Véget ért az Oklahoma vereség-szériája

Harden betlizett, négy vereség után tudtak újra nyerni Westbrookék.

Tizenegy mérkőzésen dobták fel a labdát magyar idő szerint csütörtök hajnalban az NBA-ben: továbbra sem találja a ritmust a Washington, a Dallas és a New Orleans, elszenvedet második vereségét a Cleveland, izgalmas mérkőzésen nyert az Oklahoma és a New York is.

Oklahoma City Thunder – Houston Rockets 105-103

A parádés, 7-1-es szezonkezdet után már sorozatban négy vereséget számlált az Oklahoma a Houston elleni meccs előtt: sorrendben a Torontóval, a Clippers-szel, az Orlandóval és a Detroittal sem bírtak Adamsék. Ráadásul a csapat korábbi játékosai remekeltek a Thunder ellen a közelmúltban, ezért csak reménykedni tudtak abban a hazaiak, hogy a pályafutását az OKC-ban kezdő szupersztár, James Harden nem fog ki egy brutális estét ellenük. Nos, az imák meghallgatásra találtak, James Harden idei legrosszabb dobóteljesítményével (4/16 mezőnyből) csak 13 pontig jutott, a mérkőzés viszont ennek ellenére is igen szorosan alakult. A második félidő nagy részében vezető Houstont három perccel a vége előtt, Oladipo triplájával 100-nál érte utol az addig 5-6 pontos hátrányban lavírozó Oklahoma, majd Roberson és Westbrook pontjaival a győzelmet is megszerezték a hazaiak - Gordon hármasa már nem jelentett érdemi változást a dudaszó előtti másodpercben. Harden relatív gyengélkedésének (a szakállas dobóhátvéd azért csak kiosztott 13 gólpasszt) hála nem mindennapi tehermegosztás alakult ki a Houston-játékosok körében: a pályára lépő kilenc játékos mindegyike elért legalább 9 pontot, Ryan Anderson 14 egysége pedig a legjobb teljesítmény volt a csapatban - azonban a végén a 30 pontig jutó Westbrook és a 29-nél megálló Oladipo örülhetett.