A Szeged jutott egyről a kettőre

Szeged - A Falco-meccs után is lendületben maradt a Lazics-legénység, és jól elverte a MAFC-ot.

A feldobást a Szedeák nyerte, majd rögtön magukhoz is ragadták a kezdeményezést a hazaiak. Juhos talált be közelről, majd a vendégek rontott tripla kísérletére egy sikeres hárompontossal a szegedi Andrija Csirics válaszolt (5-0). A vendégek Kovács Ádám és Poscic vezetésével kezdték el a pontgyűjtést, azonban a Szedeáknál Csirics büntetői jelentették a biztos pontokat. A negyed közepén ismét elhúzott a szegedi csapat (19-10), időt is kértek a vendégek. Az első negyed végére hét pontra csökkent a hazai előny.

A második negyed első kosarát Matija Poscic révén a vendégek szerezték (25-20), azonban ezt követően majdnem négyperces pontínségük volt, mialatt a Szedeák hetet pakolt rá az első negyedben szerzettekre (32-22). Ezt követően alakult ki az eddigi legnagyobb különbség a csapatok között (34-22). Ismét a vendégek percei jöhettek a végén, ahogy az első 10 percben is: zárkózott a MAFC (38-30), azonban 20 másodperccel a nagyszünet előtt Lilov két büntetője ismét visszaállította a közte tízet, de Kovács Ádám még egy kétpontost "beakasztott".

Nagyon jól kezdte a második félidőt a Naturtex-SZTE-Szedeák csapata. A második negyed lefújását követően a vendégek kaptak egy technikait, így Lilov rögtön egy büntetővel indíthatta a harmadik negyed pontesőjét. Bő két és fél perc alatt megszórták a hazaiak a vendégeket, Csirics triplái ültek, így Garai 53-34-nél kért időt. Látható eredménye nem igazán lett ennek, így Andrija Csirics kétpontosa után először vezetett 20, egészen pontosan 21 ponttal a Naturtex (62-41), így a vendégek mester ismét időt kért soraik rendezésére. Kiváló védekezése okán a negyedet végül 25 pontos előnnyel zárták Csiricsék.

A szegedi henger tovább gurult a záró negyed elején is, Juhos távolija után, 8 perccel a vége előtt 31 pontra nőtt a csapatok közötti különbség (74-43). Ez a közel 30 egység járta már be az utolsó negyedet, amelyre csak az maradt meg kérdésnek, hogy mennyivel győz a Szedeák. A vége 94-67 lett, imponáló játékkal szerezte meg második győzelmét a Lazics-csapat – tudósított a delmagyar.hu portál.

• 16egyszolnoki2016november06.07:41ÚjVálasz

Szép volt Szeged,gratulálok! Garaiék azt hitték,hogy ezt a meccset is Földházi és Vida fujja és majd kiállítja Juhost. Mégegyszer gratula

• 15stukkerno42016november06.00:15ÚjVálasz
    Idézet: egymafcos
    Bonifert Bendi annyira teljesen szegedi nevelés, hogy anno MAFC-os volt egy két éve ..... Xd
    ...

A "kisBoni" mar pelenkasan ott dobalgatott a csarnok felujjitasa utan!!! Okosak!!! Bravo mafc.. pfff

• 14stukkerno42016november05.23:12ÚjVálasz
    Idézet: quimby
    Lakosa ismét megszórta magát...
    ...

Remeljük bele jön!!! lehetöseget elesbe nem sokat kap... (talan edzesmunka vagy a rotacio!?)HAJRAA ZSOLTII!!
    CSAKASZEGEEEED!!!!

• 13mcrae652016november05.23:05ÚjVálasz
    ...

Ha így nézzük, Meleg és Vágvölgyi sem az.

• 12egymafcos2016november05.23:01ÚjVálasz
    Idézet: szegedifun
    ...

• 11mcrae652016november05.22:04ÚjVálasz
    Idézet: Gullit
    Pesti srácok! Ez nem a Szolnok, ez a SZEGED! Nagyot játszottak, gratulálok nekik, Juhos leventének külön is! Szép volt fiúk! Csak így tovább!
    ...

Azért nem kell elszállni...

• 10Gullit2016november05.21:12ÚjVálasz
    ...

Nem sokkal maradt el Sihota és Hardin mögött. Ettől függetlenül a meccs végén ő örült a legjobban. Majdnem 100 a zsákban. nehéz fuvar ez így az esti esős időben Pest felé.

• 9szegedifun2016november05.20:25ÚjVálasz
    ...

Nem tudom miért jó érzés Lakosát cseszegetni, talán példát kellene arról venni, hogyan fogadták Csorvásit Szegeden, de említhetem Horváth Ákost, Watsont, vagy akár Csirics és a szombathelyi szurkolók viszonyát stb. Elkeserítő, hogy néhány kosárlabda "szurkoló" megnyilvánulásán már a foci ultrák is elpirulnak.

• 8drva2016november05.20:22ÚjVálasz

Sihota 2...Hardin 2...?

• 7szegedifun2016november05.20:19ÚjVálasz

Ha már a Délmagyar tudósítását veszik át, akkor pontosabban kellene: az utolsó másfél percben csak szegedi nevelés volt a pályán: Wirth, Vágvölgyi, Révész, MELEG és BONIFERT. Mondjuk Bonifertet a Délmadáros tudósító is lefelejtette...

• 6quimby2016november05.20:07ÚjVálasz

• 5stukkerno42016november05.20:01ÚjVálasz
    Idézet: adsl465326