Az MTK az OSE legújabb áldozata

B-csoport – A MEAFC nyerte a Vásárhely elleni rangadót keleten. A MAFC legyőzte a Salgótarjánt.

Az élvonalhoz hasonlóan a másodosztályban is folytatódik a bajnokság a rövid téli szünetet követően. A B-csoportban a 11. forduló küzdelmei kezdődtek meg a legutóbbi hétvégén.

A Keleti-csoportban csak három meccset rendeztek péntektől vasárnapig. A MEAFC megnyerte a Vásárhely elleni rangadót, így megerősítette vezető helyét a csoportban. A Tiszaújváros az Egert győzte le, a MAFC fiataljai pedig a Salgótarjánt lepték meg egy ötpontos sikerrel.

Nyugaton a pénteki meccsek közül a Pápa–SMAFC, a Bonyhád–PVSK és az OSE–MTK rangadó is hazai sikerrel zárult. Az OSE viszont nem tudta növelni előnyét az élen, ugyanis a Veszprém is rangadót nyert Győrben. Szintén hazai sikert ünnepelhetett a TF a Budafok ellen, és az eddig nyeretlen Alba II. is megszerezte első győzelmét a szintén kiesés ellen menekülő, közvetlen rivális Baja ellen.

NB I/B, 11. forduló

Keleti-csoport

Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub – EKE Eger KOK 72-68 (10-18, 19-9, 21-20, 22-21)

Tiszaújváros: Madár A. 19/9, DEBRECENI D. 18, PÖSTÉNYI 10, Papp B. 9/3, Magyar 6/3, Kovács Z. 5, Pongrácz 3/3, Benőcs 2, Kilyén -.

Eger: Tóth Z. 16/9, Illés B. 14, Csákvári 11/3, Varga I. 10, Jakab Zs. 6, Csabák 5/3, Megyes 3/3, Frey 2, Ungi 1, Fülöp -.

Már lépéselőnyben a Miskolc

A hosszú utazás ellenére jól kezdtek a vásárhelyiek a MEAFC vendégeként, 14-6-ra vezettek. Szabó Péter és Rostás Imre kapta el legjobban a fonalat. Kosárlabda-pályán amúgy sem illik ilyen korán temetni egy csapatot, pláne nem a hazaiakat, akik rákapcsoltak, és megmutatták, hogy miért állhatnak a tabella élén. Máté vezetésével egyre eredményesebbek lettek, olyannyira, hogy a negyed végére kiegyenlítettek – tudósított a VásárhelyiKosársuli.hu.

Sőt a második periódus kezdetén a Hódmezővásárhelyen is jól csengő nevű Drahos közelije után, 26-24-nél a borsodiak örülhettek. Ám a legnagyobb gondot nem ő, hanem a rövid idő alatt 16 egységet jegyző Máté jelentette. A másik oldalon Szabó és Rostás tartotta kosaraival a lelket társaiban, de ez csak arra volt elég, hogy a félidőben 47-43-as MEAFC-vezetést mutasson az eredményjelző.

A folytatásban a vásárhelyi nevelésű Szögiéknek jött ki jobban a lépés, igaz nem tudtak olajra lépni. Szabó, Pavlovic, Rostás és Genal produkciójával ugyanis 66-64-re jöttek fel a Csongrád megyeiek, Vas büntetőivel pedig egalizálták az állást. Ekkor már lehetett érezni, hogy igencsak forró lehet az utolsó negyed a tabella jelenlegi első és második helyezettjének rangadóján.

Az összecsapás záró játékrészének elején újabb fordulat jött: Pavlovic volt eredményes, amivel a Kosársuli kezébe került a gyeplő (68-70). Öt perc volt hátra, amikor Szojka és Varga váltott gólt, utóbbi a hármas vonal mögül talált be. A 14 pontos Drahos és a 24 pontos Máté összjátéka után ismét átbillent a mérleg nyelve, így időt kért Utasi Gábor, a hódmezővásárhelyiek mestere, akinek fiai ezután is tapadtak riválisaikra. A végén viszont az utolsó percekben többször eredményes Takács és Szögi kosarai után a MEAFC örülhetett a 87-82-es győzelemnek, megőrizve ezzel első helyét a bajnokságban.

Utasi Gábor, a Vásárhely vezetőedzője: Nagyon nagy csata volt, akár nyerhettünk is volna, ha a végjáték kedvezőbben alakul, de a hazai pálya előnye a MEAFC-nál volt. Gratulálok nekik és a csapatomnak is!

MEAFC – Vásárhelyi Kosársuli 87-82 (24-24, 23-19, 21-25, 19-14)

MEAFC: MÁTÉ B. 24/6, DRAHOS 17/3, SZOJKA 13, Takács D. 9, Szögi 9, Endrész 6, Lippai 4, Kopasz 2, Fazekas 2, Szepesi 1, Orosz B. -.

Vásárhely: SZABÓ P. 24/6, Rostás I. 14, KELEMEN B. 12, Varga Z. 11/3, Vas 9/6, Béres 4, Genal 4, Pavlovic 2, Nemes 2.

MAFC II. – Salgótarjáni KSE 73-68 (18-19, 17-17, 25-18, 13-14)

MAFC: KUCSORA 21/6, Bordács 16/6, Molnár M. 11/3, Nikitin 10, SIKLÓS 10/3, Szanyi 2, Jankovits 2, Király 1, Vígh -, Nagy G. -, Fehér -.

Salgótarján: Debreceni 18, Blaskovits 17/6, DÁNIEL P. 12/3, Béres 11, Csapai 7, Mucibabic 3, Tóth R. -, Benedek D. -, Dudoma -.

Nyugati-csoport

Motax-Pápai KC – SMAFC-NYME 95-82 (30-27, 21-17, 25-14, 19-24)

Pápa: KÁLMÁN L. 20/9, KERESZTES 17, SZANATI M. 16, Horváth A. 15/12, HORVÁTH G. 15/3, Bereczki 4, Fülöp 3, Hadnagy 3, Szanati G. 2, Schveighoffer -.

SMAFC: Rátvay T. 19/9, RÁTVAY B. 17, Berneczei 9, Füzi 8/6, Werner 8/3, Papp 7/3, Forrai 5/3, Nagy G. 5/3, Karácsonyi 4, Polgárdy -.

Metal-Work Bonyhádi KSE – PVSK-Kronosz Kiadó 80-76, h.u. (23-15, 22-17, 13-13, 14-27, 8-4)

Bonyhád: TÖMÖSVÁRY 33/6, BAKI 21/6, Braun 12, Ugrinic 9/3, Fetzer 4, Gébert Zs. 1, Pechár Cs. -, Gébert A. -.

PVSK: Antóni 19/9, KRNJAJSKI 18, DEMETER 14, Dragasevic 11/6, Popgyákunik 10/9, Bíró 2, Kővágó-Laska 2, Sértő -, Berkics -.

Győrben is veszprémi győzelem

Eddig nem látott felállásban: klasszikus irányító nélkül – ám így is roppant erős ötössel – kezdték a találkozót a veszprémiek, s noha vezetéshez jutottak, a győriek triplákkal jelezték, hogy a tabellán miért állnak (…álltak) a vendégeknél előkelőbb helyen (6-2). A veszprémiek az elején több dobást elpuskáztak, rossz átadásokkal jelentkeztek; miután nem voltak élesek – mondhatnánk úgy is: a helyzet magaslatán –, a kintről szenzációsan célzó, „harapós” kedvében lévő ellenfél hovatovább demoralizálta őket (14-5). A büntetőket rontott, kicsit darabosan mozgott Nebojsa Pavlovicék minden rutinjára szükség volt, hogy a hátrány csökkenjen, még szerencse, hogy a lepattanó-szedésben domináltak (14-9). Mérész-edző közben keverte a lapjait, ezzel – illetve a pontosabb „műsorral” és szigorúbb hátsó alakzattal – sikerült elérni, hogy a fürgébb, távolról addig elvétve tévesztett Rába-partiak némiképp kiessenek a ritmusból (16-13) – írja a veszprémiek honlapja.

Mikor a vendégek megindultak felfelé a lejtőn, kiegyenlített lett a csata és vele együtt az eredmény is. A kisalföldiek a folytatásban is jobban szórták a hárompontosokat, mint a duplákat (…az első félidőben nyolc triplát hintettek), de mivel a vendégek is mind jobban szuperáltak, a felek fej-fej mellett haladtak (19-19). A második negyed közepén alig akart változni az állás, mindkét csapat messze került a csúcsformájától, vagyis nem volt gólgazdag a mérkőzés, ám az izgalmakra nem lehetett panasz (22-21). A rivális eztán is triplákkal operált, miközben a bakonyiak a kombinatívabb játékra esküdtek – igaz, a bejátszások nem mindig jutottak el a palánk alatti társakhoz. A HOYA-mezesek annak ellenére tartották a lépést Ruják Bencéékkel, hogy a büntetővonalról és távolról nem igazán ment nekik. Később felgyorsultak az események, majd a mezőnyből többet próbálkozó veszprémiek – a feljavult Pavlovic pontjai után – ismét átvették a vezetést (31-32). A nagyszünetre mégis a hazaiak vonulhattak előnnyel, más kérdés, hogy csak minimálissal.

Fordulást követően Kámán Tamásék rögtön magukhoz ragadták a kezdeményezést, miközben ők viszonylag könnyebben voltak eredményesek, addig az ellennek minden gólért meg kellett küzdeni (39-42). A nem túl nagy eltérés birtokában Helmeczi Andrásék néha rossz megoldást választottak, pedig nagyon kellett (volna) figyelni, hiszen az ex-veszprémi Puszta Dávid tolta vetélytárs ott lihegett a nyakukban (46-46). Rövid időre megint „lefagyott” az eredményjelző-tábla, majd Mérész-mester időkérése, az ott elhangzottak fordulatot adtak az összecsapásnak. Eleinte feljegyezhettünk egy-két pontatlanságot, aztán Körtélyesi Gergelyék príma csapatmunkával kezdtek szolgálni és küzdeni tudásból jelesre vizsgáztak (46-51). A győriek hiába akartak gyorsan és eredményesen támadni, a vendégek nem engedték őket kibontakozni (49-56). Persze megnyugodni, a képzeletbeli karosszékben hátradőlni még nem lehetett, a Veszprémnek nagy odafigyeléssel és agresszív védekezéssel kellett kosárlabdáznia. Körtélyesi egyébiránt a későbbi kipontozódása előtt ellenállhatatlanul pattogtatott, szinte mindenhonnan betalált, általa éremesélyeshez méltóan játszottak a vendégek.

Kilencpontos HOYA-előnnyel indult a záró felvonás, majd kisvártatva nagyobb lett a differencia (49-60). Ebben a periódusban a liga talán legprímább triója – Kámán, Pavlovic és Körtélyesi – a padon ült, de a másik oldal így is csak néha tudott közelebb jönni. Ebben szerepe volt az univerzális Hegedűs Attilának, aki tizenhárom lepattanóján, hat kiharcolt faultján és három blokkján túl (…hogy gólpasszait és szerzett labdáit ne is említsük) előbb visszaállította a különbséget, majd rátett még egy lapáttal (55-67). A vendéglátók nehezen viselték, hogy elúszik a hajó, újabb technikai hibát fújtak be ellenük, majd a veszprémiek nagy hármasa is visszatért a pályára (59-71). Jóllehet Simon Lászlóék addig a szívüket, a lelküket kitették a parkettre, a hajrában már nem törték úgy magukat. Így eshetett meg, hogy a szintén felsőházi rájátszásba igyekvő Csaplár-Nagy tanítványok másfél perccel a vége előtt öt pontra feljöttek (68-73), de ennél jobban nem kaptak lábra.

Mérész Csaba, a Veszprém vezetőedzője: A mérkőzés eleje nem volt az igazi, a győriek megleptek bennünket a hármasaikkal, de aztán jó védekezéssel megállítottuk a támadásaikat. A második félidőben sikerült felőrölni őket. Összességében elégedett vagyok, még akkor is, ha tíz büntetőt hagytunk ki és tizenkilenc labdát adtunk el. A folytatásban még okosabban és koncentráltabban kell kosárlabdáznunk.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC – HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 70-76 (16-15, 21-21, 12-22, 21-18)

Győr: RUJÁK B. 20/9, Nárai 16/3, Puszta 15/3, Gombás 12/6, Baruta 3/3, Kovács B. 3/3, Kovács S. 1, Hegedűs G. -.

Veszprém: KÖRTÉLYESI 21/6, PAVLOVIC 17/3, Kámán T. 11/3, HEGEDŰS A. 8/3, Helmeczi 7, Simon L. 4, Jilling 4, Kálló 2, Novák 2.

Oroszlányi siker a rangadón

Nagy elánnal kezdték a találkozót az oroszlányiak, 9-0-ás rohamot repesztettek, megadva az alaphangot az MTK elleni mérkőzéshez. De ezután, ahelyett, hogy sikerült volna még tetemesebb előnyt építeniük, megtorpantak és magára talált a vendég alakulat is. A negyed végére négy pont maradt a kezdeti kilencből – derült ki az OSELions.hu beszámolójából.

A második felvonás sem hozott különösebb változást, felváltva estek a kosarak, egyik gárda sem tudott igazán a másik fölé kerekedni, de a küzdelemre nem lehetett panasz.

Félidő után érezhetően agresszívabban jött ki a hazai csapat, sikerült is ellépni tíz egységgel, de ennél többre egyelőre nem futotta.

A záró etapnak egy felforgatott csapattal estek neki a vendéglátók, több-kevesebb sikerrel, de láthatóan fáradni kezdtek a vendégek, fizikálisan őrölték fel őket egyre inkább, hogy végül egy közepes formával is magabiztos győzelmet arassanak az oroszlányiak.

Vavra András, az OSE vezetőedzője: Nehezen lendültünk játékba a jó kezdés ellenére, nagyon tompák, dekoncentráltak voltunk védekezésben. Rengeteg olyan dolgot hibáztuk el, amit egész héten hangsúlyoztunk, hogy nem szabad. Szünet után már jobban figyeltünk ezekre a dolgokra, de túl sok utolsó másodperces vagy túlsegítésből adódó gólt kaptunk, ami megint csak koncentráció kérdése. Támadásban szépen használtuk ki a gyengeségeiket, és bár a kinti dobószázalékunk elmaradt a szokásostól, pozitív, hogy így sem forgott veszélyben a győzelem. Dolgozunk tovább, de a folytatásban ennél több kell.

Szarvas Gábor, az MTK vezetőedzője a klub honlapján: Nagyon sajnálom, hogy kikaptunk, mert az idei bajnokságban most játszottunk a legtudatosabban és a legtaktikusabban. Tudtunk reagálni az ellenfél minden taktikai elemére, azonban sok ki nem kényszerített hibát vétettünk, sok ziccert és büntetőt hagytunk ki és a szerencsével is hadilábon álltunk. Gratulálok a csapatunknak, nagyon büszke vagyok a fiúk mai teljesítményére.

OSE Lions – MTK Törökbálint 91-74 (21-17, 19-18, 24-18, 27-21)

OSE: LEWIS 31/6, Wehner 12/3, Kiss K. 10/3, Burai 9/3, Kovács G. 8, Varga D. 7, Zsíros 7, Zrinyi 5/3, Gorzsás 2, Joó -, Keller V. -.

MTK: HORVÁTH K. 20/9, Jakab P. 18/6, Szabó T. 12, Boinitzer 10, Bihari 8, Mohay 6/6, Dobos -, Baross -, Bognár -.

Tehetséges Fiatalok-Budapest – Budafok 88-52 (16-12, 31-19, 21-12, 20-9)

TF: SZOBI 19/3, KERKAI 19, SZABÓ D. 17/15, Franczva 8, Filipovics 6, Somogyfoki 6, Buzás 5/3, Nyulasi 2, Barócsi 2, Tóth Z. 2, Beák 2, Perényi -.

Budafok: Drevenka 18/12, Tóth Sz. 9, Fehér 9, Lados 5, Mészáros B. 5/3, Verbényi 4, Fekete 2, Steier -, Tiba -, Senkár -, Mészáros Cs. -.

Alba Fehérvár II. – Bajai Bácska FKE 107-82 (30-25, 34-17, 21-17, 22-23)

Alba: KELLER I. 19/6, SOMOGYFOKI 18/9, TAKÁCS M. 16/6, VARGA M. 16/3, Nyulász 13/3, Takács M. 10/6, Papp 9/3, Bakos 2, Pávay 2, Adegbite 2.

Baja: VUKICEVIC 30, DÉLITY 21/21, NAGY D. 12/3, Pálkerti 8/3, Goldring 6, Piukovics B. 5, Schubert -, Forgács -, Piukovics P. -, Szabó Á. -.