Szabálytalan kosárral nyert a sírból visszajövő Washington

Élesedik az MVP-harc: Westbrook, Harden és Leonard is parádés meccseket hozott. NBA heti összefoglaló.

A hét meccse:

Portland TrailBlazers - Washington Wizards 124-125, hosszabbításban

Az előző idény meglepetéscsapata, a Portland a rájátszásért, míg a szezont gyengén kezdő, de az utóbbi időben nagyon belelendülő Washington a keleti első helyért hajt, így nem meglepő, hogy a két együttes összecsapása vérre menő, fordulatokkal teli izgalmas harcot hozott. Bár a fővárosiak kezdtek jobban, a Lillard-McCollum páros vezette Portland gyorsan magához ragadta a vezetést, és egyre jobban ellépett ellenfelétől - a nagyszünetben már 21 pontos előnyt tudhatott magáénak a hazai csapat. A John Wall mögött felsorakozó Varázslók a harmadik negyedben ugyan csökkentették a különbséget, de az utolsó felvonásnak még így is tekintélyes hátrányból futottak neki. A 8-10 pontos különbség a játékrész első felében állandósult, a negyed közepén azonban a vendégek egy 8-0-s futással egy pontra felzárkóztak - csak hogy rögtön ezután a Portland egy ugyanilyen sorozattal visszaállítsa a korábbi különbséget.

A Wizards ennek ellenére sem adta fel, és egy újabb, ezúttal 15-0-s rohanással átvették a vezetést - Lillardék ezidőtájt három és fél percig képtelenek voltak pontot szerezni. A rendes játékidő utolsó perce viszont jól sült el a hazaiak számára, egy négypontos támadással visszakapaszkodtak a meccsbe, majd Nurkic két sikeres büntetővel kiegyenlített - és mivel a teljesen tiszta helyzetbe kerülő Wall kihagyta az utolsó dobást, jöhetett a hosszabbítás. A ráadásban egyik csapat sem tudott ellépni a másiktól, az utolsó fél percre egypontos portlandi vezetéssel fordultak a felek. Lillard dobását Wall blokkolta, így a Wizards támadhatott a végén a győzelemért, Morris tempójával pedig meg is nyerték a meccset a vendégek - apró szépséghiba, hogy Morris gyakorlatilag rajta állt az oldalvonalon, amikor megkapta a labdát...Wall 39 ponttal zárta a találkozót, míg a túloldalon McCollum 34, Lillard pedig 33 pontot szórt.

A meccs összefoglalója

A hét teljesítménye:

Russell Westbrook

58 pont, 9 gólpassz, 3 labdaszerzés a Portland ellen

Az MVP-esélyes játékosok közül a rangadókon parádézó (lásd lejjebb) Harden és Leonard is remek hetet zárt, de a legnagyobbat szóló teljesítményt kétségkívül Westbrook tette le az asztalra: az OKC szupersztárja 58 pontig meg sem állt a Portland ellen, ami Klay Thompson 60 pontos meccsét követve az idei NBA-idény második legponterősebb performansza. Az irányító emellett még 9 gólpasszt is kiosztott társainak, de ez sem volt elég a győzelemhez: a Portland 126-121-re legyőzte a Thundert.

Devin Booker

A másodéves korára igazi vezérré váló Booker nem először szerepel ebben a rovatban - a fiatal phoenixi csapatnál már nem is lehet kérdés, kié az utolsó dobás a szoros végjátékokban. Illetve nem csak az utolsó: a Dallas ellen a Suns utolsó 15 pontjából 10-et a vajkezű dobógép szerzett, akinek a meccsdöntő, lepörgős fadeaway-tempóját még az ellenfél ikonja, Dirk Nowitzki is megdicsérte a lefújást követően. Booker végül 36 ponttal zárta a találkozót.

Booker újabb meccset nyert a Sunsnak

A hét csapata(i):

Milwaukee Bucks és Washington Wizards

Heti mérleg: 4-0

Eredetileg a franchise-rekord hatmeccses győzelmi szériában, és ami talán még fontosabb, már rájátszást érő keleti nyolcadik helyen lévő Milwaukee-t terveztük kiemelni: a Bucks a keresztszalagszakadással közel egy évre kidőlő Jabari Parker hiányában valósággal megtáltosodott, és jelenleg a legjobb formában lévő csapata az NBA-nek.

Ugyanakkor a Washington is hibátlan hetet zárt, és mivel az elmúlt időszakban már oly sokszor megérdemelték volna a kiemelést a Varázslók (csak mindig akadt egy náluk is jobb teljesítményt nyújtó gárda), úgy döntöttünk, ezúttal Wallék sem maradhatnak ki. A keleti első helyet birtokló Clevelandtől már csak két győzelemre álló fővárosiak a Phoenix, Denver, Sacramento, Portland kvartettet gyűrték le a héten, ráadásul végig idegenben - nem kevesebb, mint 127 pontot átlagolva meccsenként.

A hét vesztese:

Chicago Bulls

A fentebbihez hasonlóan ezt a címet is megérdemelné pár csapat: a Golden State Durant kiesése óta mintha nem ugyanaz a csapat lenne, de Curryék mellett a tavalyi nagydöntő másik résztvevője, a Cleveland is 1-3-as mérleggel zárta a hetet - akárcsak a New York, amely enyhén szólva is nyerhető találkozókat bukott el, ezzel gyakorlatilag végleg kiírva magát a plyoff-versenyfutásból. A Memphis és a Sacramento nyeretlenül zárta a hetet, de a Chicago Bulls is - Butleréknek pedig különösen fontos lett volna a jó szereplés a héten, hiszen a rájátszásért harcolnak. De a Bikák a Detroittól, az Orlandótól, a Houstontól és a Bostontól is kikaptak - utóbbi kettőtől 21 illetve 20 ponttal - így lecsúsztak a tizedik helyre keleten...