LeBronék gödörben, Anthony újabb meccset döntött el

Óriási meccset játszott egymással a Houston és a Golden State. NBA heti összefoglaló.

A hét meccse:

Golden State Warriors - Houston Rockets 127-132, kétszeres hosszabbításban

A döcögős kezdés után turbó-üzemmódba kapcsolt a Warriors, Curryék olyan simán és mindenféle megerőltetés nélkül nyerték a meccseiket, hogy sokan egy újabb rekord születését vizionálták. Nos, ha lesz is ilyen, erre még várni kell: a Houston Rockets magyar idő szerint péntek hajnalban véget vetett a Golden State 12 meccses győzelmi szériájának. Bár a mérkőzés nagy részében a Rakéták vezettek, a találkozó végig nagyon kiélezett volt: a két csapat közti különbség egyszer sem kúszott tíz pont fölé. A negyedik negyed utolsó harmadára utolérte ellenfelét a nyugati címvédő, sőt Green zsákolásával pár perccel a vége előtt az első félidő óta először a vezetést is átvették Curryék, a győzelemért mégis a vendégek támadhattak 113-113-as állásnál, de Harden triplája kimaradt, így jöhetett a(z első) hosszabbítás, melynek a végén Durant hibázott döntetlen eredménynél. A második ráadásban Harden és Gordon pontjaival gyorsan hatpontos előnyre tettek szert a texasiak, amit már nem tudott ledolgozni a hazai csapat. James Harden 29 pontos, 15 lepattanós és 13 gólpasszos tripla-duplával, Ryan Anderson szintén 29 ponttal zárt, míg a túloldalon a 39 pontja mellé 13 lepattanós is begyűjtő Durant, a 28-ig jutó Curry és a 20-15-9-es (pont-pattanó-assziszt) statisztikát produkáló Draymond Green emelkedett ki.

Warriors vs. Rockets

A hét teljesítménye:

Karl-Anthony Towns

47 pont, 18 lepattanó és 3 blokk a New York ellen

A szép lassan a liga egyik (?) legjobb centerévé váló Towns fantasztikus újonc-éve után sem lassít, idén is a hátán cipeli a nyugati mezőnyben minden győzelemért óriási küzdelmet vívó Minnesotát. Nem volt ez másként a New York ellen sem, ahol szinte megállíthatatlan volt a 21. életévét nemrég betöltött magasember: Towns 22 mezőnykísérletéből 15, míg 20 büntetőjéből 17 a helyére került, így szerzett 47 pontja természetesen óriási karriercsúcs - de az emellé összekapkodott 18 lepattanója is jól jelzi, mennyire tarthatatlan volt az este folyamán. A Timberwolves azonban centere remeklése ellenére elbukta a meccset, hiszen jött Carmelo Anthony...

Carmelo Anthony

Hiába az újjászülető Derrick Rose vagy a mérkőzésről-mérkőzésre bizonyító ifjú Kristaps Porzingis, ha szoros az állás egy Knicks-meccs végjátékában, még mindig Carmelo Anthonyhoz fordul a New York - és ezt nagyon jól teszi, ahogy azt a Minnesota Timberwolves elleni mérkőzés is jól mutatja. Hiába játszott meglehetősen gyengén a mindössze 14 pontig jutó szupersztár, amikor igazán kellett, ismét megvillant: 104-104-es állásnál felvette a pozíciót, majd egy indulócsel után bevágta két másodperccel a vége előtt bevágta a győzelmet jelentő kosarat az őt őrző Andrew Wiggins arcába.

Anthony győztes kosara

Russell Westbrook

Újra és újra kénytelenek vagyunk leírni: egészen egyszerűen nincsenek szavak arra, amit Westbrook művel az idényben. A Washington ellen szinte lehetetlen helyzetben, egy megakasztott betörési kísérlet után lépett vissza triplára, a sikeres dobása pedig hosszabbításra mentette a mérkőzést - amit az irányító e periódusban szerzett 14 pontjával már simán nyert meg az Oklahoma. Westbrook végül 35 ponttal zárt, emellett jegyzett 14 lepattanója és 11 gólpassza pedig újabb tripla-duplát jelentett - sorozatban a negyediket, amihez azóta még egyet hozzátett, így a tíznél tartó "Westynek" jelenleg több tripla-duplája van a szezonban, mint rajta kívül az NBA teljes mezőnyének együttvéve.

Westbrook hosszabbítást jelentő hármasa

A hét csapata:

Toronto Raptors

Heti mérleg: 4-0

A november közepén méretes hullámvölgyben lévő, öt mérkőzésből csak egyet nyerő kanadaiak immár zsinórban hat győzelemnél tartanak, amiből négyet előző héten gyűjtöttek be: a Philadelphia, a Memphis, a Lakers és az Atlanta se tudta útját állni a Casey-legénységnek. DeRozanék ráadásul hihetetlenül simán, átlagban 30 pontos különbséggel nyerték a meccseiket - a Hawks ellen aratott 44 pontos siker (128-84) pedig a klub történelmének legnagyobb arányú győzelmét jelentette.

A hét vesztese:

Cleveland Cavaliers

Bár a 0-4-es mérleget produkáló Atlanta Hawks is erős jelölt volt, a hét vesztese nem lehet más, mint a három vereséget begyűjtő bajnoki címvédő Cleveland. A múlt hét előtt mindössze kétszer kapituláló Cavst sorrendben a Milwaukee, a Clippers és a Chicago is megverte, előbbi kettő ráadásul 17 illetve 19 ponttal - de mégis talán a divízióbeli rivális Bulls elleni hatpontos vereség a legfájóbb.