Még mindig Dirk a nyerőember Dallasban

Westbrook parádézott Duranték ellen, de így is kikapott az OKC. NBA heti összefoglaló.

A hét meccse:

Dallas Mavericks - Utah Jazz 112-105, hosszabbításban

Nehéz volt dönteni a Cleveland-Washington mérkőzés és Dallas-Utah összecsapás között, végül azonban - a dallasiak már-már csodaszerű egyenlítése miatt - ez utóbbira esett a választásunk. A hazai gárda ugyanis Hayward kosarát követően már 21 pontos hátrányban is volt a harmadik negyed közepén, de főleg az addig mindössze egy kosarat szerző Matthews 11 pontjának köszönhetően még ugyanebben a játékrészben 10 pontra csökkentették a különbséget. A záró felvonásban Dirk Nowitzki vette át a vezér szerepét, segítségével pár perc alatt pár ponton belül volt a Dallas, de a Utah ezt a különbséget sokáig tartani tudta - végül szűk egy perccel a vége előtt, Seth Curry - Gobert mellett feltett - ziccerével érte utol ellenfelét a Mavs. Ezt követően azonban újra elszállni látszott a meccs a hazaiak számára, Gobert zsákolása után ugyanis Matthews eladta a labdát, a francia center pedig újabb zsákolással négy pontra növelte a különbséget 21 másodperccel a vége előtt. Barnes gyors kosara után még mindig nehéz helyzetben volt a Mavs a remekül büntetőző Utah ellen, Carlisle együttese viszont kőkemény letámadás után visszaszerezte a labdát, Barnes kihagyott dobása után pedig Nowitzkihez került a labda, aki kiegyenlítette az állást - a hosszabbításban aztán Harris és Barnes vezérletével állva hagyta ellenfelét a Dallas, és megnyerte a találkozót.

A meccs összefoglalója

A hét teljesítménye:

Russell Westbrook

47 pont, 11 lepattanó, 8 gólpassz a Golden State ellen

A Cleveland ellen szezonbeli 26. tripla-dupláját is megszerző Westbrook mindent megtett egykori csapattársa, Kevin Durant és a Golden State ellen is, hogy győzelemre vezesse az OKC-t: 47 pontjával a találkozó legeredményesebb játékosaként zárt, és gyakorlatilag egymaga tartotta meccsben a Thundert - azonban vesztére ez a teljesítmény sem volt elég, Curryék 130-114-es győzelmet arattak.

Westbrook mindent megtett a győzelemért

Ez se volt semmi:
Giannis Antetokounmpo: 41 pont, 8 pattanó, 6 gólpassz, 3 blokk, 2 labdaszerzés a Lakers ellen
Bradley Beal: 41 pont, 8 gólpassz a Cleveland ellen
Nikola Jokic: 40 pont, 9 pattanó, 5 gólpassz a New York ellen
Kevin Love: 39 pont, 12 pattanó, 3-3 gólpassz és labdaszerzés a New York ellen
LeBron James: 32 pont, 17 gólpassz, 7 lepattanó, 2-2 blokk és labdaszerzés a Washington ellen

A hét dobása(i):

LeBron James és Dirk Nowitzki

LeBron bődületes triplájáról korábban már beszámoltunk, épp ezért - bár a Cavs-sztár bravúros dobásával nem említhető egy lapon - egy másik szupersztár igen fontos kosarát is kiemeljük - bár a cikk elején már volt róla szó, ezúttal külön is. Dirk Nowitzki ugyanis LeBronhoz hasonlóan szintén a rendes játékidő utolsó másodperceiben mentette hosszabbításra csapata meccsét, méghozzá úgy, hogy nem is rá volt kijátszva a figura: Dallasban lassan új éra kezdődik, amelyben már nem a német csillag, hanem a nyáron igazolt új sztár, Harrison Barnes a gárda húzó- és befejezőembere, illetve első számú opciója támadásban. Barnes azonban ezúttal nem tudta értékesíteni a dobását, és ekkor jött Dirk: a 39 éves vajkezű erőcsatár összeszedte a pattanót, és ahogyan a korábbi években oly sokszor, megmentette a Mavs-t.

Nowitzki saves the day

A hét csapata:

Detroit Pistons

Heti mérleg: 3-1

A San Antonio ugyan alaposan eltángálta Drummondékat, de a 20 éve mindig pozitív mérleggel záró texasiaktól nem szégyen kikapni, ezt leszámítva pedig tökéletes hetet zárt a Detroit: Van Gundy alakulata nem hibázott a Philadelphia és a Lakers ellen sem, a keleti élcsapatnak számító Torontót pedig az utolsó negyedben 16 pontos hátrányból felállva győzték le egy ponttal, 102-101-re. Ezzel a teljesítménnyel pedig - a Charlotte bukdácsolásának is köszönhetően - újra playoff-helyen tanyázik a gárda.

A hét vesztese:

Chicago Bulls

Bár a hét elején nagy csatában legyőzték a Sacramentót, így sem lehetnek büszkék az elmúlt napokban nyújtott teljesítményükre a Bikák: a siker után a Golden State, de ami fájdalmasabb, a Phoenix és a Minnesota is földbe döngölte Rondóékat - sorrendben 31, 18 és 28 pontos vereséget könyvelhettek el a chicagóiak. Némi mentségül szolgál erre a teljesítményre ugyan, hogy a Warriors és a Suns ellen a csapat két legnagyobb sztárja, Butler és Wade is hiányzott, de az továbbra is elfogadhatatlan, hogy egy ilyen nevekből álló gárda negatív mérleggel álljon - kétségbeesetten kapaszkodva az utolsó playoff-helyek egyikébe keleten.