EC: Nagyszerű fehérvári siker tette teljessé a magyar napot

Kolozsvár - Óriási küzdelemben verte idegenben a Kolozsvárt a végén nagyon higgadt magyar csapat!

A hatalmas, gyönyörű kolozsvári arénában, ahol ősszel a magyar válogatott is játszik majd az Európa-bajnokságon, nem nagyon érezte a távolságot eleinte az Alba Fehérvár, majdnem három percig csak két hazai tripla esett be, aztán Lóránt Péter megtörte a fehérvári csendet. Palánk alatt Barro sok gondot okozott a Dzunics-csapatnak, de így is utolérte ellenfelét és Taylor duplájával, majd triplájával vezetett is. Shepard faultokat harcolt ki, Farr és Markovics pedig egyből pontokat szerzett, ahogy beállt. Döntetlennel ért véget az első tíz perc.

Markovics Luka dobta át a Kolozsvár zónáját a második negyed elején, de az Alba többször is hagyta kintről dobni az ellenfelet, pedig erre Dzunics előzetesen felhívta a figyelmet. Barro lepattanókat szedett és lesapkázta Farrt, Pusztozvonov a sarokból kétszer állhatott bele triplába egy támadáson belül, másodszor már jól célzott, visszavette a vezetést a hazaiaknak. Szerencsére Markovics is megint jól célzott. Nem tudott ellépni egyik fél sem. 39-35-ös hazai vezetés után viszont szép sorozatot produkált az Alba, 8-0-ás szakasszal fordítottak. Ekkor nem jött jól Burgess fegyelmezetlensége, aki kihagyott ziccer után reklamált, rávágott a palánkra, amiért technikait kapott (igaz, aligha volt szabályos Adamovics "szerelése"). Raszics dudaszós triplájával 9-0 lett a kolozsvári válasz, így 48-43-ra vezetett félidőben a román csapat.

Nagy küzdelmet hozott a harmadik negyed is, keményen védekezett az Alba és nem tudott könnyen dobni a Kolozsvár. Farr triplájával mínusz ötről egyenlített a magyar együttes. Egyre romlott a hazaiak triplamutatója, de rendületlenül próbálkoztak. Farrtól a játékvezetők kétszer is elvették a labdát, aztán Markovicstól is, erősen vitatható ítéletekkel. Tetézésképpen a következő támadásnál kiosztottak egy technikait a mosolygó Dzunicsnak... A Kolozsvár köszönte a segítséget és ismét fordított, de elhúzni nem tudott. A remeklő Lóránt vezetésével az Alba megnyerte a negyedet, és ha Edwards nem ront zsákolást a legvégén, előnnyel fordulhatott volna a negyedik tíz percre (64-63).

Remekül védekezett, de támadásban pontatlan volt a magyar csapat az utolsó negyed elején. A Kolozsvár a legrosszabbkor talált be hosszú szünet után kintről (a második félidőben addig 0/8 volt a mutatójuk), előbb Raszics, majd Adamovics hintett hármast és 74-69-re meglépett a házigazda, Dzunics pedig időt kért. Sajnos nem használt, képtelen volt betalálni az Alba, Dykes könnyű kosara után jött az újabb időkérés, mert félő volt, elúszik a meccs. Taylor kígyótéri triplája úgy kellett, mint egy falat kenyér (76-72). Lóránt kosarával feljött kettőre az Alba, de a Kolozsvár vezére, Adamovics triplával felelt (79-74). Justin Edwards lépett elő főszereplővé az utolsó perc elején, négy büntetőt dobhatott, három bement, egyenlített az Alba. És már csak 21 másodperc volt hátra, amikor Edwards leosztásából a center Farr gyönyörű hármast dobott, amivel átvette a vezetést a magyar csapat! Raszics javára három büntetőt fújtak be rögtön, de csak kettőt dobott be. Taylor és Lóránt keze viszont nem remegett, így a nagyszerűen játszó Alba-Fehérvár nagy győzelmet aratott, ez volt az O-csoportban az első idegenbeli siker, amivel a csoport élére ugrottak a fehérváriak.

• 28Barracuda192017január12.22:53ÚjVálasz
    Idézet: termib1969
    Tavaly a Szolnok ugyan kiért őrült volna meg, ha nem az utolsó meccsen Olaj mezben játszókért? Ők ha jól rémlik, 30-40 pöttyel csináltak halotti tort a fehérvári színházból.
    ...

Téged egyszer már felvilágosítottalak a tévedésedről, de úgy látszik nem továbbították a fogaskerekek az infot megfelelően! Itt van újra, lehet, hogy most sikerül!

Annyira nem volt egy súlycsoport, hogy 76:78 lett a vége. A döntő 4 mérkőzés kosáraránya Szolnok-Alba: 321- 332.
    Mivel "kosárbarátként" nem láttad a 4. meccs végét, így leírom. Cirka 5 mp-vel a vége előtt Simon dobhatott 2 büntetőt Vojvoda 5. személyije után. Az első kimaradt, a másodikat a gyűrűre dobta és a megszerzett lepattanó után Supola kinti próbálkozása maradt meddő. Ma is azt mondom, hogy ha az a dobás bemegy, akkor az 5. meccsen mi vágtuk volna le a hálót a Tisza-ligetben. Ezt azonban már sose tudjuk meg.

• 27termib19692017január12.13:34ÚjVálasz
    Idézet: rostas70
    Abban az afférban Milosevics (meg Vojvoda) vastagabban benne volt, mint Myles. A "tálibok" meg... Jajistenem, szeretnék még pár olyan játékost látni Fehérváron, mint Pearson volt.
    ...

Tavaly a Szolnok ugyan kiért őrült volna meg, ha nem az utolsó meccsen Olaj mezben játszókért? Ők ha jól rémlik, 30-40 pöttyel csináltak halotti tort a fehérvári színházból. Rostás Sanyi egy nagyon jó futballista volt Szolnokon a 80-as években, aztán Újpesten játszott. Ne hozz már szégyent a nevére, kiváló roma srác volt a Jászságból.

• 26pityesz2017január12.10:51ÚjVálasz

Minden elismerésem Nektek!! Szép volt!
    Hajrá ASEEE!!!

• 25kapszy2017január12.08:25ÚjVálasz

GRAT ALBA, GRAT KÖRMEND, GRAT SZOLNOK!

• 24PécsiVesztes2017január12.07:57ÚjVálasz

Szép volt fíjúk!! Még sorstarsat is boldoggá tettétek! :-)
    Jól meneteltek, Pécsen lendületbe jöttetek! Akkó most már verjetek meg mindenkit, hogy ne csússzunk hátrébb mi sem!

• 23sorstars2017január12.07:53ÚjVálasz

Szép volt fiúk!!! Hajrá ALBA!! Annyira boldog vagyok !

• 22gultem12017január12.07:34ÚjVálasz

Gratula, szépen lenyomtátok a bocskorosokat! Sok ilyen szerdát kívánok a magyar kosárlabdának!

• 21Barracuda192017január11.23:17ÚjVálasz

Sikerült teljessé tenni ezt a nagyszerű estét és ezért jár a gratuláció Szolnokra és Körmendre is. Ugyanolyan szoros volt ez a meccs is, mint a fehérvári és ez felnagyítja a siker értékét. Kiélezett szituációkban tudtunk jól dönteni és határozottan cselekedni. Az sem mellékes, hogy egy (csehországi) győzelemre vagyunk a továbbjutástól! Oda-vissza megvoltak az esélyek a meccs eldöntésére, de sem mi , sem a Kolozsvár nem tudott élni ezekkel a lehetőségekkel, a végét pedig mi bírtuk jobban cérnával!
    Szép volt, fiúk!

• 20rostas702017január11.21:52ÚjVálasz
    Idézet: Basketball1993
    És nem volt bunkó amikor nekiment Milosevicsnek a döntőn??? Milyen öngólról zagyválsz? Ha nálunk is ezt csinálná, ugyen ezt írnám!!
    ...

Abban az afférban Milosevics (meg Vojvoda) vastagabban benne volt, mint Myles. A "tálibok" meg... Jajistenem, szeretnék még pár olyan játékost látni Fehérváron, mint Pearson volt. Az őket folyamatosan ugató egerszegiek, szolnokiak megőrültek volna értük, ha náluk játszanak, nekem ez az acsarkodás pusztán szurkolói idegbaj, semmi más, nyilván, ha az ellenfél játékosa kicsit keményebb vagy erőszakosabb, akkor a legegyszerűbb primitívezni meg anyázni. Mindenhol így megy ez, Fehérváron is volt néhány játékos, akit ki nem állhattak, de ha náluk játszott volna, csak elviselik valahogy. )))

• 19kapaca2017január11.21:43ÚjVálasz
    ...

Myles se volt túl erős fejben tavaly, volt pár meccset eldöntő hülyesége.

• 18kapaca2017január11.21:40ÚjVálasz

Gratula!

• 17kapaca2017január11.21:40ÚjVálasz
    A "tálibozást" kizárólag a paraszt Spurlock meg a másik tavalyi szakállas primitív viselkedésére értettem. Ők idegenben is hergeltek a szurkolótáborokat, kimutogattak stb.

• 13trumann2017január11.21:08ÚjVálasz

A vége előtt 3.40-nel -7pont volt. Innen lett +5pont! Gratula. Mindez időkérés nélkül! Bravo Körmendre és Szolnokra is.

• 12egismte12017január11.21:06ÚjVálasz

Gratula! Nem emlékszem, hogy valaha előfordult-e, hogy egy fordulóban 3 magyar csapat is nyert!

• 11Anti-andromeda2017január11.21:06ÚjVálasz

Gratula az Albának! Szép volt!

• 10Basketball19932017január11.21:06ÚjVálasz
    Idézet: amb22
    Abból az idióta tálib kulonitmenybol egy éppen nálunk jatszik.. Attól felek h ez egy öngól volt..:( Grat az Albanak!
    ...

• 9amb222017január11.21:03ÚjVálasz

• 8Anti-andromeda2017január11.21:03ÚjVálasz
    Idézet: kaspirakampo
    Kiváló játékosokkal, csak az eredmény lehet kérdéses!
    Igazi bajnok, kupa, esélyes csapat !
    HATALMAS GRATULA A CSAPATNAK!

...

Grat a környezetednek, hogy elviselnek te görény!

• 7cibona52017január11.21:01ÚjVálasz

Nagyon szép este ez a magyar kosárlabdabarátoknak. Gratuláció jár az Alba mellett Körmendre és Szolnokra is. Mindhárom csapat komoly ellenfelet győzött le. A kolozsvári meccs 79-79-nél Farr triplájával dőlt el. Szép volt.

• 6Basketball19932017január11.21:01ÚjVálasz