Dwyane Wade először nyert Miamiban

Másik csapat tagjaként. A Golden State hengerelt, a Pelicansnak megvan az első sikere.

Mindössze négy mérkőzést rendeztek az NBA csütörtöki játéknapján: a Pelicans megszerezte első győzelmét, a GSW túl nagy falat volt a Denvernek, a Lakers hátrányból felállva nyert, a Chicago és a hazatérő Dwyane Wade pedig szoros mérkőzésen nyert Miamiban.

Miami Heat - Chicago Bulls 95-98

Dwyane Wade 13 szezont húzott le a Miamiban, MVP és pontkirálya címet, illetve három bajnoki gyűrűt is szerzett a csapattal, mielőtt idén nyáron a a fizetése körül kialakult hercehurca miatt Chicagóba igazolt. Bár Pat Riley klubelnök nem akarta borsos áron a csapatnál tartani a szupersztárt, a franchise és a szurkolók azért nem felejtették el a csapat közelmúltját meghatározó Wade-et: bemutatásakor valósággal felrobbant a csarnok, a meccs első szünetében levetített video-összefoglaló alatt pedig sokan könnyekben törtek ki a nézők közül az American Airlaines Arénában. Ilyen emocionális túltöltöttség mellett szinte háttérbe szorult maga az összecsapás, pedig az sem volt semmi: bár a találkozó elején nyolc ponttal elhúztak a hazaiak, a vezető csapat kiléte ezt követően 21 alkalommal változott a meccs során, amelynek kimenetele az utolsó pillanatig kérdéses volt. Bár a Heat a második és a harmadik negyedben is el tudott húzni pár ponttal, a Chicago sosem engedte el nagyon ellenfelét - az utolsó felvonást a szezoncsúcs 16 pontot dobó Robin Lopez kosara után 70-70-es állásról kezdhették meg a felek. Itt pont Wade kosarával szerezte meg azt az előnyt a Bulls, amelyet már nem adott ki a kezéből: bár Josh Richardson tripláival végig 1-2 pont távolságban maradt a Miami, Wade, Butler és Rondo is bedobálta büntetőit a végjátékban, ami a Chicago győzelmét jelentette. Jimmy Butler 20 pontot szórva vezette csapatát, Rondo 16, Wade pedig 13 ponttal zárt, míg a túloldalon Hassan Whiteside brutális, 20 pont-20 pattanós dupla-duplával vetette észre magát.