Hanga jó játékával elődöntőben a Baskonia

Spanyolország - Kilenc ponttal maradt alul a Tenerife. A Real Madrid - Andorra mérkőzés győztese következik.

Idén Hanga Ádám csapatának, a Baskonia Vitoria Gasteiznek az otthonában, a több mint 15 ezer néző befogadására alkalmas Iradier Arénában rendezik a spanyol kupadöntőt, vagyis a Copa del Reyt. A négynapos sorozat ma kezdődött és vasárnapig tart.

A házigazda baszkokra nehéz feladat várt, hiszen az ACB Liga második helyezettjét, az Iberostar Tenerifét fogadták. Ahogy az várható volt, a mérkőzés nagy csatát hozott. Az első félidő egyértelműen a hazaiaké volt, majd a második félidőben látótávolságon belülre kapaszkodtak a vendégek. A Baskonia azonban nem adta ki a győzelmet a kezéből, így bejutott az elődöntőbe (90-81).

Hanga Ádám kezdőként valamivel több, mint 20 perc játéklehetőséget kapott, ami alatt 16/6-os pontmutatóig, 4 lepattanóig és 2 gólpasszig jutott, ami összesen 18-as VAL értéket jelentett. Nála csak egyik csapattársa, Larkin volt jobb (34 VAL).

A holnaputáni elődöntőben a Real Madrid-Morabanc Andorra párharc győztese vár Hanga Ádámékra.

• 1krapulax2017február17.07:54ÚjVálasz

nagyon szuper Ádám idén, a legerősebb bajnokságban, emblematikus figura. például most is a kupadöntő kezdőoldalán virít reklámarcként . :) büszkeség!
    aki szidja a magyar játékvezetést(leginkább joggal), annak ajánlom a real - andorra meccs utolsó néhány percét. nem egy ítélet volt, amivel hosszabbításhoz segítették a madridot. mindenhol az erősebb kutya örül... :) vagy inkább :(