EC: Bnei Herzlija - Egis Körmend

Herzlija - A kemény edzések után a csoport utolsó helyezettje ellen folytatja szereplését a Körmend.

A 2017-es év első mérkőzését a FIBA Europe Cupban játssza az Egis Körmend, amely a Bnei Herzlijához látogat a második szakasz harmadik fordulójában. Az izraeli csapat hazája bajnokságában nyolc győzelemmel és négy vereséggel a harmadik helyen áll, az EC csoportjában pedig a Nanterre és a Cmoki-Minszk ellen is alulmaradt, így utolsóként szerénykedik. Gasper Potocnik csapata jól zárta az előző évet, hiszen előbb ideheza a bajnokesélyes Alba Fehérvár otthonában nyert, majd hazai pályán magabiztosan múlta felül a Cmoki-Minszket. A hasonlóan jó folytatásban bíznak a vasiak szerda este. A mérkőzésen debütálhat az új szerzemény, Sterling Gibbs.

Gasper Potocnik, a Körmend vezetőedzője: Minden játékos időben és rendben megérkezett a karácsonyi szünet után, azóta pedig nagyon kemény edzéseken vett részt a csapat. A bajnokságban elért eredményei azt mutatják, hogy a Herzlija egy jó csapat, hiszen legyőzte például az éllovas és az Euroligában szereplő Maccabi Tel-Avivot is. Természetesen nem játszhatnak minden meccsen a legjobb formájukban, mi pedig mindent meg fogunk tenni annak érdekében, hogy meglepjük őket, de hazai pályán ők az esélyesek. Nagyon erősek támadó lepattanózásban, az egyik legfőbb célunk az lesz, hogy ebben megakadályozzuk őket. A legfontosabb láncszemük Taurean Green, fontos lesz, hogy megállítsuk őt, de ahogyan az egész csapatot, úgy az ő játékát is kielemeztük. Nagyon gyors játékra képes a Herzlija, jól váltanak védekezésből támadásba. Készen állunk a meccsre, minden játékosom egészséges, ugyanakkor fáradtak is, hiszen ahogy mondtam, kemény edzéseken vettek részt az utóbbi napokban. De ez nem számít, a legjobbunkat fogjuk nyújtani és mindent megteszünk a győzelemért.

• 7szmuki72017január04.14:17ÚjVálasz
    Idézet: hajrakormendhajravas
    Lehet viszi is:)
    ...

Távol még a vége, a rájátszásra elég lehet pár csapatnak 1-2 jó légióst még megfizetni és borulhat minden, hiába az egész idény jó játéka és helyezése. De hát ugye ez a kosárlabda, sokat jelent a végén, ( A Végjátékra) !!! a kassza tartalma:)

• 6Barracuda192017január04.08:02ÚjVálasz
    Idézet: red-black01
    Na azért az a döntő még nagyon odébb van...
    Szolnok ide vagy oda, így vagy úgy, de ők is magukhoz fognak térni és azért lesz még 1-2 jelentkező arra a döntőre.
    ...

+1
    Régóta nem volt ennyire "sokesélyes" a bajnokság, mint ebben a szezonban!

Sok sikert a Körmendnek!

• 5red-black012017január03.23:10ÚjVálasz
    Idézet: carbon
    Szerencsétekre Ivkovicc nagyon csúnyán lezülleszti a szolnoki kosárlabdát szurkolóstul. Nem nehéz kitalálni a döntőpárotokat: az Albát.
    ...

Most is nagyon kiegyensúlyozott a mezőny, otthon nagyjából mindenki elkaphat mindenkit.
    Apróságokon fog múlni, elég egy rossz időben jött néhány szarabb meccs, esetleg egy rájátszásbeli váratlan otthoni bukta, egy-két sérülés stb-stb., aztán vége is lehet a dalnak

• 4red-black012017január03.22:58ÚjVálasz

Azért ha az az alcím, ha nem, hogy az "utolsó helyezettnél" folytatjuk (ez most nem bb1 kritika, csak úgy mondom) a Herzlija nem gyenge csapat, az össz idei 11 hazai meccsükből 9-et azért megnyertek ;)

A kupában az első körben nem kaptak ki otthon, a franciáktól a másodikban ugyan igen, de a szezonbeli leggyengébb játékukkal, 23%-os triplával és 10 kihagyott büntetővel, összesen 32%-os mezőnymutatóval nem volt meglepő a végkifejlet.
    A második negyedben teljesen leblokkoltak, 1 percnyi egál után eladtak 7 labdát 6 perc alatt (egymásután 4 támadásból 4-et), egy támadásnál lépés, egynél homály, kihagyott büntető és elhajigált triplák, meg védekeztek 3-4 szart és arra eszméltek, hogy -15.
    Kb. ennyi mínusz is lett a vége.

A hazai bajnokságban is csak egyszer kaptak ki (úgy, hogy azért akkor is lekapkodtak 17 támadólepattanót, bár egyébként is ebből a fajtából 12 a hazai és 10 a kupa átlaguk).

A csarnokuk hasonlít a miénkre, nincs nagy tér és belmagasság, talán itt nem kell egy negyed, mire észhez térünk, mint a franciáknál.