LeBron szintet lépett: TOP10-be került az örökranglistán

A Cavs egy ponttal verte a Philadelphiát, de a játéknap ezen kívül a sima győzelmekről szólt.

Tizenhat csapat lépett pályára az NBA szombati játéknapján, amelyen a Cleveland és az Orlando is szoros meccset nyert meg, de a másik hat találkozó mindegyikén legalább 15 pont volt a különbség a felek közt. A Chicago már második komoly vereségét szenvedte el az Indianától, a Clippers lesimázta a San Antoniót.

Philadelphia 76ers - Cleveland Cavaliers 101-102

Alaposan megizzasztotta a bajnokot az eddig még nyeretlen Philadelphia, pedig nem így indult a mérkőzés. Irvingék az első negyed végén már magabiztosan, 15 ponttal vezettek, ám innentől kezdve minden játékrész 76ers győzelmet hozott. A négyből négy triplát értékesítő center, Joel Embiid vezetésével a hazaiak az utolsó felvonásra utolérték ellenfelüket, sőt négy perccel a vége előtt már öt ponttal vezettek is, de JR Smith és Channing Frye triplájával újra a Cavs került lépéselőnybe egy perccel a vége előtt Az utolsó minutumban bár három lehetősége is lett volna rá, egyetlen támadását sem fejezte be dobással a hazai csapat: Irving és JR Smith védekezésének köszönhetően háromból három akciót zárt eladott labdával a hazai gárda, amely így tovább hajszolhatja első győzelmét a szezonban. LeBron James 25 pontjával és 14 gólpasszával ezúttal is a Cavs vezére volt, ráadásul az este során megelőzte Hakeem Olajuwont a liga legtöbb pontot dobott játékosainak örökranglistáján, és 29 970 egységével fellépett a tizedik helyre. Rajta kívül a Cavsből még Kevin Love (20 pont, 11 lepattanó), a vesztes féltől pedig Joel Embiid (22 pont) és Ersan Ilyasova (21 pont) érte el még a 20 pontos határt.