Harden tripla-duplája is kevés volt a Spurs ellen

DeRozan újra 30 fölé jutott, Ricky Rubio visszatérése sem hozott győzelmet a Minnesotának.

Tizenegy mérkőzéssel folytatódott az NBA-szezon magyar idő szerint vasárnap hajnalban, a mérkőzések viszont a vártnál ezúttal kevesebb izgalmat hoztak a nézők számára: mindössze két találkozón, a Rockets és a Spurs illetve a Pacers és a Celtics összecsapásán döntött tíznél kevesebb pont.

Houston Rockets - San Antonio Spurs 100-106

Mindössze három nappal azután, hogy a Rockets egy kiélezett mérkőzésen kétpontos győzelmet aratott a San Antonio otthonában, sor került a texasi rangadó visszavágójára - de Houstonban sem a hazai csapat örülhetett a végén. Sőt, a mérkőzés közben sem, hiszen egy találkozó eleji rövid periódust leszámítva végig a Spurs volt előnyben: az ismét nagyot játszó James Harden-vezette Rakéták párszor ugyan felzárkóztak ellenfelükhöz, de a második félidő több pontján is 15-16 pont körülire hízott a vendégek előnye. Az összecsapás az utolsó felvonásban már-már eldőlni látszott, de a padról beszálló Eric Gordon 27 pontjából 24-et ebben a játékrészben dobott, a dobógép mögött felsorakozó Houston pedig többször is négy pontra zárkózott - ám ennél közelebb nem tudtak kerülni a Spurshöz, amely így visszavágott szerdai vereségéért riválisának. Kawhi Leonard 20 ponttal, LaMarcus Aldridge 16 pontos és 10 lepattanós dupla-duplával vette ki a részét a sikerből, a túloldalon a már említett Eric Gordon és a tripla-dupláig jutó James Harden (25 pont, 13 gólpassz, 10 lepattanó) küzdöttek nagyot.