Nincs már nyeretlen csapat a ligában

Két napja még kikapott, most viszont nyert a Philadelphia az Indiana ellen a hosszabbításban.

A pénteki játéknap nyolc mérkőzést hozott az NBA-ben: az első győzelmét szerző Philadelphia és a Portland hosszabbításban, a Toronto és a Clippers szoros végjátékban nyert.

Philadelphia 76ers - Indiana Pacers 109-105, OT

Többször is közel járt már első győzelméhez, a végjátékot azonban mindig elszúrta a 76ers, de nyolcadik meccsét végre behúzta a keleti-parti alakulat - méghozzá pont az ellen az Indiana ellen, amely két napja hosszabbításban bizonyult jobbnak Okaforéknál. Pedig eleinte nem úgy tűnt, hogy nagy visszavágás lesz ebből, az Indiana a második negyed elején már 14 ponttal is vezetett, de a játékrész végére visszakapaszkodott a meccsbe a lepattanócsatát 54-40-re hozó Philly. Innentől kezdve többé-kevésbé fej-fej mellett haladtak a csapatok, és amikor a negyedik felvonásban újra esély volt rá, hogy ellépjen és ezzel megnyerje a meccset a vendégcsapat, a 76ers utolsó 11 pontjából 9-et magára vállaló Joel Embiid vezetésével egy 16-5-ös futást produkáltak a hazaiak, amelynek köszönhetően ötpontos előnyt kovácsoltak a hátrányukból - az Indiana azonban Ellis 2+1-es játékával és George két büntetőjével egalizált, 100-100-as állás után jöhetett a hosszabbítás. A ráadásban kétszer is előnybe került a Pacers, de Embiid újfent vezérré lépett elő, és a mérkőzés utolsó öt pontját beszórva győzelemre vezette a Philadelphiát. Embiid végül karriercsúcs 25 ponttal zárt, mellette a padról beszállva dupla-duplázó Ersan Ilyasova (14 pont, 12 pattanó) is sokat tett a sikerért, a túloldalon pedig a 26 egységig jutó Paul George és a 19 pontot jegyző Monta Ellis húzta (hiábavalóan) a csapat szekerét.