A Toronto megállította az Oklahomát

Westbrook pocsék estéje nem fért bele. Újra fájó vereséget szenvedett a Philly; meglepték a Spurst; nem tud nyerni a Detroit.

Tizenegy meccset rendeztek magyar idő szerint csütörtök hajnalban az NBA-ben: az OKC tovább vitte volna lendületét; első győzelméért ment a 76ers; a Dallas ellen lépett fel a Golden State; de jelenése volt a Spursnek is; valamint New York-i rangadóra került sor.

Oklahoma City Thunder – Toronto Raptors 102-112

Óriási meglepetésre 6-1-es mérleggel és a franchise történetének legjobb rajtjával kezdte a szezont a nyáron Kevin Durantet elveszítő OKC, amely a Houston és a Detroit csapataival egyetemben a mérkőzés előtt veretlen volt hazai környezetben. A Chesapeake Arenában ezúttal a tavalyi keleti konferencia második helyezettje és döntőse, a mérkőzés előtt 4-2-vel álló Toronto Raptors vendégeskedett. Kőkemény védekezéssel kezdett az oklahomai alakulat, a kanadaiaknak több mint 8 percbe telt átlépni a 10 pontos határt, de a negyed zárására végül DeRozan extráival 7 pontra zárkóztak. A második játékrészben aztán tovább olvadt a hazai előny, sőt egy rövid időre a vezetés is a piros mezesek kezébe került, ám ekkor visszatért Westbrook és Adams, vezérletükkel pedig újra száguldott a Thunder. Nem sokáig: az első félidő már Lowry-ék hétpontos (55-62) vezetésével ért véget, miután 42 ponttal büntették az oklahomaiakat 12 perc alatt. A folytatásban tovább hízott a Toronto előnye, miközben a hazaiak másfél negyed alatt mindössze három gólpasszt osztottak ki. Igazi triplaeső érkezett vendégoldalról, Carroll, Lowry, Patterson is beköszönt távolról, így már 13 pontos vezetéssel a birtokukban fordulhattak az utolsó negyedre. Ekkor megtört a lendület, az OKC pedig percek alatt ötre csökkentette a hátrányt – a közönség felállva ünnepelhetett. Ekkor szállt vissza a meccsbe DeRozan vezetésével az előnyben lévő gárda és bár ezt követően sem találták a megszokott ritmust, Westbrook rettenetesen pontatlan játéka miatt a hazaiak képtelenek voltak egyenlíteni, sőt három perccel a vége előtt már ismét kétszámjegyűvé vált a differencia. Innen már nem volt visszaút, így saját pályáján a szezon során először szenvedett vereséget az oklahomai csapat.

DeRozan ismét jó százalékkal jutott el 37 egységig (13/22), Lowry 13 assziszttal és 5 nagyon fontos bedobott triplával zárt, Nogueira 10 pontját hibátlanul, 5/5-tel szedte össze. A túloldalon Westbrook ugyan 36 ponttal fejezte be, de 9/26-os mezőnymutatójára és 3/12-es triplázására nem lehet büszke. A nemrég 4 év, 100 millió dollárral hosszabbító Steven Adams masszív játékkal, 14 ponttal és 12 lepattanóval jelentkezett, Victor Oladipo pedig 6/16-os mezőnyözését 5 hármassal egyensúlyozta. Érdekesség, hogy a karrierje eddigi három évében 58, 50 és ismét 58 százalékkal büntetőző Steven Adams a 2016-17-es idényben 19-ből 18 alkalommal pontosan célzott a vonalról, ami 94,7% – a Toronto ellen 8/8-cal tudta le ilyen irányú feladatait.