Spurlock triplája döntött Pécsen

Pécs - Két ponttal nyert az Alba.

A sérült Anthony Nelson nélkül fogadta a nyolcba igyekvő Pécs a felsőházi álmokat szövögető Albát. A hétvégén mindkét csapat érdekelt volt a Magyar Kupában: Braniszlav Dzunics együttese rögtön elhasalt a Szolnok ellen, a baranyaiak viszont negyedikként zártak.

Talán eleinte még érezhető is volt a hazaiak lábában a háromnapos terhelés, hiszen alig telt el négy perc, máris 2-11 állt az eredményjelzőn. A negyed hajrájára fordítottak ugyan a „párducok”, de a végén ismét a Fehérvár örülhetett (20-23).

Bár a folytatásban is többnyire az Alba vezetett, fej-fej mellett haladtak a csapatok. A félidőt Bíró közelije zárta (44-45). A szünet után tovább folytatódott a „húzd meg, ereszd el”: elmentek a vendégek, majd visszajött a PVSK. 67-68-ról indult a záró játékrész.

Az utolsó másodpercekig megjósolhatatlan volt, ki nyeri az összecsapást. Elképesztően alakult a hajrá: előbb Pearson büntetőivel egyenlített, majd fordított az Alba, amire aztán Budimir válaszolt egy ziccerrel. Mielőtt még azonban a hazai hívek elhihették volna, hogy sikerült a bravúr, az időkérés után Spurlock trojkája jelentette a slusszpoént.

A vendégek új centere, a Güssingből érkező Jerrell Wright parádésan debütált. Csereként beállva, 19 perc alatt kis híján dupla-duplát ért el: 9 pontot dobott és 8 lepattanót szerzett, valamint kiosztott 3 gólpasszt is. Szüksége is volt rá a Dzunics alakulatnak, mert Lóránt Péter hátsérülése miatt hat perc után kivált.

• 19papika2016február27.15:44ÚjVálasz
    Idézet: Kicso
    A meccs nagyon jó volt még úgy is, hogy kikaptunk. GRATULÁCIÓ A PVSK- Panthers minden tagjának
    Hogy miért is kaptunk ki???
    ...

• 18dala.tibor2016február27.13:11ÚjVálasz

én úgy tudom,hogy csak a Falco ellenezte az 5 légióst....(mondjuk ahhoz képest)

• 17HajraBP2016február27.10:49ÚjVálasz
    Idézet: IllAron
    "Lóránt Péter hátsérülése miatt hat perc után kivált."
    ...
    ...

Bocsánat még a részletek megírása előtt kommenteltem...

• 16golyo212016február27.09:31ÚjVálasz

ja és Wright volt a meztépés szószólója!

• 15golyo212016február27.09:29ÚjVálasz
    Idézet: HajraBP
    Lóránt 1 pont?
    Grat Alba!
    ...

Egy Lóránttal nyert az Alba!

Az Alba mindent megtett egy szoros meccsért. Csirke Ferenc hangsúlyozta a meccs előtt, hogy csak a triplákban bízhatnak. 28 kísérletből 12 sikeres volt, ha Bíró Olivér 0/7-ét kivesszük, akkor 12/21-el dobott a csapat. Ehhez kellett az Alba védekezése, mert pl. a 2-3-ik negyedben is sokszor valamiféle 2-1-2-es zónát nyomtak, és középen a triplavonalnál teljesen üresen hagyták a pályát. Innen jött sok tripla. Ezen kívül néhány légiósuk felelőtlenül elszórta a labdákat 10-15 másodperccel a támadó idő lejárta előtt pár centivel a triplavonalon belülről. Természetesen ezek a dobások 1-2 kivétellel sikertelenek voltak. Budimir kiemelkedő volt 1-1-ben nem sokat tudtak vele kezdeni, de Popadics is dicséretet érdemel, ahogy az egész CSAPAT. Az Albánál rengeteg meztépős fault elmaradt. Sok mez meg-megnyúlott egy-egy pécsi támadásnál a síp pedig néma maradt. Az elején meg kellett volna fújni ezeket az eseteket és nem harapódzott volna el a harmadik negyedre. Ott már volt nyakfogás, meg minden ebből adódóan.

• 14IllAron2016február27.08:38ÚjVálasz
    Grat Alba!
    ...

...

• 13kormendiszurkolo2016február27.07:44ÚjVálasz

Sokszor mi is 5 külföldivel állunk fel mi is. Lehet ezt szeretni vagy nem, de ilyen a mai kosárlabda.

• 12molten2016február26.21:31ÚjVálasz
    Nem a célokkal és a pénzügyi keretetekkel van bajom, hanem ezzel a hülye légiós szabállyal. Nálunk (PVSK) játszanak a fiatalok és helytállnak.
    ...

Respect!

• 11Kicso2016február26.21:29ÚjVálasz
    Idézet: molten
    Minden tiszteletem a Pecse. Ha Ti is azokert a celokert kuzdenetek azzal a (penzugyi) kerettel mint mi, nalatok is 5 legios jatszana.
    ...

Nem a célokkal és a pénzügyi keretetekkel van bajom, hanem ezzel a hülye légiós szabállyal. Nálunk (PVSK) játszanak a fiatalok és helytállnak. Czukor mai meccsen nagyon jó volt, Demeter ugyan keveset játszott, de Ő is helyt állt.

...

Minden tiszteletem a Pecse. Ha Ti is azokert a celokert kuzdenetek azzal a (penzugyi) kerettel mint mi, nalatok is 5 legios jatszana. Mivel ez ma nem igy volt, annal inkabb buszke lehetsz a csapatodra.
    Buszkebb mint mi a minekre.

(Csirket szivesen latnam egyszer nalunk:-)

• 7Kicso2016február26.21:09ÚjVálasz

1) véleményem szerint 5 embernek kosarazni 8 ellenében (5 fő kék mezben + 3 fő a ma meccsen narancssárga mezben) nem fair.
    2) az öt színes bőrű idegen légiósból hármat simán ki kellett volna állítani olyan faultok után amiket ma bemutattak.
    3) "magyar" bajnokság bajnoki címre esélyes csapata ha öt színes bőrű játékossal áll fel akkor az nem alba fehérvár, hanem alba feketevár (elnézését a hülye szóviccért). Tudom, hogy a szabályok lehetővé teszik, de akkor is...........

• 6waynec2016február26.21:09ÚjVálasz

Végre Budimir megtalálja ismét a pontszerző formáját és tényleg ma győzelmet érdemelt volna a Pécs de nem...nincs szerencsénk se :( hihetetlen.. gratula mert én se gondoltam volna hogy ilyen állapotban partiban lehetünk az Albával.

• 5Heraklith90 2016február26.21:04ÚjVálasz

Gratulálok a Pécsnek! Ez egy labda volt.

• 4molten2016február26.20:58ÚjVálasz
    Idézet: demon08
    A tudósítás egy vicc. Egy általános iskolás csak a fullcourt alapjan sokkal jobban megírná. Csirke és a Pécs elött le a kalappal!
    ...

Ugyanezet gondolom. Azt hittem rosszul latok...

• 3demon082016február26.20:51ÚjVálasz

A tudósítás egy vicc. Egy általános iskolás csak a fullcourt alapjan sokkal jobban megírná. Csirke és a Pécs elött le a kalappal! Elözetesen legalabb minusz 20-at jósolt szerintem mindenki és majdnem nyertek!

• 2HajraBP2016február26.20:43ÚjVálasz

Grat Alba!

• 1Solar2016február26.20:22ÚjVálasz

Szép teljesitmény 3 légióssal a Pécsiektöl!Föleg a bajnokesélyesnek/?/ kikiàltott Alba ellen.