A 12. forduló csapata

Körkép – Két játékos is 40 VAL felett zárta a három edzőt búcsúztató hétvégét.

A BB1.hu ismét jelentkezik szokásos „forduló csapata” sorozatával, melyben az adott játéknap legjobb VAL-értékei alapján állítjuk össze posztonként a kör álomcsapatait.

Két játékos is elérte a 40 VAL-t: a szegedi Boltics 41-gyel zárt, míg a forduló legjobb játékosa a pécsi Ismet Sejfic lett 42 egységgel.

A 12. forduló csapata:

Boltics (1) – Vojvoda (2) – Shepard (2) – Tiby (1) – Sejfic (3)

A Naturtex-SZTE-Szedeák légiósa, Marko Boltics remekelt a Szolnok ellen: a bajnokverésből 21 ponttal (7/9 dupla, 0/1 tripla, 7/7 büntető) és 41 VAL-lal vette ki a részét. Játszott 39 percet, ami alatt 9 lepattanót is begyűjtött, kiosztott 7 gólpasszt, valamint ugyanennyi kiharcolt faultja is volt. Szerzett és eladott labdából 1-1 állt a neve mellett, faultolni 4-szer faultolt – az övénél csak egy jobb teljesítmény született a fordulóban.

A Szeged ellenfelénél, a Szolnoki Olaj KK-nál is született egy kiemelkedő teljesítmény: Vojvoda Dávid vesztes csapat tagjaként lett a forduló legjobb magyarja. Összesen 32 VAL-t hozott: dobott 28 pontot (5/9 kettes, 4/8 hármas, 6/7 büntető), szedett 6 lepattanót, emellett pedig 5 kiharcolt faultja, 4 szabálytalansága és 2-2 eladott-, szerzet labdája, valamint gólpassza volt. Összesen 42 percet volt játékban a hosszabbításos meccsen.

Az Alba Fehérvár a dobogósok rangadóját húzta be Pécsett. Winston Shepard 18 pontot szerzett idegenben, és egyetlen pattanóra (9) volt a dupla-duplától. Kettesekből 6/10-zel, triplákból 1/2-vel zárt, ehhez jött egy 3/6-os büntetőzés. Kiharcolt faultjai száma (4) megegyezik eladott labdáinak számával, emellett volt 3 gólpassza, 1-1 blokkja és labdaszerzése – mindehhez 30 percre volt szüksége, ami alatt egyetlen faultot sem ütött be.

Az Atomerőmű SE-ben bizonyító Matt Tiby sem örülhetett győzelemnek: 30 VAL-ja ellenére csapata kikapott a Kecskeméttől. Tiby 30 percet játszott, ezalatt 17 pontot tett be a közösbe, 12 lepattanója pedig dupla-duplát ért. Közelről ment inkább a dobás (7/9), a triplák nem találtak célt (0/3), büntetőzése pedig felemásra sikeredett (3/6). Mindezek mellett volt 6 kiharcolt faultja, de kipontozódott (5 fault) – 3 labdaszerzést is összehozott az 1-1 gólpassz és eladott labda mellett.

A forduló legjobb egyéni mutatóját, 42 VAL-t hozott a Pécsi VSK-PANNONPOWER-t erősítő Ismet Sejfic. A pécsiek ugyan odahaza kikaptak a listavezető Albától, de a centert még a bajnokság egyik legjobb formában lévő csapata sem tudta feltartóztatni: 35 pontot dobott (12/21 közeli, 1/1 tripla, 8/10 büntető), 12 lepattanójával pedig a dupla-dupla is összejött. Kiharcolt 5 faultot (igaz, neki is volt 4 szabálytalansága), adott 2 gólpasszt, valamint 1-1 eladott labdája és kapott blokkja volt még a 38 perce alatt.

A 12. forduló magyar csapata:

Pongó Má. (4) – Vojvoda (7) – Váradi (4) – Lóránt P. (2) – Csorvási (3)

Ismét a KTE-Duna Aszfalt fiatalja, Pongó Máté a forduló magyar csapatának irányítója. Ehhez 22 VAL-ra volt szüksége az ASE elleni idegenbeli – edzőbuktató – siker alkalmával. Játszott 31 percet, dobott 9 pontot (1/2 dupla, 2/2 tripla, 1/2 büntető), adott 8 gólpasszt, szedett 3 lepattanót, ugyanennyi labdaszerzése volt a 2 eladott labda mellett, valamint 4-szer faultolt a 3 kiharcolt szabálytalanság ellenében.

Vojvoda Dávid teljesítményéről már fentebb írtunk.

Az Alba-sikerből Lóránt Péter 14 ponttal és 25 VAL-lal vette ki a részét a 34 perc játékideje alatt. Közelről 4/11-es mutatóval zárt, 2 triplájából 1 talált célt, míg 3/4-es mutatóval büntetőzött. Lepattanókból 8-at írtak fel a neve mellé, 5-5 kiharcolt faultja és gólpassza volt, valamint 2 labdaszerzést is bemutatott. Negatív oldalon 3 fault szerepelt.

Váradi Benedek a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely soproni sikeréhez tett hozzá 12 pontot (3/3 közeli, 1/5 tripla, 3/3 büntető) a 34 perce alatt. Összesen 18 VAL-lal zárt, ami magában foglal 5 lepattanót, 2-2 eladott labdát és kiharcolt faultot, és 1 gólpasszt (valamint 1 faultot is).

Csorvási Milán a padról beszállva is az Egis Körmend legjobbjai között volt: 25 VAL-lal zárta a Vasas elleni kiütéses meccset. Összesen 13 pontot jegyzett, ami 6/8 duplából és 1/2 büntetőből állt össze. Volt 8 lepattanója, 3 labdaszerzése, 2-2 gólpassza, kiharcolt faultja és faultja, valamint 1-1 eladott labdája és blokkja is – mindezt 19 perc alatt hozta össze.

• 2red-black012017január09.11:56ÚjVálasz

A Mafc-os előre tervezett, megbeszélt vezetőedző-másodedző szerepcsere volt, ezért nem számolják annak.