Elképesztő hajrájával élre ugrott a DEAC

B-csoport – Az Eger odahaza a negyedik negyedig vezetett, de az utolsó hat percben csak egy pontot dobott a Debrecen ellen. Gyakorlatilag megvan a rájátszás mezőnye.

A 19. fordulóval folytatódtak a másodosztály küzdelmei.

A Keleti-csoportban a Tiszaújváros Békés elleni sikere indította a hétvégét, majd jött az Eger–DEAC találkozó, melyen a vendégeknek az első hely volt a tét. Talán kissé nagyobb is volt a teher a debreceni vállakon, ráadásul az Eger már-már specialistának számít az élcsapatok ellen: a hazai csapat a 34. percben még vezetett is 60-53-ra, de végül a DEAC nyert 73-61-es különbséggel… A Vásárhely háromszámjegyű pontig jutott az Óbuda ellen, az NYKK-nak kettő hiányzott a százas határhoz a MAFC II. ellenében, a Salgótarján viszont a Nagykőrös vendégeként sem mászott ki a gödörből: a hazaiak sorozatban harmadik győzelme a vendégek vereség-sorozatát nyújtotta hétre. A DEAC, MEAFC páros már biztos play-off-résztvevő, és a Vásárhely, Nyíregyháza duó helye is majdnem biztosnak mondható.

A Nyugati-csopotban amelyik hazai csapat elérte a 100 pontos határt, az nyert, amelyik nem, az viszont 75 kapott ponttal kikapott. A hazai sormintát sorrendben a listavezető Veszprém, az MTK, a Győr és az OSE hozta – a Baja, a második félidőben csak kilenc pontig jutó Pápa, az Alba II. és a SMAFC volt a szenvedő fél. Odahaza kapott ki viszont a Budafok és a TF is – előbbit a PVSK fiataljai verték, utóbbi pedig a Bonyhádtól kapott ki, így gyakorlatilag itt is eldőlt a legjobb négy: a négy hazai sikert elkönyvelő együttes alkothatja a rájátszás nyugati mezőnyét.

NB I/B, 19. forduló

Keleti-csoport

Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub – Calle Pubfood Békés 91-77 (18-14, 23-24, 22-20, 28-19)

Tiszaújváros: HILL 22/6, Papp 18/6, KOVÁCS Z. 15, Pongrácz 9/3, Szabó N. 9/3, Magyar L. 8/3, Pöstényi 6/6, Benőcs 2, Mayer 2, Kilyén -.

Békés: KRSZTICS 25/21, KOMA 22, Zsíros 10, Nagy B. 8, Nagy Cs. 5/3, Molnár Á. 5/3, Csorba 2, Demkó -, Balog -, Bánszki -.

Az utolsó hat percet 20-1-re nyerte a DEAC

Álmosan kezdődött az Eger–DEAC találkozó, két perc után még mindig csak 2-0-s hazai vezetést mutatott az eredményjelző. Farkas Attila kezdte meg a debreceni pontgyártást, majd a pénteki edzésen kisebb sérülést szenvedő Molnár András folytatta. A negyed derekáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, ám egy gyorsindítás után Berényi Sándor unta meg hamarabb a látottakat, s magához hívta övéit (12-9). A folytatásban sem találta a ritmust a DEAC, két perccel a negyed vége előtt hatpontos hátrányba került, és hiába hajrázott nagyot, három egységnyi így is megmaradt a vendéglátók előnyéből – tudósított a DEBKA honlapja.

A második játékrészben is ott folytatták a csapatok, ahol az elsőben abbahagyták, minden szabad labdáért hatalmas harc folyt, az egrieknél Tóth Zoltán, a hajdúságiaknál Jahmal Jones húzta csapatát. A megszokott lendületes játéknak ezúttal nyoma sem volt, a tompán játszó DEAC pocsék dobószázalékkal dolgozott. Az egriek azonnal megduplázták a debreceni centereket, a kiosztásokból pedig nem jöttek a kosarak, így kétszámjegyűre növelték előnyüket (34-23). A félidőhöz közeledve észbekapott a cívisvárosi alakulat, és a védekezés minőségén változtatva egy 9-0-s rohammal zárkózott, de a fordítás így sem sikerült, 36-32-es hazai előnnyel mehettek az öltözőbe.

A fordulás után három percet kellett várni az első DEAC-kosárra, a Heves megyeiek továbbra is nagyszerűen zárták a palánk alatti területet. Jakab Zsolt triplájával újra elhúzott az Eger (46-38), Berényi Sándor tanítványai pedig egyre feszültebben kosárlabdáztak. Nagyon hiányoztak a gyorsindítások a játékból, a 35 százalék körüli dobószázalékban pedig nem volt köszönet, így a záró felvonásra is megmaradt a nyolc egységnyi hazai fór.

A kétperces szünetet követően Varga Imre újra kétszámjegyűre növelte a különbséget, de Szabó Miklós és Varga Ádám azonnal válaszolt (58-52), ráadásul az egri magasember ki is pontozódott. Öt perc volt már csak hátra a mérkőzésből, mikor Jones szerzett labdát, és robogott végig a pályán, kettő plusz egyes akciójával pedig már csak kettő volt közte. A kispadról érkezők extra védekezést mutattak be, kikapcsolva ezzel a hazaiak kulcsjátékosait. Szabó Miklós hosszú idő után egyenlített, sőt Opre Roland büntetőivel már újra náluk volt az előny (60-62). Az eddig nagyszerűen támadó vendéglátók szinte lefagytak az utolsó negyedben, a rutinosabb DEAC pedig nagyszerű védekezésére alapozva növelte előnyét, sőt a csapatkapitány Molnár András triplájával már tíz fölé nőtt a különbség. Bár a téli átalakulás óta talán a leggyengébb produkciójával rukkolt elő az együttes, az utolsó negyedben mutatott küzdésnek köszönhetően végül megérdemelten nyert a nagyszerűen játszó Eger otthonában.

Váczi Péter, az Eger vezetőedzője az AgriaSportnak: Sajnos harmincöt perc után elfáradtunk, és a Debrecen hosszabb kispadja révén tudott behozni friss erőket. Ennek ellenére büszke vagyok, mert ez a játék az a játék, amiért ezt a csapatot lehet szeretni!

Berényi Sándor, a DEAC vezetőedzője: Nehéz meccsre készültünk, hiszen eddig minden csapat nagyon megszenvedett itt Egerben. Sajnos túl sok kinti dobásunk volt, amiket nem tudtuk jó százalékkal értékesíteni, ráadásul bentről is voltak problémáink, sok ziccer maradt ki. Az elején gyorsindításokat és büntetőket is sokat rontottunk, így saját dolgunkat nehezítettük meg. Szerencsére a védekezésünkön tudtunk keményíteni, a kispadról is érkeztek nagyszerű teljesítmények, ha ez első sorban nem is pontokban mutatkozik meg. Örülök, hogy át tudtuk lépni saját árnyékunkat, átlendültünk a holtponton, és be tudtuk húzni a meccset. Gratulálok a csapatnak, ez egy nagyon fontos győzelem volt.

EKE Eger KOK – DEAC Kamilla Gyógyfürdő 61-73 (20-17, 16-15, 20-16, 5-25)

Eger: TÓTH Z. 20/6, Csabák 10, Csákvári 10, Jakab Zs. 9/3, Illés B. 7, Szabó G. 3/3, Varga I. 2, Megyes -.

DEAC: JONES 23/3, SZABÓ M. 18, Molnár A. 13/3, Farkas 8/3, Opre 5, Varga Á. 4, Velkey 2, Pék -, Lajsz -.

Az Óbudát fektette két vállra a Vásárhely

Esélyeshez méltóan kezdett a Vásárhely az Óbuda ellen, igencsak megszorongatták védekezésben riválisaikat. A sok szerzett labda pedig gyors kosarakat hozott, így három perc után 15-4-re húztak el a hazaiak. Ezután még egy lapáttal rátettek Vas Péterék, akik gyorsan egyértelművé tették, hogy nagyon meg akarják nyerni a mérkőzést. Ezt jól bizonyította, hogy az első játékrész végére 17 egységgel léptek meg ellenlábasaiktól – számolt be a VásárhelyiKosársuli.hu.

Hasonlóan indult a következő negyed is. Genal villant néhányat, pikk-pakk 15 pont került a neve mellé. A differencia azonban nem igazán akart duzzadni, ennek első sorban a fővárosiak védekezésének javulása volt az oka. Ennek ellenére nem forgott veszélyben a vásárhelyi vezetés: a félidőben 61-42-t mutatott az eredményjelző.

A félidő után úgy tűnt, hogy a Kaszások gárdája már csak a tisztes helytállásra pályázik. Igencsak leült ekkor a mérkőzés irama, ami a Csongrád megyeieknek kedvezett, akik szépen lassan begyűjtötték 80. pontjukat is. Genal és Szabó lépett elő a gólgyáros szerepébe, közülük az irányító a periódus végére már 22 egységet regisztrált.

A végjáték nem tartogatott meglepetést, a Hódmezővásárhely magabiztos kosárlabdát mutatva gyűjtötte be 13. győzelmét az idényben, úgy, hogy a kezdő csapatból éppen csak hírmondónak maradt valaki a pályán. Pavlovicsékat azonban nem kellett félteni, ragyogóan megoldották a feladatot, még a 100 pontos határt is átszelték. Többször megrázta magát a nemrégiben Szegedről igazolt Molnár Bence is, akinek jó meglátásain túl a célzással sem volt sok problémája.

Utasi Gábor, a Vásárhely vezetőedzője: Nagyon fontos mérkőzést nyertünk meg, mert ezzel bebiztosítottuk a helyünket a felsőházi rájátszában. Sikerült kontrollálnunk a meccset az első pillanattól kezdve, és most a találkozó teljes egészében azt játszotta a csapat, amit és ahogy kértem tőlük. Gratulálok a csapatomnak!

Vásárhelyi Kosársuli – Óbudai Kaszások 109-62 (39-22, 22-18, 23-10, 25-12)

Vásárhely: SZABÓ P. 21/3, GENAL 21/3, PAVLOVIC 14, VAS 13/9, Molnár B. 11/3, Varga Z. 11/6, Rostás I. 8, KELEMEN B. 7/3, Béres 2, Tóth-Baranyi 1, Kis Molnár -.

Óbuda: Lakosa Á. 19/6, Korona 12/9, Zrínyi 8, Vámos 5/3, Gorzsás 5, Molnár L. 4, Kollár 4, Nagy Sz. 3/3, Sebők 2, Van Der Meer -.

Nyíregyháza Blue Sharks – MAFC II. 98-67 (24-21, 32-12, 22-15, 20-19)

Nyíregyháza: CZURA 26/18, OLÁH 22/12, GANT 17, Fazekas 7/3, Varga M. 7, Sitku M. 6/6, Nagy K. 6/3, Bus 6, Vaskó 1, Balogh -, Mokánszki -, Gáspár B. -.

MAFC: KUCSORA 33/24, PÁPAI 19/6, Siklós 7, Kovács B. 4, Vízvári 2, Vígh 2, Bartos -, Medgyesi -, Pataki -, Nikitin -.

Nagykőrösi Sólymok KE – Salgótarjáni KSE 76-69 (16-23, 18-11, 25-18, 17-17)

Nagykőrös: JURÁSZIK L. 18/12, Kovács S. 15/12, Szablics 12, Fehér 8/3, Molnár M. 8, Tóth V. 6, Király 5/3, Mácsai 2, Kónya 2, Jurászik G. -.

Salgótarján: Jakab P. 17/9, Harris 14/6, Béres 12, Blaskovits L. 9, Dániel P. 7, Mucibabic 5/3, Csapai 3, Debreceni 2, Tóth R. -.

Száznál állt meg a Veszprém

A hazaiak veszprémieket nem altatta el, hogy a felek között jelentős eltérést mutatott a tabella, – ha foghíjas lelátók előtt is – pompás akciókat vezetve jó rajtot vettek (4-0). A remek „felütést” követően sem lassítottak, az Bajánál sokkal szigorúbban védekeztek, a labdalopásaik után pedig gyors és ötletes támadásokkal jelentkeztek (8-3). Nem hagyták érvényesülni az elmúlt hetekben formába lendült – ám ebből a meccsen vajmi keveset elárult – vendégeket, akiket triplákkal is demoralizáltak (14-7). Körtélyesi Gergely úgy fickándozott a pályán, mint hal a vízben: átadásokat kapcsolt le, szenzációs passzokat adott, míg a Duna-partiak palánkjánál szórta a pontokat (20-10). A megtört Milos Vukicsevicsék akkor tudtak kicsit kiegyenesedni, mikor a hazaiak engedtek a szorításból, az addiginál kevesebb energiát fektettek a védekezésbe és a túloldalon spóroltak a koncentrációval (20-15). Ám ha felvették a versenytempót – mint tette azt a csereként prímán beszállt, majd’ mindenhonnan betalált Jilling László –, akkor a bajaiaknál magasabb fordulatszámon pörögtek és nem engedtek nekik teret (26-17) – tudósított a VeszprémKosár.hu.

A második negyed elejét valamelyest megnyomta a tizedik helyezett (31-24), csakhogy a hónapok óta bámulatosan kosárlabdázó Kálló Nándor, illetve az ellenállhatatlan, harmincnyolcas értékindexszel zárt Körtélyesi gondoskodott arról, hogy a különbség újra tíz pont körül legyen (37-26). A helyi kedvencek néha – az idővel terebélyesedett – szurkolótábornak is játszottak, de a tetszetős megoldások nem mentek az eredmény rovására (41-26). A vendégek mindennel próbálkoztak, más kérdés, hogy azokból alig hozott valami a konyhára: az agresszív hátsó alakzattal dolgozott – és a másik falat könnyedén átjátszott – Hegedűs Attiláék kontroll alatt tartották az eseményeket (46-29). Az egységes bakonyiak már a labdafelhozatalt megakadályozták, minden erejükkel azon voltak, hogy megfojtsák a vendégakciókat. A nagyszünet előtt mindkét oldalon sok helyzet maradt ki, a csapatok csak tüzeltek (…de nem igazán céloztak), a korábbi góltermés után furcsa is volt a „leállás” (48-31).

Ha a listavezető a fordulás előtt relatíve visszavett a tempóból, akkor a második félidő elején valóságos erődemonstrációt tartott (56-33). Miután a sportág valamennyi elemében érvényre juttatták, hogy jobbak a riválisuknál, állandóan nyomás alatt tartották őket, a bajaiak a párharc ezen szakaszában temérdek rossz döntést hoztak. A gyűrűjükbe egymás után hulltak a triplák, a fiatal Kálló pedig úgy fordult le az őrzőjéről, ahogy azt a nagykönyvek okítják (60-34). A lendületbe jött és nagy tempót diktált Mérész-tanítványok rossz dobásokra kényszerítették az állva hagyott vetélytársat, akiknek jócskán visszaesett a mezőnybeli hatékonysága (64-36). Mikor a differencia a harminc ponton is túl volt, a publikum is elkönyvelte, hogy mégiscsak számít a táblázaton elfoglalt rangsor, és a Vetési Gimnáziumban nem fordul az elő, mint ősszel a déli országrészben (…vagyis hogy Nebojsa Pavlovicék hosszabbítás után nyernek). A kedvüket vesztett vendégektől egyedül az ex-VESC-es Mándity Máté jelentett veszélyt, igaz, a center is jó néhány duplakísérletet puskázott el (75-40). A taktikai változásokra jól reagált hazaiak csapatként vitézkedtek – mindenki beletett valamit a közösbe –, s mert a tekintélyes előnyük dacára nem dőltek hátra a karosszékükben, a hívek lelkesen biztatták őket (81-44).

Az együttesek a záró felvonás kezdetén inkább pontatlanságokkal vétették észre magukat, viszont a figyelmetlenségek a lényegi kérdéseket illetően nem osztottak és szoroztak. A kosárcsendet Simon László törte meg, majd Májer Máté kipontozódása után a tizenkét lepattanóig jutott Körtélyesi büntetője már a negyvenpontos előnyt jelentette (87-47). Egy ideig megmaradt a klubok között ez az eltérés (…köszönhetően a jó napot kifogott, labdákat szerzett és gólpasszokat adott Hegedűsnek is), aztán a lefújásig két tucat labdát eladott vendégek a hajrában meg akarták mutatni, hogy mit is tudnak valójában (94-54). Azok után, hogy a hazaiak százig jutottak (100-56), kihasználták a védekezésbeli hiányosságainkat, ami abból fakadt, hogy a diadalittas gárda már nem törte magát. Így a bajnoki utolsó tizenegy pontja az övék lett – faragtak hát a hátrányukon –, de emiatt aligha bánkódtak a sikerszériájukat továbbépítő egyetemisták.

Mérész Csaba, a Veszprém vezetőedzője: Már az első percekben sikerült megvalósítanunk azt, amit előzetesen elterveztünk. Ilyen arányban is megérdemelten nyertünk, és az is fontos, hogy a fiataljainknak játéklehetőséget adhattam.

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém – Bajai Bácska FKE 100-67 (29-19, 22-14, 30-12, 19-22)

Veszprém: KÖRTÉLYESI 24, HEGEDŰS 15/6, Jilling 14/6, Helmeczi 13/6, PAVLOVIC 12, Kálló 11/3, Szücs 4/3, Simon L. 4, Szeifert 3/3, Májer -.

Baja: MÁNDITY 21, VUKICSEVICS 13, Braun 13/9, Nagy D. 7, Piukovics B. 4, Ágfalvi 3, Forgács 2, Szabó Á. 2, Délity 2, Schubert -, Pálkerti -, Goldring -.

Nagyon simán nyert az MTK

Boinitzer Dávid triplájával majd Bihari Máté kosarával adott volt az alaphang, de 9-2 után, az egykor négyszer is a legjobb magyar kosárlabdázónak választott Kálmán László vezetésével még felzárkózott a vendég Pápai KC (15-14). Az első negyed záró két és fél perce viszont újfent a hazai csapaté volt, és Szabó Tibor utolsó másodperces bravúrkosarával nyolcpontos különbség alakult ki (25-17) – írja az MTK honlapja.

Kétszámjegyű vezetéshez a második játékrész közepén jutott először a hazai csapat, amikor Horváth Kristóf süllyesztett el egy triplát (31-21). Mohay Péter kosara után egy röpke Boinitzer-show szemtanúi lehettek a szurkolók: végrehajtott egy kettő plusz egy-akciót, majd szép zsákolásokkal szórakoztatta a közönséget. A félidőben 14 pontos hazai előnyt könyvelhettek el (46-32).

A nagyszünet után Jakab Péter találatára még jött a vendégektől egy válasz (48-34), de utána szinte csak az MTK Törökbálint volt a pályán. A negyed maradék nyolc percét 29-2-re nyerte a hazai gárda, így a záró etap már csak formaságnak ígérkezett (77-36).

Újabb majdnem öt perc telt el vendégkosár nélkül, és ekkor már 89-36 volt az állás. A maradék időszakban is szinte felbillent a pálya, függetlenül attól, hogy nagyrészt az utánpótlás-játékosok képviselték a hazai színeket. A hazai együttes továbbra is jól védekezett, a vendégek viszont enerváltan, kifejezetten gyengén játszottak, így az MTK Törökbálint az ezen a szinten elképesztő, 63 pontos különbséggel győzött.

Szarvas Gábor, az MTK vezetőedzője: Az első félidőben alulpozícionáltuk magunkat, emellett könnyű dobásokhoz engedtük Kálmánt, aki meccsben tartotta csapatát. A szünetben ezt helyre tettük, és egy elképesztő második félidőt produkált a csapat. Jó formában vagyunk, nagyon várjuk az idei Hepp-kupa győztes elleni csütörtöki mérkőzést.

MTK Törökbálint – Motax-Pápai KC 104-41 (25-17, 21-15, 31-4, 27-5)

MTK: BOINITZER 24/9, HORVÁTH K. 21/12, BIHARI 15, Szabó T. 10, Mohay 9, Jakab P. 9, Máriás 8, Bognár 4/3, Bagi 2, Baross 2, Nagy A. -.

Pápa: Kálmán L. 15/6, Horváth G. 4, Keller V. 4, Hadnagy 4, Keresztes 4, Horváth A. 3/3, Fülöp A. 2, Szanati M. 2, Schveighoffer 2, Domján 1, Presing -, Szanati G. -.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC – Alba Fehérvár II. 119-65 (31-23, 35-21, 26-16, 27-5)

Győr: KOVÁCS S. 25/3, BARUTA 22/6, PUSZTA 17/6, HEGEDŰS 17/9, Nagy T. 8/3, Ruják B. 8, Horváth Á. 8, Gombás 7/3, Kámán B. 5/3, Oláh 2, Varga R. -.

Alba: VARGA M. 22/18, Bakos 11/9, Seyi 9, Adegbite 8/3, Konta 7, Darázs 5/3, Nyulász 3/3, Körmöczi -, Hingyi -.

Ismét gálázott az OSE

Hamar nagy előnyre tett szert az OSE a SMAFC ellen, csakúgy, mint Pápán. Tetszés szerint érték el kosaraikat, jött is az első időkérés a vendégek részéről. De ez sem használt a soproni fiataloknak, tovább nyílt az olló a játékrész végéig.

Aztán a második negyedben valami megtört, sokkal harcosabban jöttek ki az egyetemisták, a hazaiak pedig lazábbra vették a védekezést, így sikerült pár perc leforgása alatt visszahozniuk az ellenfelet a meccsbe, hét pont is volt közte – írja az OSELions.hu.

A szünetre realizálta hazai fél az eredményt, de így is csak tizenkét egység maradt a kezdeti fórból. Látszott, hogy más mentalitással jött ki a csapat az öltözőből, és ha nehezebb is volt visszatalálni a kezdeti ritmusra, rövid idő elteltével ez sikerült. Megjött a támadás, 35 pontot szereztek ebben az etapban, amivel gyakorlatilag eldöntötték a mérkőzést.

A záró felvonásban, habár csak formalitás volt, ugyanolyan elánnal játszottak a vendéglátók, mint tették azt a fordulás után. Igazi csapatként, amihez ezen az estén több jó egyéni teljesítmény is párosult.

Vavra András, az OSE vezetőedzője: Az első negyed rendben volt, a második korántsem. Szünetben rendeztük a sorokat, onnantól már hasonlított arra a játék, ami a rájátszásra szükséges, de sokat kell még keményedni, pontosítani.

OSE Lions – SMAFC-NYME 107-65 (25-9, 22-26, 35-15, 25-15)

OSE: BURAI 23/9, RACKLEY 19/6, WEHNER 15, OLASZ Á. 14, Madár A. 10/6, Varga D. 7, Kovács G. 7/3, Horváth M. 6, Zsíros 6, Joó -.

SMAFC: Rátvay T. 16/3, Berneczei 11/3, Kovács B. 9, Papp 8/3, Forrai 7/3, Polgárdy 6/6, Nagy G. 5, Karácsonyi 3/3, Rátvay B. -, Füzi -, Werner -.

Tehetséges Fiatalok-Budapest – Bonyhádi KSE 68-75 (12-13, 14-22, 21-20, 21-20)

TF: Beák 16/3, Tóth Z. 13/3, Szobi 12, Somogyfoki Sz. 7, Szabó D. 6/6, Buzás 6, Kerkai 6/3, Franczva 2.

Bonyhád: BAKI 20/9, Tömösváry 19/3, Gébert A. 9/3, Gulyás 8, Dumics 7/3, Sömenek 5/3, Ugrinic 4/3, Pechár Cs. 3/3.

Budafok – PVSK-Kronosz Kiadó 64-75 (15-22, 19-20, 16-16, 14-17)

Budafok: Steier 11, Drevenka 9/3, Mészáros Cs. 9, Lados 9/3, Fehér 6, Verbényi 6, Tiba 4, Mészáros B. 4, Senkár 2, Tóth Sz. 2, Fekete 2, Szőke -.

PVSK: Antóni 20/12, DEMETER 17/3, KRNJAJSKI 14, Dragasevic 13/3, Popgyákunik 4, Riskó 4, Berkics 3, Sütő -.

• 2Kiss2017március16.08:06ÚjVálasz

Vagy a Vásárhely vagy Nyíregyháza. A Nyíregyházával már játszott az OSE a Hepp-kupában, ha jól emlékszem.

• 1Hattori-OSE2017március15.10:27ÚjVálasz

Lassan lehet nézelődni Kelet felé, hogy kik lehetnek első körben a lehetséges ellenfelek. Az biztos, hogy idén baromi kiegyensúlyozott lesz a felsőházi playoff.
    Zárójeles megjegyzés: a Sopron ellen, egy előre várhatóan könnyű és kötelező győzelem ellenére is 930 néző volt a meccsen. Most pénteken jön az utolsó hazai az alapszakaszban, remélem nézőcsúccsal.