Győzött az Olimpiakosz a Laboral otthonában

Spanyolország - Hanga 7 ponttal zárt.

Európa egyik legjobb formában lévő csapatává avanzsált az elmúlt hetekben Hanga Ádám klubja, a Laboral Kutxa. A baszkok a Zalgiris legyőzése után hazai pályán a korábban a Barcelonát több mint 10 pontos különbséggel legyőző Olimpiakosz ellen játszottak az Euroliga második csoportkörének második fordulójában. A magyar kosaras ismét a kezdők között kapott helyet.

Az első félidő a görögöké volt, már az első negyed végére hatpontos előnyt építettek ki, amelyet a második játékrészben kilencre növeltek. A harmadik negyedet aztán még rosszabbul kezdték a baszkok, ami nagyjából meg is pecsételte a sorsukat, hiszen az Olimpiakosz már 18-20 ponttal is ellépett. Ezt ugyan szívós munkával még ledolgozta 5 pontra a Laboral, de aztán az utolsó 10 percben megszilárdította vezetését a vendégcsapat, hamar kétszámjegyűre növelték előnyüket. Az utolsó percekben újra közelebb lopózott a hazai gárda és végül csak 6 ponttal, 76-82-re kapott ki.

Hanga Ádám kezdő volt, az első félidőben csak büntetői voltak (2-ből 1-et értékesített az első 20 percben), mezőnykísérlete nem. Ekkor 2 lepattanónál és 1 eladott labdánál járt.

Végül 30 perc alatt 7 ponttal (1/3 triplakísérlet, 4/6 büntetőből), 8 lepattanóval, 1 labdaszerzéssel, 2 eladott labdával, valamint 4 elkövetett és 7 kiharcolt személyi hibával zárt. 13-as VAL-ja a csapat harmadik legmagasabb értéke lett és a Laboralból ő töltötte a legtöbbet a parketten.

• 4smallball2016január08.10:42ÚjVálasz
    Idézet: rostas70
    Nyilván nem látta, nem is nézi a meccseit. Hagyd, az ilyet nem kell kommentálni, a hülyéket békén kell hagyni.
    ...

+1 de hadd írjam le: ez egy tahó ner-magyar...

• 3rostas702016január08.07:41ÚjVálasz
    Idézet: rimo
    Ha láttad, a Laboral meccseit, Hanga elképesztően jól játszik, mindig a legjobbak között van Európa egyik legjobb csapatában.