla, 10/12 büntető), 14 kiharcolt faultból, 7 lepattanóból, 6 gólpasszból, 4-4 szerzett-, eladott labdából és faultból, valamint 2 kapott blokkból állt össze.

A Szolnoki Olaj KK a Kaposvár elleni rangadót húzta be magabiztosan – ehhez a fordulók óta remekelő Vojvoda Dávid a játéknap legjobb magyar teljesítményét tette hozzá. Dobott 23 pontot (9/14 kettes, 1/4 hármas, 2/2 büntető), 10 lepattanóval pedig a dupla-dupla is meglett. Ehhez jött még 5 gólpassz, illetve 2-2 labdaszerzés, eladott labda és fault – 36 perc alatt 38 VAL.

Andrija Csirics az egyik szegedi játékos, aki bekerült a forduló ötösébe. Összességében 24 ponttal zárt, duplákkal (4/9) és triplákkal (5/9) is sokat próbálkozott, és 1 büntetője is célt talált. Szedett még 8 pattanót, 4 faultját 4 kiharcolt faulttal kompenzálta, és jegyzett még 2-2 labdaszerzést és gólpasszt is a 38 perce alatt, így 31 VAL-lal fejezte be a meccset.

A KTE-Duna Aszfalt Jászberényből térhetett haza újabb fontos sikerrel. Tomiszlav Ivosev amióta visszatért sérüléséből, ismét csapata vezére: most 24 pontot (5/12 dupla, 3/4 tripla, 5/8 büntető) és 28 VAL-t tett a közösbe 32 perc alatt. Pontjai mellett volt 7 kiharcolt faultja, 5 lepattanója, 3-3 labdaszerzése és faultja, 2 eladott labdája, valamint 1-1 gólpassza és blokkja is.

Nenad Sulovics a Naturtex-SZTE-Szedeákot segítette győzelemhez a Vasas ellen, 20 ponttal (7/9 dupla, 2/2 tripla) és 36 VAL-lal. Mindehhez 31 percre volt szüksége, ami alatt jegyzett 8 lepattanót, 7 gólpasszt, 5 eladott labdát, 4 labdaszerzést és 3 faultot is.

A 24. forduló magyar csapata:

Pongó Má. (7) – Vojvoda (12) – Mohácsi (3) – Juhos (3) – Tóth Á. (4).

A kecskemétieknél Ivosev mellett Pongó Máté is remekelt: 11 pont és 24 VAL állt a neve mellett a meccs végét jelző dudaszót követően. Közelről jegyezte a pontjait (4/6 kettes és 3/3 büntető), 1 triplakísérlete nem talált célt. Szedett 3 lepattanót is, gólpasszból pedig 7-ig jutott. Volt még 6 kiharcolt faultja, 3 faultja, 1-1 szerzett- és eladott labdája – 33 percet kapott.

Vojvoda Dávid teljesítményét fentebb részleteztük.

A Zalakerámia ZTE KK a Sopron vendégeként nyert egylabdás meccset. Mohácsi Máté ehhez 20 ponttal járult hozzá úgy, hogy nem volt kétpontos kísérlete – triplákból viszont beszórt 6-ot (a 9 próbálkozásából), illetve 2/2-es büntetőzéssel rukkolt elő. Pattanókból 4-ig jutott, faultokból 3-ig, illetve 2 hibát harcolt ki a 26 perce alatt – összesen 23 VAL.

Juhos Levente a harmadik szegedi, aki képviselteti magát a forduló valamely ötösében. Duplái nagyon ültek (6/7), triplái kevésbé (0/2), és 1 büntetőjét is kihagyta, így 12 pont került a neve mellé. Játszott 25 percet, ami alatt 19 VAL-ig jutott: a pontokon túl 6 lepattanó, 3 fault, 2-2 szerzett-, eladott labda, kiharcolt fault és blokk, valamint 1 gólpassz volt a mérlege.

A szolnoki Tóth Ádám is átlépte a húszas határt, 22 VAL-lal zárt. Duplákból 6-ot tett helyre a 10 dobásából, illetve 4-ből 2 büntetője is ült, így 14 pontnál állt meg. Összesen 19 percet játszott, jegyzett 5 lepattanót, ugyanennyi kiharcolt faultot, 3 hibája volt, 2 gólpassza, és 1-1 labdaszerzése, eladott labdája és blokkja.

(Zárójelben, hogy ki hányadszor szerepel az adott csapatban.)

• 3bellaildiko2017március22.11:54ÚjVálasz

Jobban szeretném a magyar játékosok neveit látni. A légiósok jövőre mint a füst a ködben eltűnnek. Mi lesz a magyar utánpótlással ????????????????

• 2kirin2017március21.10:13ÚjVálasz

"... a forduló MVP-je (...) Deville Smith."