Pécsi győzelem a fa alá

Pécs - Csirke Ferenc együttese a Szegedet is megverte, ezzel megszilárdította harmadik helyét a tabellán, és az is eldőlt, hogy ott lesz a februári kupadöntőn.

”Visszautaztunk az időbe”, hiszen a második fordulóból elhalasztott Pécs-Szeged találkozót rendezték karácsony előtt a Lauber Dezső Sportcsarnokban. 5-0-val kezdtek a kék-fehérek, a negyedik percben, 9-9-nél érte először utol ellenfelét a PVSK, majd nem sokkal később, Nelson kosarával már sikerült fordítania is. Egyre többet hibázott a Szedeák, az első negyedet 27-21-re a Pécs nyerte.

Ahogy arra számítani lehetett, elsősorban Sulovics, Csirics és Lilov hajtotta a vendégeket, ők sem tudták azonban megakadályozni, hogy a 14. percben már tíz pont legyen közte, 37-27-nél időt kért Nikola Lazics. A félidő Sulovics duplájával zárult, a plusz egy büntető kimaradt, így 53-44-es állással mentek pihenőre a csapatok.

Visszaesett a hazaiak remek dobószázaléka, a ponterősen játszó Csirics vezérletével folyamatosan faragta le hátrányát a Lazics-együttes a harmadik negyedben. A szerb bedobó kosarával alakult ki a harmadik negyed végeredménye is, a Szedeák feljött 66-63-ra, ismét nyílt lett a találkozó.

Ahogy élesedett a harc, úgy hibáztak egyre többet a csapatok. Bár továbbra is látótávolságon belül volt, de mivel nehezen talált be a záró felvonásban a vendég együttes, így szép lassan el is úszott számukra a mérkőzés. Zsinórban negyedszer nyert a PVSK, zsinórban negyedszer kapott ki a Szedeák. Micsoda különbség!

Csirke Ferenc együttese tehát ezzel megszilárdította harmadik helyét a tabellán (a Körmend csak jobb kosárarányának köszönhetően van előttük), és az is eldőlt, hogy ott lesz a februári kupadöntőn.

Csirke Ferenc, a PVSK vezetőedzője: A játékosaimnak és a közönségnek is gratulálok, nem csak a mai meccshez, hanem az egész szezonhoz. Tudtuk, hogy a szegedi kulcsjátékosok sokat játszanak, ezért igyekeztünk egész pályán hajtani őket, de ebbe a számunkra is szokatlan taktikába még mi is belefáradtunk.

Nikola Lazics, a Szeged vezetőedzője: Rosszul kezdtünk, az első félidőben ötvenhárom, a másodikban huszonkilenc pontot kaptunk. Megjegyzem, hogy a bolgár válogatott Ivan Lilov, ha Szolnokon, Körmenden, vagy Fehérváron játszana, meccsenként minimum tíz büntetőt dobhatna...

• 9tortajanos2016december22.19:02ÚjVálasz
    Idézet: PécsiVesztes
    Híííjjj barátom, te aztán türelmes ember vagy! :-)

Köszönjük a villámokat!!
    ...

Szívesen, de nyugi nem kézzel vettem fel egyenként az adatokat. Scriptet írtam rá.

• 8PécsiVesztes2016december22.17:59ÚjVálasz
    Idézet: tortajanos
    Idő/Pont grafikon

...

• 7tortajanos2016december22.10:53ÚjVálasz

• 6berecz332016december22.00:06ÚjVálasz

Minden elismerésem a csapatnak,és természetesen Ferinek,aki nagyon ért a mindenkori játékosai nyelvén!Szívesen látnám még egyszer fehérvári színekben! ;)

• 5nota2016december21.22:59ÚjVálasz

Bizony, gratula a Csirke csapatnak! Kellene még 3-4 ilyen átgondolt, ésszerűen gazdálkodó (legalábbis kívülről úgy tűnik) csapat az NB1-be. A mi mesterünknek is van igazsága, a három említett csapat kicsit más elbírálás alá esik a sporiktól, baj akkor van ha egymással játszanak... Boldog Karácsonyt mindenkinek!

• 4termib19692016december21.22:34ÚjVálasz

Messze a legszimpatikusabb csapat a Dunántúlon! Normális edző,csapat és szurkolók. Semmi nyálverés, szerényen haladnak előre! Sok sikert Nekik továbbra is!

• 3PécsiVesztes2016december21.22:29ÚjVálasz

Nem semmi 11 mecs volt! Köszönjük Feri, ez elsősorban a te érdemed! Köszi, hogy nem léptél le már évekkel ezelőtt egy gazdagabb csapathoz, és hogy egyben tartottad a magot! E 2 dolog nélkül nem állnánk ott, ahol most. Persze nem vagyunk a 3. legjobb csapat, de az első hatba talán benne vagyunk! Nosza nekimenni a következő évnek! Meglátjuk mi sül ki belőle! :-)

• 2szajkosaras2016december21.20:16ÚjVálasz

Kíváncsi vagyok, hogy meddig tart ki ez a lendület, a két új légióssal nagyot húzott a Pécs. Kellemes ünnepeket mindenkinek!

• 1drva2016december21.19:53ÚjVálasz

Jó ez a Pécs...CsirkeFeri idén is csodát tesz.